Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
13. Máj , 2024, 09:09:56
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: John Myung  (Prečítané 30169 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #60 kedy: 29. Február , 2008, 16:36:34 »

a k tomu : dream theater je vyvazena kapela 5 geniov a kazdy dostava svoj priestor na sebaprezentaciu a sebarealizaciu.... 
   mohli by dat menej pristoru spevakovi :-D
nie ze menej priestoru, mali by mu zapchat papulu, to sa neda povazovat za normalny spev Bleee
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #61 kedy: 29. Február , 2008, 16:39:01 »

ale podla mna by mohol minimalne skakat po javisku  Bravooo

uznavam jedinu skladbu od DT - another day , ta je vyborna , dalej uz nic nahravat nemali ...
« Posledná zmena: 29. Február , 2008, 16:39:42 od Male Pivo » Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #62 kedy: 29. Február , 2008, 16:53:22 »

dovolim si vyjadrit sa je to grc ( tolko moj nazor ) stroj by bol skvely ale podla mna je to des .
btw TOTO je podla mna feeling ( btw to co tu STU predvadza je intonacia tonu ... pozna aj myung nieco take ? )
perfektné Zdravíčko
Zaznamenané

siiiiiilas
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 576



« Odpoveď #63 kedy: 29. Február , 2008, 17:05:16 »

dovolim si vyjadrit sa je to grc ( tolko moj nazor ) stroj by bol skvely ale podla mna je to des .
btw TOTO je podla mna feeling ( btw to co tu STU predvadza je intonacia tonu ... pozna aj myung nieco take ? )


a k tomu : dream theater je vyvazena kapela 5 geniov a kazdy dostava svoj priestor na sebaprezentaciu a sebarealizaciu.... 
   mohli by dat menej pristoru spevakovi :-D

v com spociva ich genialita ? ja ich dost ze nemusim tak sa pytam zo zvedavosti ...

okrem toho ze kazdy z nich je vystudovany muzikant na Berklee college of music su znamy tym ze dlhe mesiace po studiu skoro vobec spolu nehravali na nastrojoch a len sa venovali komponovaniu az fantasmagorickych veci,zvuku, a ostatnych zalezitosti ktore ich vyniesli na take vyslnenie....(hlavne petrucci a portnoy)....a prave ten vami ,,panmi muzikantmi,, tak casto kritizovany zvuk je ich najvacsia domena.....ich genialita spociva v tom ze zo svojich nastrojov dokazu vytlacit maximum....su to majstri za slovo vziaty....berem ze nie kazdeho to musi bavit-je to tazka hudba ale vy ich znevazujete a pri tom ste v hudbe nic nedokazali a nikdy nic take ako oni ani nedosiahnete....la brie zo zaciatku vadil aj mne ale je genialny spevak s neskutocnym rozsahom vo vyskach aj hlbkach.....to co stvara napr. v Pull me under je neskutocny spevacky vykon...
Zaznamenané

heavy metal is the law!!!
Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #64 kedy: 29. Február , 2008, 17:20:11 »

okrem toho ze kazdy z nich je vystudovany muzikant na Berklee college of music su znamy tym ze dlhe mesiace po studiu skoro vobec spolu nehravali na nastrojoch a len sa venovali komponovaniu az fantasmagorickych veci,zvuku, a ostatnych zalezitosti ktore ich vyniesli na take vyslnenie....(hlavne petrucci a portnoy)....a prave ten vami ,,panmi muzikantmi,, tak casto kritizovany zvuk je ich najvacsia domena.....ich genialita spociva v tom ze zo svojich nastrojov dokazu vytlacit maximum....su to majstri za slovo vziaty....berem ze nie kazdeho to musi bavit-je to tazka hudba ale vy ich znevazujete a pri tom ste v hudbe nic nedokazali a nikdy nic take ako oni ani nedosiahnete....la brie zo zaciatku vadil aj mne ale je genialny spevak s neskutocnym rozsahom vo vyskach aj hlbkach.....to co stvara napr. v Pull me under je neskutocny spevacky vykon...

tak ak sa nemylim vec sa ma tak ze skolu nechali ( zdroj . wikipedia - During this time, Portnoy, Petrucci and Myung's hectic schedules forced them to abandon their studies to concentrate on their music. )
ja ich neznevazujem maju svojich fanusikov ktori ich maju radi a ja im doprajem ( , ale tych maju aj nora a brano mojsejovci  Bleee )
100 ludi 100 chuti a ja som rad ze ta hudba posuva ich fanusikov dopredu , ale okrem Jordana Rudessa nepovazujem ani jedneho znich za genia - vlastne ani jeho ale ma ktomu asi najblizsie ) , a prave portnoya a petrucciho zvacsa nemozem ani vystat .
a hento uvrestane hovado je podla mna prd spevak ... to len tak okrajovo , ked sa nauci artikulovat a strazit si ton mozno zmenim nazor resp.
a btw. mas pravdu nic take ako oni som nedosiahol , zatial , mam v plane dosiahnut viac  Zdravíčko
mne DT pride ako obrovitanska vykradacka starych kapiel typu kansas boston a pod.
Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
siiiiiilas
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 576



