Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Máj , 2024, 06:04:33
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: hudobné audio.. a videoškoly  (Prečítané 86224 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #45 kedy: 15. Marec , 2006, 23:27:58 »

bubla15 napísal:
Citácia
martinlm: nepozeras vela filmov s kung fu tematikou ? Žmurk


A co som Locksmith? To bol Meatrix.
Zaznamenané

bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #46 kedy: 15. Marec , 2006, 23:33:33 »

ako som cital biografiu milesa davisa sa mi ohromne pacilo ako sa tam ucili muzikanti jeden od druheho. nielen trumpetaci od trumpetakov ale harmoniu predebaovali napr s klaviristiom atd. Hrali spolu, pocuvali sa a veci ktore ich zaujali predebatili a takto muzikantsky rastli . To sa mi fakt pacilo.
Zaznamenané
izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #47 kedy: 15. Marec , 2006, 23:36:34 »

No ano, ale to su veci, ktore tyto pani a nim podobny pracne hladali a zanechali svoje vedomosti, tak naco sa stym srat znova.
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #48 kedy: 15. Marec , 2006, 23:39:06 »

martinlm napísal:
Citácia
bubla15 napísal:
Citácia
martinlm: nepozeras vela filmov s kung fu tematikou ? Žmurk


A co som Locksmith? To bol Meatrix.


pri zachovani mystiky ten ucitel \"pride\" ked budes pripraveny B)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #49 kedy: 16. Marec , 2006, 00:03:32 »

martinlm napísal:
Citácia
bubla15 napísal:
Citácia
martinlm: nepozeras vela filmov s kung fu tematikou ? Žmurk


A co som Locksmith? To bol Meatrix.


Aby nedoslo k nedorozumeniu, Locksmith je fanda do bojovych umeni, raz som mu aj zohnal nejaky film v tom style, moc sa mu pacil.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #50 kedy: 16. Marec , 2006, 00:05:55 »

bubla15 - s tými ostatnými muzikantami máš pravdu. Neviem prečo si niektorí gitaristi myslia, že sú iní. :)

Zakky - v autoškole sa učíš, ako správne jazdiť, nie ako nezrážať žudí. Tvoje prirovnanie ku gitare je divné, neučíš sa hrať na gitare preto, aby si žudí nezabil svojou hrou, ale aby si zahral niečo poriadne. :)
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #51 kedy: 16. Marec , 2006, 00:36:02 »

martinlm napísal:
Aby nedoslo k nedorozumeniu, Locksmith je fanda do bojovych umeni, raz som mu aj zohnal nejaky film v tom style, moc sa mu pacil.[/quote]

uz som ho videl 4 krat a este som s nim neskoncil:P

co sa tyka videoskol tak som tiez zberatel, ale ani s jednou som nebol schopny nejak spolupracovat az natolko ze by som si ju komplet presiel. nebavi ma to. rad ich vsak pozeram. najradsej mam tu malmsteenovu staru. fakt je ten ze mnoho tych skol je uplne o nicom a netusim na co vobec vznikli. na druhej strane dost som sa naucil z audioskol. ale aj tak...  chcelo by to ozajstneho ucitela, inak to nevidim na zasadny pokrok.:huh:

Naposledy upravil locksmith, : 16.03.2006 o 00:36
Zaznamenané
nenadt
nováčik
*
Príspevkov: 22



« Odpoveď #52 kedy: 16. Marec , 2006, 07:17:33 »

Zakky na margo .... Nuno je fajn gitarista klobuk dolu!!! Aj Nunov otec bol vyborny gitarista ale on synovi 100% na gitare nic neukazal ze?Naco by aj synovi pomahal! Najst si vlastnu cestu a nechat si poradit od ucitela su dve rozne veci! Je to tvoja vec ze doslova pohrdas nejakym ucitelom ale napredoval by si ovela rychlejsie a zbytocne by si sa nezdrziaval  Žmurk
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #53 kedy: 16. Marec , 2006, 08:21:16 »

Nikde nepohrdam ucitelom na gitaru si to radsej precitajte poriadne co som pisal. A na zaciatku Dorian pisal ze nad gitaristom treba stat a hustit do neho ako ma co robit. Ja som napisal ze sa to da aj bez neho, vtedy ked clovek pozera okolo seba ma nejakych kamaratov od ktorych nieco odkuka spyta sa, zahra si snimi. vlastne su mu ucitelia vsetci okolo a nechodi za jednym konretnym.

