Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
12. Máj , 2024, 17:20:37
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: John Myung  (Prečítané 30168 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #75 kedy: 02. Marec , 2008, 14:53:15 »

mylis sa ty....hudba je yvjadrenie duse...to co nevies povedat slovami vyslovis hudbou....ja ta nepresvedcim a ani nechcem presviedcat ze je dream theater dobry alebo nie ale zda sa mi dost ubohe z tvojej strany ich takto odpisovat!...je zaujimave ze mas rad yes cing crimson a pod a pri tom dreamovia  z nich vychadzaju...petrucci dokonca hrava v projekte (ale to asi vies) Liquid tension experiment s tonym levinom z King crimson(basa)

V pohode, akceptujem tvoj nazor ,aj ked s nim nie celkom suhlasim  Žmurk . A co povies na na rozdiel v tych dvoch solach ?

PS: LTE tiez casto nepocuvam , na moj vkus dost sterilna hudba .
« Posledná zmena: 02. Marec , 2008, 15:26:38 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
ydur
Hosť
« Odpoveď #76 kedy: 02. Marec , 2008, 15:02:50 »

Crimson nikdy nehral ani tvrdu gitarovu muziku, ani dlhe clenite kompozicie, koniec koncov Fripp je odjakziva povazovany za minimalistu.
Lenže,ten Frippov minimalizmus,nema nič spoločne s dlžkou skladieb. Minimalizmus je o "vyjadrovacich" prostriedkoch".
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #77 kedy: 02. Marec , 2008, 15:05:43 »

Lenže,ten Frippov minimalizmus,nema nič spoločne s dlžkou skladieb. Minimalizmus je o "vyjadrovacich" prostriedkoch".

to mi je jasne, preto som to spomenul. kedze sa napisalo, ze DT z nich vychadzaju. a prave DT maju vyjadrovacich prostriedkov (zmena tempa, zmena melodie, zmena toniny... .. ) na kazdu skladbu dost a dost.
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #78 kedy: 02. Marec , 2008, 15:09:32 »

V podstate niektore albumy , ktore ma s Enom trvaju 45min. a su tam dve skladby viac/menej vo forme homogennych pulzujucich zvukovych stien .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #79 kedy: 02. Marec , 2008, 15:17:07 »

  Vymenoval si tu par uzasnych kapiel (Yes a King Crimson mam komplet v originaloch  Žmurk ), ktore mam velmi rad a v ich pripade mas absolutnu pravdu , jedna sa o nadhernu impresivnu hudbu , ktora v cloveku vytvara uplne ine predstavy a pocity nez ostatne zanre .
Naozaj nepocujes rozdiel vo feelingu medzi DT a nimi ?  :)

Niekto tu spomenul skladbu Another Day ,davam link :

 
Pozorne si vypocuj solo ,ktore ma gitara a potom solo , ktore ma sopranovy saxofon . Pre mna je to 1000:1 . Ten saxik hra nadherne dynamicky , agogicky , trosku rubato-je to kratucke solo paradne motivycky vystavane-toto solo mi jasne hovori , ze je to v tom prosba  a smutok . Gitara mi znie velmi vykalkulovane , neosobne-toto solo mi hovori  ako dokazem rychlo hrat  a ake gitarove techniky ovladam, tym padom sa nudim . To Petrucciho solo mi pride proste ako matematicky vypocet vedla ludskeho placu .

Vela ludi si mysli ,ze hudba je ... , ale mylia sa , hudba je rec . 


Ja mam velmi DT rad, ale v tomto celom s tebou musim suhlasit. Vacsina gitarovych sol od petrucciho (ak nie vsetky) su akoby dosadene do nejkej zakladnej rovnice.. tu mam jednu velicinu, tu druhu, tu zas ratam s tym a vyjde mi z kalkulacky par ciselok (resp not) a tie tam potom zahram.. nieco ako recept na presne perfekcionisticke solo bez feelingu.
A tiez si myslim, ze najhorsou castou celeho DT zoskupenia je ten Skreko..
Zaznamenané

Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #80 kedy: 02. Marec , 2008, 15:25:51 »

 Ale aby sa nezdalo , ze som voci tejto kapelke nejak velmi "zaujaty" aj ja si obcas pustim nejaku ich muzicku , hlavne Scenes from a memory...a Images and words . Tie ma asi najviac oslovili .
« Posledná zmena: 02. Marec , 2008, 16:29:26 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #81 kedy: 24. August , 2008, 12:04:12 »

Na Budokane je ho pocut viac ako Petrucciho (ked bola debata o tom ci ho pocut a alebo nie).
Zaznamenané

siiiiiilas
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 576



« Odpoveď #82 kedy: 24. August , 2008, 12:39:08 »

presne tak a ked odjebal panic attack tak mi padla sanka....maniak a najlepsi
Zaznamenané

heavy metal is the law!!!
Tulo
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #83 kedy: 07. Marec , 2010, 14:49:18 »


Ja mam velmi DT rad, ale v tomto celom s tebou musim suhlasit. Vacsina gitarovych sol od petrucciho (ak nie vsetky) su akoby dosadene do nejkej zakladnej rovnice.. tu mam jednu velicinu, tu druhu, tu zas ratam s tym a vyjde mi z kalkulacky par ciselok (resp not) a tie tam potom zahram.. nieco ako recept na presne perfekcionisticke solo bez feelingu.
A tiez si myslim, ze najhorsou castou celeho DT zoskupenia je ten Skreko..

chalani ste úplne vedla, pozrite sa na výraz Petrucciho tváre ked hrá solo... az mi mraz behá po chrbte, to ze necitite ten feeling je uz vás problem, dolezite ale je ze to cíti on... vypocujte si solo zo skladby Spirit Carries on...

ale nejak od témy nie? niekto tu spomínal ze Myungová basa je nevýrazná, na alboch sa mi to miestami zdá aj mne, ale tak na koncertoch urcite nie ->
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #84 kedy: 07. Marec , 2010, 15:00:25 »

niekto tu spomínal ze Myungová basa je nevýrazná, na alboch sa mi to miestami zdá aj mne, ale tak na koncertoch urcite nie ->

No nejako ju ani na tom videu moc nepocut.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #85 kedy: 07. Marec , 2010, 15:07:17 »

No nejako ju ani na tom videu moc nepocut.

tak potom chyba bude v tvojom prijimaci  : Popiskujem si
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #86 kedy: 07. Marec , 2010, 15:10:17 »

Mne celkovo ten zvuk pride taky gumenny nevyrazny. Co uz. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Tulo
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #87 kedy: 07. Marec , 2010, 19:07:01 »

No nejako ju ani na tom videu moc nepocut.

Jáj, tak ja uz neviem co Bavím sa skvele Ono keby to moc hučalo tak by to bolo na kkt potom... mozno to bude este tým, ze je to video z YT.

Mám originál DVD, tam je ovela lepsi zvuk a ta basa tam znie perfektne...
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #88 kedy: 10. Máj , 2010, 00:03:11 »

docital som sa, ze sa prave pracuje na tretom pocine The Jelly Jam
 Zdravíčko  Som metlak  Bravooo
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.107 sekund, 22 otázok.