« Odpoveď #65 kedy: 29. Február , 2008, 17:43:13 »

tak ak sa nemylim vec sa ma tak ze skolu nechali ( zdroj . wikipedia - During this time, Portnoy, Petrucci and Myung's hectic schedules forced them to abandon their studies to concentrate on their music. )
ja ich neznevazujem maju svojich fanusikov ktori ich maju radi a ja im doprajem ( , ale tych maju aj nora a brano mojsejovci  Bleee )
100 ludi 100 chuti a ja som rad ze ta hudba posuva ich fanusikov dopredu , ale okrem Jordana Rudessa nepovazujem ani jedneho znich za genia - vlastne ani jeho ale ma ktomu asi najblizsie ) , a prave portnoya a petrucciho zvacsa nemozem ani vystat .
a hento uvrestane hovado je podla mna prd spevak ... to len tak okrajovo , ked sa nauci artikulovat a strazit si ton mozno zmenim nazor resp.
a btw. mas pravdu nic take ako oni som nedosiahol , zatial , mam v plane dosiahnut viac  Zdravíčko
mne DT pride ako obrovitanska vykradacka starych kapiel typu kansas boston a pod.
omg tak to video bolo robene zo srandy a kazdy kto aspon trochu vie po anglicky tak rozumel co sa tam spieva....takychto videi je youtube  mrte na vsetky mozne kapely....su to recesie..... zhodou okolnosti tento prvy song je dalsou ukazkou skveleho feelingu celej kapely....ako vsetky ostane v tejto ukazke......
hahahahahahah mrte si ma pobavil tym ze chces dosiahnut viac.....ak sa tak stane budem ti dokonca zivota nosit bedne....ale to skor nasu planetu pohlti slnko!....heh vela zdaru!
« Posledná zmena: 29. Február , 2008, 17:45:37 od siiiiiilas » Zaznamenané

heavy metal is the law!!!
Male Pivo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 199



« Odpoveď #66 kedy: 29. Február , 2008, 18:49:57 »

Citácia: siiiiiilas 
ak sa tak stane budem ti dokonca zivota nosit bedne....ale to skor nasu planetu pohlti slnko!....heh vela zdaru!
[/quote

beriem ta za slovo  Je to frajer
Zaznamenané

Smith & Wesson: the original point and click interface Si píš!!!
siiiiiilas
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 576



« Odpoveď #67 kedy: 29. Február , 2008, 18:58:53 »

[quote author=siiiiiilas 
ak sa tak stane budem ti dokonca zivota nosit bedne....ale to skor nasu planetu pohlti slnko!....heh vela zdaru!


beriem ta za slovo  Je to frajer
dufam ze slusne platis.....lebo to uz bude v eurach a vlastne to je taka vzdialena buducnost ze uz sa mozno bude planit cinskou menou....nakolko v roku 2027 bude podla predpokladou cinska ekonomika najlepsou ekonomikou na svete....
Zaznamenané

heavy metal is the law!!!
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #68 kedy: 29. Február , 2008, 19:17:33 »

dufam ze slusne platis.....lebo to uz bude v eurach a vlastne to je taka vzdialena buducnost ze uz sa mozno bude planit cinskou menou....nakolko v roku 2027 bude podla predpokladou cinska ekonomika najlepsou ekonomikou na svete....
zato ze teraz sa u nas uplne plati dolarmi...
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #69 kedy: 29. Február , 2008, 23:45:55 »

okrem toho ze kazdy z nich je vystudovany muzikant na Berklee college of music su znamy tym ze dlhe mesiace po studiu skoro vobec spolu nehravali na nastrojoch a len sa venovali komponovaniu az fantasmagorickych veci,zvuku, a ostatnych zalezitosti ktore ich vyniesli na take vyslnenie....(hlavne petrucci a portnoy)....a prave ten vami ,,panmi muzikantmi,, tak casto kritizovany zvuk je ich najvacsia domena.....ich genialita spociva v tom ze zo svojich nastrojov dokazu vytlacit maximum....su to majstri za slovo vziaty....berem ze nie kazdeho to musi bavit-je to tazka hudba ale vy ich znevazujete a pri tom ste v hudbe nic nedokazali a nikdy nic take ako oni ani nedosiahnete....la brie zo zaciatku vadil aj mne ale je genialny spevak s neskutocnym rozsahom vo vyskach aj hlbkach.....to co stvara napr. v Pull me under je neskutocny spevacky vykon...