K tomu Nunovy- nezda sa to ale ten Nunov vyrok je perfektny a to uz len pretoze ked si chce robit niekto po svojom, a chce chodit k ucitelovy a robit presne to co mu on povie tak to ma robit. Nie taky ze ser na vsetko . Ale robit to co clovek chce.

No a este vysvetlim ten priklad moj :) Absolutne nechapem to ze teraz ked je niekto samouk automaticky bude mat zlu techniku ci co? ze naberie vela chyb a podobne. len nechapem preco sa to berie takto, a na to som chcel ukazat tym prikladom ze ked vidim ze ludia jazdia po ceste tak na nej budem asi jazdit aj ja nie? a nezacnem automaticky robit nieco diametralne odlisne a zle.
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #54 kedy: 16. Marec , 2006, 09:50:58 »

ja to vidim presne na sebe.
cca 5 rokov som bol samouk. Nejako som sa extra nestaral do techniky, nepozeral som skoly ani nic. Len som si stahoval sola podla tablatur, hral som si covery, nemal som kapelu...proste pripad 80% gitaristov vo veku 16-20. Myslel som si, ze uz viem ako tak hrat a ze ked pojdem k ucitelovi, tak mi ukaze ako zlepsit techniku, nauci teoriu a pod. U Doriana som hned zistil, ze takmer vsetko co robim je zle a tak sme isli v podstate od nuly. Potom som spoznal jurixona, chalana, ktory nezabil 5 rokov zivota samovyukou, ale hned si nasiel dobreho ucitela a v 17 rokoch hral na gitare ako dabel. Potom som bedakal, ze som sa o ucitelovi nedozvedel skor a zacal som az v neskorsom veku.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Hosť
« Odpoveď #55 kedy: 16. Marec , 2006, 10:18:47 »

...ja som si zohnal ucitela, ked som na gitare nevedel vobec nic.. a bolo to dobre riesenie to je pravda... naucil ma uplne zaklady a pri nom som pochopil co chcem vlastne naozaj hrat... B)
...a ked mi doslo, ze uz ma viac nenauci tak som prestal k nemu chodit a hram si to co chcem a som spokojny...:)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #56 kedy: 16. Marec , 2006, 10:48:51 »

Ja sa musim priznat, ze som nikdy nechodil k ucitelovi, ani do hudobky. Vsetko som sa ucil sam s pomocou roznej literatury. Nieco ma naucili kamarati. Video skoly ma moc nebavili. V case, ked som sa ucil hrat tu nebol nikto, kto by ucil gitaru sukromne. Existovala iba hudobka, kde sa ucila klasika, ktora ma vyrazne nebavila. Ja som chcel hrat vzdy na elektriku.
Po rokoch som zistoval, ze napr. drzanie trsatka som musel menit 3krat, co ma vzdy zdrzalo tak polroka. Spravne prstoklady to iste, dodatocne som sa ucil spravne pouzivat malicek. Spravne posadenie ruk na gitare som si nasiel po 10rokoch hrania.
Asi v 20tich rokoch som zacal robit na svojom systeme \"ako pracovat sam na sebe\". Nikto mi nikdy toto nevysvetlil. Sam som si spravil program, ako cvicit, co cvicit, pricom sa zameriavam vzdy na nejaky problem. Cvicim taktiez rytmus na gitare, ktory si stahujem podla bubenikov.
Proste toto vediet na zaciatku, tak som dnes asi niekde inde. :dry:
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #57 kedy: 16. Marec , 2006, 10:52:26 »

A este jeden fakt: clovek casom zistuje, ze vlastne nic nevie. Cim viac sa clovek uci, tym viac sa mu otvoria oci a sluch. A nachadza nedostatky.
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #58 kedy: 16. Marec , 2006, 14:28:33 »

s tym zistenim ze clovek je fakt este daleko v plienkach je dost neprijemny. ale dolezita vec, aspon pre mna teda, hrat to co viem a neporovnavat, alebo este horsie nesnazit sa sebe dokazat, ze som taky dobry ako niekto kto je fakt majster. to je nezmysel. mat svoj \"domcek\" a po malych kuskoch si ho zveladovat Žmurk   a este k tej technike, pre mna technicky najzdatnejsi typek akeho poznam je Pat Metheny. No a ten drzi trsatko velmo divne. ba priam hrozostrasne
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #59 kedy: 16. Marec , 2006, 17:22:54 »

ucitel podla mna ulahsi cestu a zrychli to co by ako samouk prisiel casom sam. Takto par veci vysvetli ucitel a ostatne si sparvi nazor aj sam ked vidi rozne videa z koncertov a tak. Ked je clovek pozorny da sa..  A zalezi ake ma clovek ambicie..
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.