Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
11. Máj , 2024, 23:39:46
Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 83 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Golem od L. Gerhata (Excelent)  (Prečítané 267245 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
predator
Hosť
« Odpoveď #180 kedy: 21. November , 2007, 20:42:01 »

Tiez by som privital nieco modernejsie :)

Jaj, šak majce kuščik pochopenie pre staroho chlopa, chlopi, ja bavim ľen tak jak znam ....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #181 kedy: 21. November , 2007, 20:50:54 »

... a to tam na vyhodze ta to slaby chlopi ked sa boja o zdravie pri 50W zosiku.

 ha ha ha

Predator - sak pusti nam nejaku Sepinu, ne ?
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #182 kedy: 22. November , 2007, 00:22:00 »

zvuk je taky klasicky 80ties, mojim poziadavkam na posudenie zvuko to nezodpoveda. Je to pekne, ale nedokazem ani zo zrna gainu vycitat ani gitaru ani aparat. Potreboval by som klasicky nastroj - tele, strat, LP, sg a jednu stopu vytocenu nahlas v mode cistom, skreslenom a v plnom overdrive. Ten isty motiv pochopitelne. Nech sa superstrat javi akokolvek univerzalny, nieje to etalon pre porovnavanie. Ak si najdes cas skus to spravit  Som frajer

inak je to mile, len ako referencna nahravka na posudenie zvuku sa to pouzit neda.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #183 kedy: 22. November , 2007, 01:40:25 »

ale Robo, no tak  Žmurk

vsak Predator ma rad tento typ muziky, tak dal ukazky prave takeho typu zvuku a hry, aka mu najviac koresponduje s oblubenou muzikou. to je jedno, ze ty by si potreboval Strat, Tela, SG a LP na cistom a skreslenom zvuku. ja verim, ze Predator spravil z hladiska svojich osobnych preferencii dostatocne reprezentativnu ukazku - koniec koncov fanusikov si to tu naslo.

ani ja z toho neviem nic vydedukovat, zato som poprosil Sepinu. alebo aspon nejake SKAcko  ha ha ha

Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #184 kedy: 22. November , 2007, 08:49:14 »

ale Robo, no tak  Žmurk
ved ja som tu nahravku nezhodil, akurat by som nedokazal urcit co ta ukazka ma ukazovat.. Predstavujem si taku nahravku, kde bude vycitit hra s dynamikou. Ked do toho viac reznes, ze sa viac prejavi gulaty ton alebo pilka. Ked menej, tak to bude hrat polocisto. Tak isto citlivost na pracu s hlasitostou gitary, do akej miery sa da z gainu bez prepnutia ist do cisteho zvuku a pod. Asi chcem vela, co?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
predator
Hosť
« Odpoveď #185 kedy: 22. November , 2007, 08:51:18 »

zvuk je taky klasicky 80ties, mojim poziadavkam na posudenie zvuko to nezodpoveda. Je to pekne, ale nedokazem ani zo zrna gainu vycitat ani gitaru ani aparat. Potreboval by som klasicky nastroj - tele, strat, LP, sg a jednu stopu vytocenu nahlas v mode cistom, skreslenom a v plnom overdrive. Ten isty motiv pochopitelne. Nech sa superstrat javi akokolvek univerzalny, nieje to etalon pre porovnavanie. Ak si najdes cas skus to spravit  Som frajer

inak je to mile, len ako referencna nahravka na posudenie zvuku sa to pouzit neda.

No to bude asi problém ... ja som chudobný rocker a nemám ani SG, ani LP, ani Tele, ani Strat. Mám len svoju Yamahu, nič viac. Ešte by som vedel zabezpečiť nahratie testu na Ibaneze Prestige, ale rozdiel by moc nebol ... tá gitara totiž zvukom hodne pripomína moju, fakt je tam iba minimálny rozdiel. Jej majiteľ robil porovnávací test s mojou a obaja sme sa zhodli, že je to skoro o tom istom.
« Posledná zmena: 22. November , 2007, 08:54:33 od Predator » Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #186 kedy: 22. November , 2007, 08:54:21 »

ja som chudobný rocker a nemám ani SG, ani LP, ani Tele, ani Strat. Mám len svoju Yamahu, nič viac.
nuz je doba ze chudobni rockeri by mali bud predavat viac albumov alebo nech idu k lopate  ha ha ha ale ta druha nahravka je v podstate lepsia.. akurat neviem ci si ten vacsi gain prepol alebo vytiahol hlasitostou na gitare.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Adept
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #187 kedy: 22. November , 2007, 20:21:25 »

