Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
14. Máj , 2024, 18:08:41
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mal niekto pdoobný problém?  (Prečítané 15621 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #105 kedy: 20. Február , 2010, 12:32:39 »

ja si tiez myslim, ze ked sa niekto odda technike hry viac ako emociam tak to moze s hranim rovno zabalit
Ale preco by mal. Ved niekoho to naplna a maximalne bavi,  ze sa moze predvadzat, co vsetko vie v takom kratkom case nalozit na hmatnik gitary.

ked si hram uplne nezavislo od nejakych rusivych vplyvov napr. v obyvacke na gauci len tak zahram to takmer k dokonalosti, ale hned ako to idem nahravat a sadnem pred mic robim chybu za chybou a nahravam to 2 tyzdne a aj tak ta nahravka skonci s nejakou tou chybou. proste sa viac sustredujem na techniku na ukor citenia, aby som nespravil chybu a to je asi to, co by som nemal pri nahravani robit. ale jednoducho to neviem...ma niekto recept ako sa s tym vysporiadat?  Pomoooc! 
No ved normalna vec. Ked nieco realtime hras, tak sa sustredis na hru a kopa chyb ujde tvojej pozornosti. Nahravaniu tie tvoje chyby neujdu. Žmurk
A nechapem tej poslednej vete. Ved ked sa treba sustredit na techniku, tak to su vsetko rychle veci, kde nejake citenie moc nema ani kde byt. Žmurk A pri "pomalych" sa na tu techniku sustredit predsa netreba. Som dal nezmysel?
Zaznamenané
Doldy
Hosť
« Odpoveď #106 kedy: 22. Február , 2010, 08:28:49 »

Ved ked sa treba sustredit na techniku, tak to su vsetko rychle veci, kde nejake citenie moc nema ani kde byt. Žmurk A pri "pomalych" sa na tu techniku sustredit predsa netreba. Som dal nezmysel?

tak to si teda dal brácho...
Zaznamenané
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #107 kedy: 28. Február , 2010, 12:34:21 »

NO tak som si prebehol vseliajke guitar lessons na youtube ,tykajuce sa hlavnej pravej ruky a vsimol som si jednu vec - kazdy drzi trsatko inym sposobom nez ja  Bavím sa skvele  Takze mozno aj preto pri hrani na koncertoch sa mi trsatko smyka, otaca a pod ked sa co i len trochu spotim. POvedal som si ze si postupne prejdem vvsetky zakladne cviky tykajuce sa "zladenia" pravej a lavej ruky, technik a pod a vyseriem sa na ucenie nejakých sól zo skladieb a pod... snaď to bude mat lepsi efekt Popiskujem si Akurat by som chcel od vás radu ,resp vyjadrenie vášho názoru na držanie trsátka : mám si k tomu sadnúť a makať na tom aby som si zvykol na "nove drzanie" (trsatko medzi hranou článku a palcom) alebo mam cvicit tak ako som hral doteraz a na tom drzani trsatka az tak nezalezi ? Trsatka pouzivam hlavne Dunlop Jazz III a uchytene ho mam medzi palcom a ukazovakom -avšak nie "bokom" článku ,ale bližšie k vnútornej strane...
« Posledná zmena: 28. Február , 2010, 12:35:37 od buro » Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #108 kedy: 28. Február , 2010, 12:49:20 »

videl som uz vela vynikajucich gitaristov s velmi divnym drzanim ci ruk alebo brnkatka... z toho som si usudil, ze kvalita hry primarne o tom asi nebude...
Zaznamenané
fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #109 kedy: 28. Február , 2010, 12:55:43 »

NO tak som si prebehol vseliajke guitar lessons na youtube ,tykajuce sa hlavnej pravej ruky a vsimol som si jednu vec - kazdy drzi trsatko inym sposobom nez ja  Bavím sa skvele  Takze mozno aj preto pri hrani na koncertoch sa mi trsatko smyka, otaca a pod ked sa co i len trochu spotim. POvedal som si ze si postupne prejdem vvsetky zakladne cviky tykajuce sa "zladenia" pravej a lavej ruky, technik a pod a vyseriem sa na ucenie nejakých sól zo skladieb a pod... snaď to bude mat lepsi efekt Popiskujem si Akurat by som chcel od vás radu ,resp vyjadrenie vášho názoru na držanie trsátka : mám si k tomu sadnúť a makať na tom aby som si zvykol na "nove drzanie" (trsatko medzi hranou článku a palcom) alebo mam cvicit tak ako som hral doteraz a na tom drzani trsatka az tak nezalezi ? Trsatka pouzivam hlavne Dunlop Jazz III a uchytene ho mam medzi palcom a ukazovakom -avšak nie "bokom" článku ,ale bližšie k vnútornej strane...

myslim ze MABatio v jednom zo svojich Speed kills videi hovoril o tom, ze zaklad je vediet izolovat klby na prstoch a cely pohyb presunut na zapestie ..to ako uz trsatko drzis je uplne jedno ..Taky Marty Friedman drzi trsatko ako postihnuty a nevadi to..
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #110 kedy: 28. Február , 2010, 12:56:53 »

videl som uz vela vynikajucich gitaristov s velmi divnym drzanim ci ruk alebo brnkatka... z toho som si usudil, ze kvalita hry primarne o tom asi nebude...

