Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
31. Máj , 2024, 21:36:42
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zamŕzanie počítača  (Prečítané 23218 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #30 kedy: 04. Júl , 2007, 21:31:20 »

hlaske nerozumiem sice, ale jak tam vidim to IRQ, mrkol by som, ci tam nie su prave taketo problemy zdielania
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #31 kedy: 05. Júl , 2007, 08:32:13 »

Tu hlášku s IRQ som mal voľakedy tiež.  Čo som sa ja naskúšal kombinácii usporiadania kariet, prestavoval som všetko možné. Nakonieco som zistil že som mal tri rôzne moduly ramky každú od iného výrobcu a že proste nedokázali spolu existovať. Našiel som dvojicu ktora išla bez problémov aj jednu som vyhodil potom prestalo hádzať to modré okno.

« Posledná zmena: 05. Júl , 2007, 08:33:44 od yngsteen » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #32 kedy: 05. Júl , 2007, 09:20:13 »

ono sa tie zdielane IRQ daju hned vidiet - My Computer -> right click -> manage -> a tam kdesi v niektorej z tych zaloziek je vypis vsetkych IRQ k pouzivanemu HW, pripadne vypis potencialnych konfliktov
Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #33 kedy: 07. Júl , 2007, 11:22:25 »

Ja mám ramku 2x1GB, identické typy kingston DDR v dual channel zapojení. A v tom manageri som našiel výkričníky a errory pri W32time a TCpip- to asi nebude znamenať TC electronic :). Neviete, čo to je?
Zaznamenané

RED DEBILS
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #34 kedy: 16. Január , 2009, 22:39:37 »

Zasa potrebujem poradit od nejakeho PC-machra.  Zdravíčko  Pomoooc!

1.Pocitac mi stale zamrza (riesilo sa to 2 strany dozadu). Konfiguracia je stale ta ista, ale je vymenena graficka za novsiu a energ. narocnejsiu. Pridany je este externy HDD. Mam silny dojem (nie som si 100% isty), ze pocitac zamrza castejsie. Usudili by ste z toho, ze cele to zamrzanie je teda slabym zdrojom?

2.Dnes rano som zapol PC a neustale mam 100% CPU vytazenie(niekedy klesne na 70-80%).Zamrzol mi dnes pocitac aspon 30-40 krat. Ked pozriem procesy v spravcovi uloh, tak tam nie je ziaden proces, ktory by zral tolko CPU! Je tam System Idle process, ktory ma stale hodnoty okolo 90. Co s tym pre boha moze byt?
Potrebujem surne robit veci do skoly,no neda sa takto na tom PC vobec pracovat. Nemozem si dovolit teraz preinstalovavat Windowsy a podobne. Poradte prosim niekto, lebo som inak v peachi.   Pomoooc! Pomoooc! Pomoooc!

« Posledná zmena: 16. Január , 2009, 22:48:36 od Misko » Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #35 kedy: 16. Január , 2009, 22:52:35 »

Zasa potrebujem poradit od nejakeho PC-machra.  Zdravíčko  Pomoooc!

1.Pocitac mi stale zamrza (riesilo sa to 2 strany dozadu). Konfiguracia je stale ta ista, ale je vymenena graficka za novsiu a energ. narocnejsiu. Pridany je este externy HDD. Mam silny dojem (nie som si 100% isty), ze pocitac zamrza castejsie. Usudili by ste z toho, ze cele to zamrzanie je teda slabym zdrojom?

2.Dnes rano som zapol PC a neustale mam 100% CPU vytazenie(niekedy klesne na 70-80%).Zamrzol mi dnes pocitac aspon 30-40 krat. Ked pozriem procesy v spravcovi uloh, tak tam nie je ziaden proces, ktory by zral tolko CPU! Je tam System Idle process, ktory ma stale hodnoty okolo 90. Co s tym pre boha moze byt?
Potrebujem surne robit veci do skoly,no neda sa takto na tom PC vobec pracovat. Nemozem si dovolit teraz preinstalovavat Windowsy a podobne. Poradte prosim niekto, lebo som inak v peachi.   Pomoooc! Pomoooc! Pomoooc!

ok, aka je presne ta tvoja nova grafika a kolko, kde a akych velkych ventilatorov mas v bedni?
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #36 kedy: 16. Január , 2009, 22:54:15 »

nemas poddimenzovany zdroj ?
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #37 kedy: 16. Január , 2009, 23:31:46 »

nemas poddimenzovany zdroj ?

ved to sa pyta on nas  :)


1. ...Usudili by ste z toho, ze cele to zamrzanie je teda slabym zdrojom?

Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
zakky
Hosť
« Odpoveď #38 kedy: 16. Január , 2009, 23:35:46 »

skus nejaku live distribuciu linuxu a ak ti to bude padat aj tam tak vies ze to nieje vec systemu ale HW. potom to mozes riesit dalej
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #39 kedy: 16. Január , 2009, 23:36:13 »

ano, moze to byt tym..

odporucal by som vyskusat silnejsi zdroj alebo "booster", co je v podstate externy zdroj, z ktoreho sa napajaju vykonovo narocne graficke karty (napriklad)
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #40 kedy: 17. Január , 2009, 09:35:08 »

ok, aka je presne ta tvoja nova grafika a kolko, kde a akych velkych ventilatorov mas v bedni?
Toto je presne ona
http://www.sapphiretech.com/ce/products/products_overview.php?gpid=261&grp=3

Ventilator v bedni mam len jeden (ak neratam ten co je na procaku,zdroji a grafickej). Fuka vzduch von zo zadnej strany bedne. Je vedla konektorov maticnej dosky.

Dnes rano som pozrel aj Catalyst control center (soft ku grafickej) a ten mi ukazuje len pri spustenom windowse vytazenie grafickej 99%. To uz naozaj netusim co ma znamenat.  Je mi do plaču
Idem volat Vilkovi do Modreho z neba, ze chcem fungujuci komp.

A dik za rady, ten zdroj skusim urcite vymenit. Neda sa to inak odmerat nejaky pristrojom, ze ci ten zdroj zvlada to zatazenie? Alebo neni na to nejaky soft, ktory pri zamrznuti kompu spravi zapis, ze kde sa stala chyba(to uz meliem z posledneho aspon dajake napady) ?
« Posledná zmena: 17. Január , 2009, 09:37:20 od Misko » Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #41 kedy: 17. Január , 2009, 09:55:52 »

a aky tam mas zdroj?

ja som skor za to, co povedal rastis, prvy adept je RAM, potom HDD, mala som presne taketo iste problemy s RAM... kup si 1x1gb, ved to dnes stoji par korun...
Zaznamenané

stoka!
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #42 kedy: 17. Január , 2009, 10:00:36 »

misko: z toho linku co si dal:
Citácia
–450 Watt or greater power supply with 75 Watt 6-pin PCI Express® power connector recommended (550 Watt and two 6-pin connectors for ATI CrossFireX™ technology in dual mode)

ty mas kolko, 420W? Popiskujem si

« Posledná zmena: 17. Január , 2009, 10:03:01 od styrioci » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #43 kedy: 17. Január , 2009, 10:39:31 »

Podla mna to bude nejaka haluz. Mal som v rukach graficku kartu, ktora toto robila, resp. nieco podobne. Vytazenie procesora ziadne, ale pocitac neskutocne pomaly. Ked som ju vybral, tak vsetko fungovalo ok. Tak som sa zahral na mudreho a povedal som, ze ta karta je vadna a vysiela nejake vadne signaly prerusenia (tam asi prerusenia nie su, ale ako keby jej komunikacika s chipsetom alebo cim blokovala vsetko ostatne), alebo co a ze musi ist prec :)

Takze skusil si to bez graf. karty?
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #44 kedy: 17. Január , 2009, 10:51:14 »

a aky tam mas zdroj?ja som skor za to, co povedal rastis, prvy adept je RAM, potom HDD, mala som presne taketo iste problemy s RAM... kup si 1x1gb, ved to dnes stoji par korun...
Vsetky komponenty su uvedene vyssie na obrazku. Zdroj ma 420W, je to nejaky noname. Ta 1GBram by ma vysla skoro liter - mne idu do dosky este DDR I.

misko: z toho linku co si dal:
ty mas kolko, 420W? Popiskujem si
Ano mam 420. Ta graficka je v pocitaci ale uz od Vianoc a problemy nastali az vcera.

Takze skusil si to bez graf. karty?
Teraz sa ale bavime o probleme zamrzania alebo o tom, ze mam permanent 100% CPU usage? Lebo ako pisem, graficka tam je uz treti tyzden a doteraz nebol ziaden problem. A zamrzanie robilo aj so starou graf.

JA TERAZ POTREBUJEM VYRIESIT HLAVNE TO 100% CPU A 99% GPU ZATAZENIE. Nerozumiem vobec ako sa nieco take moze stat, uplne nelogicke mi to pride.
« Posledná zmena: 17. Január , 2009, 10:55:29 od Misko » Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 23 otázok.