Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. Máj , 2024, 06:08:47
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Graveyard  (Prečítané 7743 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #45 kedy: 04. Máj , 2013, 00:46:57 »

Zaujalo ma, že jeden z nich (aspoň v klipe) hrá na celolubovku - vyzerá to ako ES175 (čo sa nepokladá zrovna za hardrock gitaru) - myslíte, že aj nahraté je to na tom?

Moze byt podla zvuku v klude. Dost tam aj pocut P90ky.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #46 kedy: 04. Máj , 2013, 10:24:18 »

No to co dal temo je tak asi o 40 rokov lepsie.  Bavím sa skvele
Tiez nevidim nejake plusy v tom ze ten Graveyard zneje ako niektora z neuspesnych kapiel z tych rokov 70-tych.
Ale mozno som moc mlady aby som sa do toho rozumel.  :)
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #47 kedy: 04. Máj , 2013, 10:40:03 »

Ale cela tato debata, ze to neni komu hrat a neviem co su absolutne zcestne reci.  :) Jeden argument je ten, ze takato muzika nema na slovensku vobec ziadnu tradiciu, pretoze nikto takyto hard rock nehral. U nas sa skor presadila vlna toho ,,nestastneho" progrocku z ktoreho si robite picu. Bavím sa skvele Naco to robit? Komu? Hiwatty? Gibsony? Z vasej optiky potom vyplyva, ze ani taky dunaj by po spravnosti nemal komu robit koncerty za 15e, na ktore dojde 400 platiacich hosti. Ale oni tam nejakym zazrakom pridu a je uplne jedno, ze ja, asi nikto tu na fore nepozna ani jednu pesnicku, ktore sa pustia v subclube na vypredanych indie hits. Komu to hraju? Naco to hraju? Preco potom podobna kapela ako Graveyard - Rival Sons mala kompletne vypredane europske turne? Bavím sa skvele Ci chcete alebo ne, ta hudba je dneska aktualna a pocuvaju ju vela ludi. A mozem z vlastnej skusenosti povedat, ze na citanie rockovych versov (Doors, Ac/dc...) Roba Rotha pride viac ludi jak na fest lokalnych kapiel v randali.

Samozrejme tych niekolko tisic ludi tam stoji iba preto, ze je to na festivale.

« Posledná zmena: 04. Máj , 2013, 10:53:58 od kubo63 » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #48 kedy: 04. Máj , 2013, 11:27:47 »

myslim ze keby toto progi napisal hned na zaciatku a nemlel len nejake motanice o metale tak by sa debata uberala uplne inym smerom  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #49 kedy: 04. Máj , 2013, 11:35:54 »

myslim ze keby toto progi napisal hned na zaciatku a nemlel len nejake motanice o metale tak by sa debata uberala uplne inym smerom  Bavím sa skvele

Spomenut ironicky metal je tu ako pichnutie do osieho hniezda, bavi ma to strasne. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 04. Máj , 2013, 11:39:44 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #50 kedy: 04. Máj , 2013, 11:40:10 »

hej, potom vzdy ukazes vsetky svoje dobre vlastnosti ako objektivita, rozhlad a chapavost  Bavím sa skvele
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #51 kedy: 04. Máj , 2013, 11:45:00 »

hej, potom vzdy ukazes vsetky svoje dobre vlastnosti ako objektivita, rozhlad a chapavost  Bavím sa skvele

No ja na rozdiel od Teba nepisem stale tie iste prekrutene voloviny o hajzlovych nahravkach, lespaulfore a pod. a nejdem do osobnej roviny, ked uz nemam co povedat ze ano Žmurk. Konieckoncov potvrdil si to, ze taketo kapely nemaju posluchacov? Beeee Skor sa potvrdilo to, co som tocil ja, ze o ne zaujem je a mozu mat istu bazu posluchacov aj u nas. Celkovo si ukazal, ze vobec nemas rozhlad co sa tyka ani sucasnej rockovej hudby, a to uz nespominam starsiu. Žmurk

Navyse sam dobre vies, ze ja sa do metalu rad obujem najma zo zabavy, kedze ma bavi potom citat podobne reakcie a sledovat, ako sa rychlo sformuje pohotovostna uderka.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 04. Máj , 2013, 11:52:07 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #52 kedy: 04. Máj , 2013, 11:52:20 »