To hej ... ide mi ale skor o to ze napr pri mojom drzani namaham nie zapästie ,ale celu ruku. Nedokazem tak hybat len zapästim... a taketo drzanie mi je pohodlnejsie pri vyhrani tonov na jednotlivych strunach , avsak neviem si na to zvyknut pri hrani zlozitejsich riffov
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #111 kedy: 28. Február , 2010, 13:00:06 »

To hej ... ide mi ale skor o to ze napr pri mojom drzani namaham nie zapästie ,ale celu ruku. Nedokazem tak hybat len zapästim... a taketo drzanie mi je pohodlnejsie pri vyhrani tonov na jednotlivych strunach , avsak neviem si na to zvyknut pri hrani zlozitejsich riffov

aj to ti bude stacit ..ale pri zvysovani rychlosti ta to bude len limitovat ..cim menej pohybu tym lepsie :)
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #112 kedy: 28. Február , 2010, 13:02:12 »

aj to ti bude stacit ..ale pri zvysovani rychlosti ta to bude len limitovat ..cim menej pohybu tym lepsie :)
Ved to ze pri mojom drzani som nedokazal hrat rychlo a aj ked hej tak ma ruka dost bovlela ,kedze som nehral iba zapästim- aj ked soms a o to velmi pokusla. Pri tomto novom drzani som pri rovnakej rychlosti uvolneni a zda s ami to byt lahsie
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #113 kedy: 28. Február , 2010, 13:28:11 »

buro.. podla mojho nazoru (ktory som si vytvoril pred rokmi po zasahu Peta Luhu), idehlavne o zbaveni sa zlozvykov.. ak ti tvoje uchopenie brnkatka brani hrat zapastim, skus si na tom zamakat.. odmena je sladka.. ziadne krce, vacsia rychlost.. jo.. a hlavne cvic aj od hora aj od dola :D
Zaznamenané

buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #114 kedy: 28. Február , 2010, 13:31:14 »

buro.. podla mojho nazoru (ktory som si vytvoril pred rokmi po zasahu Peta Luhu), idehlavne o zbaveni sa zlozvykov.. ak ti tvoje uchopenie brnkatka brani hrat zapastim, skus si na tom zamakat.. odmena je sladka.. ziadne krce, vacsia rychlost.. jo.. a hlavne cvic aj od hora aj od dola :D

Aj odhora aj oddola cvicim , len tie zlozvyky su sviňa  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
brano_
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90

Gibson, negibson, Jolana je Jolana. :)


« Odpoveď #115 kedy: 28. Február , 2010, 13:36:30 »

Ja prave tiez bojujem s tymto problemom. Zmenil som sposob drzania trsatka na a´la videa a ucitel a niektore veci sa mi hraju lepsie, ale niektore zas nejdu vobec. Uvidime co to povie casom. Zatial to iste co hovoris, jednak neviem rozumne hrat tak sweep picking a jednak sa mi zvykne pootocit pri hrani a stoji to za prd potom.

NO tak som si prebehol vseliajke guitar lessons na youtube ,tykajuce sa hlavnej pravej ruky a vsimol som si jednu vec - kazdy drzi trsatko inym sposobom nez ja  Bavím sa skvele  Takze mozno aj preto pri hrani na koncertoch sa mi trsatko smyka, otaca a pod ked sa co i len trochu spotim. POvedal som si ze si postupne prejdem vvsetky zakladne cviky tykajuce sa "zladenia" pravej a lavej ruky, technik a pod a vyseriem sa na ucenie nejakých sól zo skladieb a pod... snaď to bude mat lepsi efekt Popiskujem si Akurat by som chcel od vás radu ,resp vyjadrenie vášho názoru na držanie trsátka : mám si k tomu sadnúť a makať na tom aby som si zvykol na "nove drzanie" (trsatko medzi hranou článku a palcom) alebo mam cvicit tak ako som hral doteraz a na tom drzani trsatka az tak nezalezi ? Trsatka pouzivam hlavne Dunlop Jazz III a uchytene ho mam medzi palcom a ukazovakom -avšak nie "bokom" článku ,ale bližšie k vnútornej strane...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #116 kedy: 28. Február , 2010, 13:40:27 »

jedno spravne drzanie trsa neexistuje, treba sa len naucit poriadne alternate zapastim a prerazat struny ..  kazdy ma inu ruku, inak mu narastla, inu dlzku koncatiny, ked stoji ruku ma inak polozenu na kobyle/tremole, pokial mas v nej ton tak je to v poriadku..
Zaznamenané

ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #117 kedy: 28. Február , 2010, 13:59:33 »

ano. kazdy ma inu ruku.. a hlavne.. neverim, ze ktorykolvek z "velkych: gitaristov pozna len jeden sposob drzania trsatka.. ja pri roznych technikach rozne trso drzim..
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #118 kedy: 28. Február , 2010, 14:02:24 »

ano. kazdy ma inu ruku.. a hlavne.. neverim, ze ktorykolvek z "velkych: gitaristov pozna len jeden sposob drzania trsatka.. ja pri roznych technikach rozne trso drzim..

presne tak..  aj semi ho drzi inak.. ma vcelku silny stisk, to aj krvny obeh zastavuje
Zaznamenané

ondreee
stály hosť
*****
Príspevkov: 1085



« Odpoveď #119 kedy: 28. Február , 2010, 14:09:17 »

semi ja jedne z najvacsich poprednych stiskov :-)
Zaznamenané

Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.