Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
11. Máj , 2024, 11:44:35
Strán: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 83 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Golem od L. Gerhata (Excelent)  (Prečítané 267239 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #630 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:34:01 »

Posledny moj prispevok k predator. Stale tam citam o drahych nastrojoch, nevkradla sa nam tam stipka zavisti??? Ak ano, je to ludske!!!

K homemade. je jeden problem a to taky, ze postav to do obchodu vedla zavedenych veci, napr. gitary a nema to sancu, ked si mozes vyskusat jedno aj druhe za tu istu cenu. Tam je problem. Aparaty, ked mas dobre trafaky sa skor daju vyrobit ako gitary ale tento moj nazor je uz asi znamy. A nikoho nepoznam kto hra na homemade, co samozrejme nie je podstatne, ani dolezite, ale nieco to moze naznacovat. Prori robenym aparatom, ked to urobi niekto, kto tomu naozaj rozumie principialne nic nemam.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #631 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:38:35 »

K homemade. je jeden problem a to taky, ze postav to do obchodu vedla zavedenych veci, napr. gitary a nema to sancu, ked si mozes vyskusat jedno aj druhe za tu istu cenu. Tam je problem. Aparaty, ked mas dobre trafaky sa skor daju vyrobit ako gitary ale tento moj nazor je uz asi znamy. A nikoho nepoznam kto hra na homemade, co samozrejme nie je podstatne, ani dolezite, ale nieco to moze naznacovat. Prori robenym aparatom, ked to urobi niekto, kto tomu naozaj rozumie principialne nic nemam.

ja by som postavil otazku takto: je problem v nastroji/aparate alebo v ludoch (u nas), ktori ked vidia zname, drahe logo, tak automaticky su dokakani? V zahranici nie je nic vynimocne, ze sa handmade gitary predavaju (ovela) drahsie ako "obycajske" znackove seriovky :) jednoducho tam sa na to pozeraju inak..skromne si myslim, ze skor je problem v tomto a v tom, ze XYZ hra na tom a tom a presne to chcem a nic ine nebude hrat dobre, lebo XYZ hra na bla bla..  :) Na zdravie!
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #632 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:39:31 »

Underground je všeobecne vzaté hudba mimo mainstreamu ... a tam patrí metal, punk, progress, HC, EMO a ostatné žánre mimo záujmu väčšinových médií, a žiaľ sa takto samy označujú aj niektoré kapely, ktoré nevedia hrať a nutne potrebujú nejakú "škatuľku", kam sa zaradiť.

1. POP odjakziva je popularna hudba pre masu, keby masa chcela pocuvat Prokofjeva, tak vsetci budu robit ala Prokofjev.

2. Vacsina autorov popu su dost profici a robia to co ich zivi... vo vseobecnosti je slovensky rockpop na tom o dost lepsie ako cesky muzikalovy pop. V slovenskom pope je pozitivom, ze interpret je zvacsa aj autor. Poznam jediny priklad, ked to tak nie je = Tina. Vsetci ostatni sa nejakym cinom poddielaju na textoch aslebo hudbe, inak nie je sanca.

3. UNDERGORUND je zvacsa vitazstvo myslienky a postoja na technikou. Undergroung bol dajme tomu Velvet Underground a nie Pink Floyd. Trosku sa pochvalim :-D, ak chces vediet trosku viac o slovenskom metalovom undergrounde, tak skus precitat http://www.musicreport.sk/martin-liptak-z-apocalypse-entertainment-rozhovor/.

Summa summarum - moze byt dobry aj zly pop, dorby aj zly underground, dobry aj zly handmade, netreba pausalizovat...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #633 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:40:19 »

ja by som postavil otazku takto: je problem v nastroji/aparate alebo v ludoch (u nas), ktori ked vidia zname, drahe logo, tak automaticky su dokakani? V zahranici nie je nic vynimocne, ze sa handmade gitary predavaju (ovela) drahsie ako "obycajske" znackove seriovky :) jednoducho tam sa na to pozeraju inak..

Konkretny priklad?
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
predator
Hosť
« Odpoveď #634 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:43:35 »

Posledny moj prispevok k predator. Stale tam citam o drahych nastrojoch, nevkradla sa nam tam stipka zavisti??? Ak ano, je to ludske!!!

K homemade. je jeden problem a to taky, ze postav to do obchodu vedla zavedenych veci, napr. gitary a nema to sancu, ked si mozes vyskusat jedno aj druhe za tu istu cenu. Tam je problem. Aparaty, ked mas dobre trafaky sa skor daju vyrobit ako gitary ale tento moj nazor je uz asi znamy. A nikoho nepoznam kto hra na homemade, co samozrejme nie je podstatne, ani dolezite, ale nieco to moze naznacovat. Prori robenym aparatom, ked to urobi niekto, kto tomu naozaj rozumie principialne nic nemam.