Sa to tu točilo okolo toho golema. Môžem povedať môj skromný súkromný názor, bez toho aby ste ma napadli ? Nezahrávaj sa
Zaznamenané
zde.vra
nováčik
*
Príspevkov: 32


« Odpoveď #188 kedy: 22. November , 2007, 20:22:46 »

Ja si do tejto temy poziciam jednu Dorianovu bohovsku frazu:

Čo považujem za top gitarový efekt ? Nadupané ruky a dobrý kábel.  Ja som čert..

Proste kto umi ten umi, kto ne ten cumi  ?§!. a ja idem cvicit lebo dotycny ma zajtra skope do mrtvolky  Zdravíčko
Zaznamenané
Adept
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #189 kedy: 22. November , 2007, 20:22:57 »

Golem je podľa ukážok priemer. Drahý priemer.
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #190 kedy: 22. November , 2007, 20:26:40 »

No čo ja viem, či sa takéto konštatovanie dá považovať za názor ... hádam by sa zišlo viacej informácií. Čo konkrétne považuješ na tom zvuku za priemerné? A prečo si myslíš, že je to drahé?
« Posledná zmena: 22. November , 2007, 20:31:07 od Predator » Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #191 kedy: 22. November , 2007, 20:28:50 »

Golem je podľa ukážok priemer. Drahý priemer.

do prdele robi ti to dobre ze okydavas? ked mas plne vajca tak si zo 5krat vyhon a hned budes kludny...  Žmurk  a ak je to podla teba priemer a navyse este aj drahy tak by si si mal v prvom rade po 100 rokoch vycistit usi a pozriet sa na ceny inych podobnych vyrobkov...  Zdravíčko
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #192 kedy: 22. November , 2007, 20:29:34 »

Aby som to nejak zaklincoval, tak ťažko to hodnotiť nejakými percentami. Základ sú samozrejme prsty, ale takisto sú dôležité aj ostatné komponenty reťazca, lebo čo má človek z vyhratých rúk, keď mu to nekvalitný setup neumožní premeniť na peknú pesničku, že ...

Je to asi ako s autami ... typická blonďatá pipenka posadená do špičkového monopostu nemá šancu vyhrať závod F1, ale to nemá šancu vyhrať ani Schumacher za volantom Trabantu ... asi najdôležitejšia vec pri hraní je rovnováha medzi tým, čo hráčovi jeho prsty uhrajú, a medzi tým, čo mu jeho nástroj a aparát umožní.
S tymto suhlasim, je to aj moj nazor.  Na zdravie!
Zaznamenané
Alfonz2
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 337


...


WWW
« Odpoveď #193 kedy: 22. November , 2007, 20:32:02 »

Golem je podľa ukážok priemer. Drahý priemer.
ak nájdeš niečo lepšie v danej cenovej kategórii, tak som velice zvedav, a môžeš rovno na to hodiť aj link...
Zaznamenané

katocaster, Zdenek Vavruša strat, Dowina DE111 LE --> JTamps 808 screamer, TC Nova repeater, TC Polytune, Cry baby --> Koch Studiotone
GUITAR CABLE SHOOTOUT - http://www.youtube.com/playlist?list=PL241AB3DB5E7B1074
Test tubescreamerov - http://youtu.be/h-ssot8PSRI
Adept
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #194 kedy: 22. November , 2007, 20:35:10 »

Čo konkrétne považuješ na tom zvuku za priemerné?
Nerád to robím, ale odpoviem protiotázkou. Čo považuješ za nadpriemerné?
Inak otázka je akademická, cez chat charakterizovať zvuk je nezmysel. Jediné čo môžem dať ako biedny argument je, že prvú elektickú gitaru som dostal pred 30 rokmi a 10 rokov som sa živil hudbou. Prešiel som vývojom ako iní. Od brutálnych distoršnov cez Boss, neskôr digitálne humusy. Je to chabé, ale inak zhodnotiť môj názor na ten produkt neviem cez klávesnicu.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 83 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 22 otázok.