Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
11. Máj , 2024, 09:20:59
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 83 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Golem od L. Gerhata (Excelent)  (Prečítané 267236 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #150 kedy: 21. Október , 2007, 14:03:06 »

hovoril som ti, staci ho kontaktovat a on ti vsetko zodpovie...z tej schemy by si to aj tak nemusel na 100% pochopit, mohol by si sa nejakou nahodou aj pomylit, takto to mas lepsie (skontaktovat ho a opytat sa ho na konkretne veci) a su spokojne obe strany  Žmurk

jj mas pravdu
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
barso0913
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 72



« Odpoveď #151 kedy: 16. November , 2007, 14:59:45 »

Caute

Mam jednu stupid q. a to konkretne ci mozem Golema zapojit pred celolampove kombo a tahat z neho skreslenie do cisteho kanala. Za odpoved dik.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #152 kedy: 16. November , 2007, 16:10:31 »

Caute

Mam jednu stupid q. a to konkretne ci mozem Golema zapojit pred celolampove kombo a tahat z neho skreslenie do cisteho kanala. Za odpoved dik.
jasne, a preco nie
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #153 kedy: 21. November , 2007, 00:03:07 »

Nová ukážka Golema, tentokrát cez koncák Gerhat Golem TubePowerAmp 50 -

http://predator.gerhat.com/MP3/Golem_demo_4.mp3
« Posledná zmena: 21. November , 2007, 07:57:02 od Predator » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #154 kedy: 21. November , 2007, 00:23:27 »

nemohla to byt mp3 ? 13MB wav je dost vela. cize toto je vlastne full flasky ? a box ?
Zaznamenané
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #155 kedy: 21. November , 2007, 03:34:43 »

Tiez uz som stastnyn majitelom Golema. Akurat je to moj prvy lampovy aparat, takze to nemam s cim porovnavat. S kupou som spokojny

Hram s tym zatial do MosFet komba. Len bohuzial moje kombo ma master volume nejakym sposobom pred returnom z ef. slucky, takze nemozem nic robit s hlasitostou. Ked chcem uz ist dost nahlas, musim to dat do vstupu komba cez cisty kanal.  Ale kedze teraz hravam len doma pre seba tak staci do returnu. Casom asi poriesim nejaky normalny koncak.

Jeden maly podla-mna nedostatok co tomu mozem vytknut, ze solo kanaly/mody maju rovnaky gain ako k nim prislusne lead kanaly. nieje to az taky problem, stalu su tam 2 solo a 2 lead kanaly, a stale sa to da dotiahnut na gitare, ale keby sa dal pre solo kanaly/mody nastavit gain zvlast "bolo by to fajn". Neviem ako ostatni, ale ja na solo chcem trochu viac gainu ako na rytmiku. Uz som o tom s Ludom hovoril, a moznoze na hlavach budu dalsie dva gainy, ak mu to potvrdia aj dalsi.

Predator: ty mavas gain rovnako pocas solovych casti a pocas rytmiky? Alebo to prepnes aj G1/G2, alebo na gitare?

Ak ma niekto pocit ze tento prispevok je voci Golemu negativny tak to nieje pravda, som z toho uplne nadseny a kupil by som ho zase, aj za viac. Akurat je to moj prvy lampovy kus, takze neviem kolko z "novych zazitkov" plati pre lampove veci vseobecne a co je specialne u Golema. Keby som sa moc rozpisal asi by to bolo viac o pocitoch z prechodu od tranzistora na lampu, ako o Golemovi.

PS: Ak si to niekto z okolia Myjavy chce vyskusat, tak ma kontaktuje. Pripadne ked pojdem do Bratislavy mozem to zobrat so sebou a skocit k niekomu do skusobne. Ja si tiez rad vypocujem nejake ine aparaty.
« Posledná zmena: 21. November , 2007, 03:46:01 od vid » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #156 kedy: 21. November , 2007, 06:49:16 »

nemohla to byt mp3 ? 13MB wav je dost vela. cize toto je vlastne full flasky ? a box ?

Schválne som tam dal wav, aby bolo počuť každý detail ... ale nakoniec máš pravdu, 13MB je veľa, dal som tam mp3.

Nahrávka sa robila v totálne jednoduchom setupe - gitara, preamp Golem, Virtualizer Pro na pridanie trošku hallu, nový lampový koniec Gerhat a box Behringer Ultrastack s Jensenmi. Nijaké externé efekty ani čarovanie so strihmi neboli použité, proste je to len tak, ako som chytil gitaru a nahral to.