No ja na rozdiel od Teba nepisem stale tie iste prekrutene voloviny o hajzlovych nahravkach, lespaulfore a pod. a nejdem do osobnej roviny, ked uz nemam co povedat ze ano Žmurk. Konieckoncov potvrdil si to, ze taketo kapely nemaju posluchacov? Beeee Skor sa potvrdilo to, co som tocil ja, ze o ne zaujem je a mozu mat istu bazu posluchacov aj u nas.

desiatky posluchacov po celom slovensku  Bavím sa skvele
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #53 kedy: 04. Máj , 2013, 12:29:32 »

No ja na rozdiel od Teba nepisem stale tie iste prekrutene voloviny o hajzlovych nahravkach, lespaulfore a pod. a nejdem do osobnej roviny, ked uz nemam co povedat ze ano Žmurk. Konieckoncov potvrdil si to, ze taketo kapely nemaju posluchacov? Beeee Skor sa potvrdilo to, co som tocil ja, ze o ne zaujem je a mozu mat istu bazu posluchacov aj u nas. Celkovo si ukazal, ze vobec nemas rozhlad co sa tyka ani sucasnej rockovej hudby, a to uz nespominam starsiu. Žmurk

Navyse sam dobre vies, ze ja sa do metalu rad obujem najma zo zabavy, kedze ma bavi potom citat podobne reakcie a sledovat, ako sa rychlo sformuje pohotovostna uderka.  Bavím sa skvele

skarede slova to je jedine co vim, nic inteligentne ti asi nepovim  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
od zaciatku si mlel z cesty bez jedineho rozumneho argumentu, az tuna kubo napisal normalny uceleny prispevok k veci. nechcem sa radsej pustat do polemiky ze ci cast osadenstva KC dunaj nieje opat len sektarina a hipsterina ktora dojde na hocico bez ohladu na zaner lebo KC dunaj (istotne to iste plati aj o Randale a miestnych notorickych hrozicoch), ale budiz. indie v subclube vs ... ale sak to je jedno, ako priklad tu bola otrasne znejuca kapela a zial za jej lokalnou odnozou, ked sa ale jedna o najdenie obecenstva, tak uz je dobry aj kc dunaj, led zepelin revival, slobodna europa ci indie rock. vlastne aj tie maksie kapely z randalu by mohli s nimi hravat a delit sa o fanusikov, hudba je len jedna  Bavím sa skvele.
aby si si nemyslel ze ma prekoti ked nahodou zacnu taketo kapely hravat tu, praveze ja budem len a len rad ked na toto niekto u nas pride a ked takuto muziku budu hrat miestne kapely hoc aj pre plne namestia, akurat kym tu skapal pes, tak sa nebudem tvarit ze su tu bohovske skryte moznosti :)

ja to velmi dobre viem ze si rad kopnes, preto vytahujem hajzloviny, tiez je to zabava ked prskoces  Bavím sa skvele Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #54 kedy: 04. Máj , 2013, 12:36:01 »

 Bavím sa skvele Uz jeb na to, aj tak sa to furt toci okolo toho isteho. Bavím sa skvele Ako si pisal, kym tu skapal pes (preto som poukazoval na slovenske specifika), to sa netyka len takejto hudby (aj do filharmonie chodi pomaly polovica posluchacov z Rakuska usetrit), ale sa mi nechce uz na tuto temu vypisovat... :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #55 kedy: 04. Máj , 2013, 13:01:38 »

skratka si si povzdychol, ze skoda, ze nemame na Slovensku kapely, co by hentak zneli. no a faktom je, ze bol by si jediny ich fanusik, ale na koncerty by si im aj tak nechodil, lebo si lenoch  Ja som čert..
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #56 kedy: 04. Máj , 2013, 13:11:56 »

desiatky posluchacov po celom slovensku  Bavím sa skvele

podobne ako Grexabat Bavím sa skvele
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
evil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 367



« Odpoveď #57 kedy: 04. Máj , 2013, 15:06:00 »

Je to uplne super, ci uz hudobne, alebo zvukovo, a to som predovsetkym velky ocenovatel skandinavskych metalovych sypaciek. Dik za super tip Na zdravie!
Zaznamenané

GODIN RULEZ!!!
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 22 otázok.