mam noveho favorita na fore, tomuto davam prezyvku klenotnik  ha ha ha

Inak co sa tyka feelingu a techniky...netreba ani chodit daleko, hla tuto jeden slovensky kolega:
Zaznamenané

siiiiiilas
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 576



« Odpoveď #70 kedy: 01. Marec , 2008, 01:40:43 »

stare ako ezop
Zaznamenané

heavy metal is the law!!!
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #71 kedy: 02. Marec , 2008, 11:16:39 »

neviem kde je uz lepsie citit feeling ako pri progresivnych kapelach(pink floyd,king crimson,Emerson lake and palmer,Yes.....mozno uz v jazze....
  Vymenoval si tu par uzasnych kapiel (Yes a King Crimson mam komplet v originaloch  Žmurk ), ktore mam velmi rad a v ich pripade mas absolutnu pravdu , jedna sa o nadhernu impresivnu hudbu , ktora v cloveku vytvara uplne ine predstavy a pocity nez ostatne zanre .
Naozaj nepocujes rozdiel vo feelingu medzi DT a nimi ?  :)

Niekto tu spomenul skladbu Another Day ,davam link :

 
Pozorne si vypocuj solo ,ktore ma gitara a potom solo , ktore ma sopranovy saxofon . Pre mna je to 1000:1 . Ten saxik hra nadherne dynamicky , agogicky , trosku rubato-je to kratucke solo paradne motivycky vystavane-toto solo mi jasne hovori , ze je to v tom prosba  a smutok . Gitara mi znie velmi vykalkulovane , neosobne-toto solo mi hovori  ako dokazem rychlo hrat  a ake gitarove techniky ovladam, tym padom sa nudim . To Petrucciho solo mi pride proste ako matematicky vypocet vedla ludskeho placu .

Vela ludi si mysli ,ze hudba je ... , ale mylia sa , hudba je rec . 
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
siiiiiilas
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 576



« Odpoveď #72 kedy: 02. Marec , 2008, 14:38:34 »

  Vymenoval si tu par uzasnych kapiel (Yes a King Crimson mam komplet v originaloch  Žmurk ), ktore mam velmi rad a v ich pripade mas absolutnu pravdu , jedna sa o nadhernu impresivnu hudbu , ktora v cloveku vytvara uplne ine predstavy a pocity nez ostatne zanre .
Naozaj nepocujes rozdiel vo feelingu medzi DT a nimi ?  :)

Niekto tu spomenul skladbu Another Day ,davam link :

 
Pozorne si vypocuj solo ,ktore ma gitara a potom solo , ktore ma sopranovy saxofon . Pre mna je to 1000:1 . Ten saxik hra nadherne dynamicky , agogicky , trosku rubato-je to kratucke solo paradne motivycky vystavane-toto solo mi jasne hovori , ze je to v tom prosba  a smutok . Gitara mi znie velmi vykalkulovane , neosobne-toto solo mi hovori  ako dokazem rychlo hrat  a ake gitarove techniky ovladam, tym padom sa nudim . To Petrucciho solo mi pride proste ako matematicky vypocet vedla ludskeho placu .

Vela ludi si mysli ,ze hudba je ... , ale mylia sa , hudba je rec . 
mylis sa ty....hudba je yvjadrenie duse...to co nevies povedat slovami vyslovis hudbou....ja ta nepresvedcim a ani nechcem presviedcat ze je dream theater dobry alebo nie ale zda sa mi dost ubohe z tvojej strany ich takto odpisovat!...je zaujimave ze mas rad yes cing crimson a pod a pri tom dreamovia  z nich vychadzaju...petrucci dokonca hrava v projekte (ale to asi vies) Liquid tension experiment s tonym levinom z King crimson(basa)
Zaznamenané

heavy metal is the law!!!
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #73 kedy: 02. Marec , 2008, 14:45:12 »

mylis sa ty....hudba je yvjadrenie duse...to co nevies povedat slovami vyslovis hudbou....ja ta nepresvedcim a ani nechcem presviedcat ze je dream theater dobry alebo nie ale zda sa mi dost ubohe z tvojej strany ich takto odpisovat!...je zaujimave ze mas rad yes cing crimson a pod a pri tom dreamovia  z nich vychadzaju...petrucci dokonca hrava v projekte (ale to asi vies) Liquid tension experiment s tonym levinom z King crimson(basa)

Myslim, ze som tu kedysi zakladal temu o LTE. Poviem pravdu, tie dva albumy (ale hlavne ten prvy) sa mi pacia.
...je zaujimave ze mas rad yes cing crimson a pod a pri tom dreamovia  z nich vychadzaju...

Pozri dam Ti priklad. Pocuvas napr. BB King, Hendrix, Page a nebude sa Ti pacit Satriani. Tak to mas to iste. Je to frajer
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #74 kedy: 02. Marec , 2008, 14:48:46 »

ja by som nepovedal, ze DT vychadza z Crimsonu. DT je melodicky metal s dlhymi clenitymi skladbami. Crimson nikdy nehral ani tvrdu gitarovu muziku, ani dlhe clenite kompozicie, koniec koncov Fripp je odjakziva povazovany za minimalistu.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.11 sekund, 22 otázok.