Ináč ten koncák, to je zaujímavá vecička, jedná sa vlastne o upravenú schému z Custom Hiwatt 50, doplnenú o pár drobností. Ten tvrdý hiwattovský základ je tam poznať, je to tak tvrdé, že ani by človek nepovedal, že dnu sú EL-34.
« Posledná zmena: 21. November , 2007, 07:56:48 od Predator » Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #157 kedy: 21. November , 2007, 06:58:10 »

Vid, ten gain mám furt rovnako, nepotrebujem to meniť behom hrania, riešim to dynamikou úderu.
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #158 kedy: 21. November , 2007, 08:03:02 »

Schválne som tam dal wav, aby bolo počuť každý detail ... ale nakoniec máš pravdu, 13MB je veľa, dal som tam mp3.

Nahrávka sa robila v totálne jednoduchom setupe - gitara, preamp Golem, Virtualizer Pro na pridanie trošku hallu, nový lampový koniec Gerhat a box Behringer Ultrastack s Jensenmi. Nijaké externé efekty ani čarovanie so strihmi neboli použité, proste je to len tak, ako som chytil gitaru a nahral to.

Ináč ten koncák, to je zaujímavá vecička, jedná sa vlastne o upravenú schému z Custom Hiwatt 50, doplnenú o pár drobností. Ten tvrdý hiwattovský základ je tam poznať, je to tak tvrdé, že ani by človek nepovedal, že dnu sú EL-34.

aky vystup si pouzil linkovy alebo si to snimal s mikrofonom ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
predator
Hosť
« Odpoveď #159 kedy: 21. November , 2007, 08:12:58 »

Veď si to poriadne prečítaj  Som frajer, asi ťažko by som použil linkový výstup, keď nahrávam s koncákom a boxom. Jasné, že cez mikrofón.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #160 kedy: 21. November , 2007, 08:38:01 »

mne sa ta ukazka paci :) taka rezkejsia hned poranu, zvuk je tiez velmi fajn Žmurk
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #161 kedy: 21. November , 2007, 08:44:45 »

Predator - da sa z toho dostat aj nejaky brutalnejsi zvuk ako Metallica,In Flames? V tej ukazke je ta doprovodna gitara zle pocut,tak som poriadne nepocul,co je to vlastne za zvuk.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #162 kedy: 21. November , 2007, 08:45:43 »

Ukážku (sólo z I Want Out) som včera nahral len tak z fleku .... narýchlo som nachystal podklad v ProToolse (cez virtuálny sampler SampleTank) a na efektovanie a strih som sa vykašlal, jemný hall z Virtualizera, čo používam na živé hranie, a to bolo všetko ... som chorý ako pes a sám viem, že ten herný výkon mohol byť lepší  a dalo sa to aj lepšie premixovať, ale čo už, tešil som sa, kedy zaľahnem do postele a vypotím sa Bavím sa skvele
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #163 kedy: 21. November , 2007, 08:47:47 »

Predator - da sa z toho dostat aj nejaky brutalnejsi zvuk ako Metallica,In Flames? V tej ukazke je ta doprovodna gitara zle pocut,tak som poriadne nepocul,co je to vlastne za zvuk.

S tým špeciál koncákom áno, má to dodatočné korekcie, presence aj depth ... keď pridáš viac depth, tak to trasie dlážkou, také je to hutné. Ja som sa ale snažil vytočiť na tom tón mojej "srdcovky" Helloween.

Progi v tom koncáku ale spozná Hiwatt podľa vizáže asi ťažko, aj keď to má asi 90 percent zapojenia zhodné s ním. Ako to vyzerá, titul pivničábo bude pre mňa navždy nedosiahnuteľný  Na zdravie!


* Poweramp.JPG (40.94 KB, 855x641 - prehliadnuté 393 krát.)
« Posledná zmena: 21. November , 2007, 08:59:42 od Predator » Zaznamenané
diezel
okukávač

Príspevkov: 3



« Odpoveď #164 kedy: 21. November , 2007, 09:17:00 »

Ukážku (sólo z I Want Out) som včera nahral len tak z fleku .... narýchlo som nachystal podklad v ProToolse (cez virtuálny sampler SampleTank) a na efektovanie a strih som sa vykašlal, jemný hall z Virtualizera, čo používam na živé hranie, a to bolo všetko ... som chorý ako pes a sám viem, že ten herný výkon mohol byť lepší  a dalo sa to aj lepšie premixovať, ale čo už, tešil som sa, kedy zaľahnem do postele a vypotím sa Bavím sa skvele

Predator co si mam kupit aky aparat aby som mal taky zvuk ako mas ty ? Ked si kupim predzosilovac golem a zapojim si to do pocitaca tak to staci ? Hravam styl Megadeth. Zvuk sa mi zda velmi podobny.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 83 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.