Nie, ani náhodou ... nepoznáš ma, budeš sa diviť, ale ja neslintám nad drahými gitarami ani aparátmi. Vyrástol som z toho už dávno, a netúžim získať každú super gitaru, ktorú uvidím vo výklade či v katalógu. V štúdiu mám najnovší katalóg Ibanez, prečítal som ho iba raz,  a už je takmer zničený, keď si na neho kladiem kávu. Nepotrebujem to. Človek si uvedomí, že vlastne zahrá to isté aj na tej svojej a nijak ho neobmedzuje v rozlete. Ak by som mal nanič gitaru, nemala by trebárs sustain, alebo by znela inak ako chcem, tak by som bol nespokojný a poškuľoval po iných, ale ja som spokojný a tak neriešim zmenu.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #635 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:45:45 »

Konkretny priklad?


napr tuna od nas hned spoza humna. jazzovka od kellera, obycajsky jednoduchy model bez caciek, mal v amsterdame predajnu cenu 3200 ojro, ak sa dobre pamatam  :)

pozri si ake ma ceny napr bruno urban alebo hociktory iny gitarar...a tie nastroje sa za tie ceny v zahranici naozaj predavaju a muzikanti nad tym neohrnaju nos..
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #636 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:49:19 »

Styrioci. Handmade ktore myslis ty, nie su doma robene gitary, su to normalne firmy ale maloseriove. Ak vies o handmade, napis kde v akom obchode sa to predava. Rad sa poucim. To myslim nie ironicky, ale ako fakt. To mas ako s autami, su maloseriove znacky velmi drahe, ale s homemade to nema nic spolocne! Maju normalne vyvojarov, vedenie, fabriku! Furch je napriklad to, co uspelo ako homemade a prerastlo do fabriky. V nemecku to normalne visi vedla inych gitar a ludia to v istej cenovej hladine kupuju. Som prededceny, ze keby sa u nas robene homemade gitary zavesili v Klangfarbe za tie tunajsie ceny cez 1000 euro, ako sa predavaju tu, nikto si to nekupi. Mozno sa hlboko mylim, ale mozno ani nie.
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #637 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:49:49 »

pozri si ake ma ceny napr bruno urban alebo hociktory iny gitarar...a tie nastroje sa za tie ceny v zahranici naozaj predavaju a muzikanti nad tym neohrnaju nos..

Ja som chcel odklik na pouzitu gitaru...  Na zdravie!
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
predator
Hosť
« Odpoveď #638 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:51:50 »

1. POP odjakziva je popularna hudba pre masu, keby masa chcela pocuvat Prokofjeva, tak vsetci budu robit ala Prokofjev.

2. Vacsina autorov popu su dost profici a robia to co ich zivi... vo vseobecnosti je slovensky rockpop na tom o dost lepsie ako cesky muzikalovy pop. V slovenskom pope je pozitivom, ze interpret je zvacsa aj autor. Poznam jediny priklad, ked to tak nie je = Tina. Vsetci ostatni sa nejakym cinom poddielaju na textoch aslebo hudbe, inak nie je sanca.

3. UNDERGORUND je zvacsa vitazstvo myslienky a postoja na technikou. Undergroung bol dajme tomu Velvet Underground a nie Pink Floyd. Trosku sa pochvalim :-D, ak chces vediet trosku viac o slovenskom metalovom undergrounde, tak skus precitat http://www.musicreport.sk/martin-liptak-z-apocalypse-entertainment-rozhovor/.

Summa summarum - moze byt dobry aj zly pop, dorby aj zly underground, dobry aj zly handmade, netreba pausalizovat...


S väčšou časťou týchto tvrdení súhlasím. Len sa neviem stotožniť s tým, že je slovenský "rockpop" lepší ako český pop. To nie je pravda. Aj po kompozičnej, aj po interpretačnej stránke je ďaleko vpredu. A je jedno, či tú pesničku napíše interpret alebo profesionálny skladateľ. Okrem toho, česká pop music nie je len o muzikálovej scéne (Vondráčková, Bílá, Machálková ...), tam by si asi ťažko zaradil Divokého Billa, Čechomor, alebo už spomenutú Ewu Farnu.

S poslednou časťou súhlasím, je len dobrá a menej dobrá hudba.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #639 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:53:50 »

Styrioci. Handmade ktore myslis ty, nie su doma robene gitary, su to normalne firmy ale maloseriove.

tak potom si treba ujasnit pojmy, lebo pod handmade rozumiem napr u nas mena ako sivcak, urban, keller, klema, greben atd atd.. myslel som, ze sa bavime o serioznych vyrobcoch nastrojov :)
« Posledná zmena: 08. Apríl , 2008, 08:54:50 od styrioci » Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #640 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:54:54 »

Predator, prajem ti veliky rozlet. A myslim to uprimne.

K home - styrioci, posli mi link na OBCHOD! kde sa predavaju nase gitary. Fakt by som to chcel vidiet, mozno si opravim nazor. Mozes doma vyrobit Fabiu, ale za 400 ako Skoda ju nepredas. Ver mi.
Je jedno, kto si co pyta, dolezite je, co dostane. Vidim to aj v bazaroch na nete, ze robene veci sa tazko predavaju. Opakujem ,ze proti robenym aparatom nic nemam. Milos, Kovac mi tiez povedal, zozen si original trafaky a vyrobim ti akykolvek aparat. Je to mozne! Gitaram neverim. Mozno ma niekto presvedci a mozno nie.
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #641 kedy: 08. Apríl , 2008, 08:56:43 »

No mslím, že ani Urban, ani Sivčák, ani Keller to nestrúhajú v paneláku na písacom stole. Majú normálne strojové vybavenie na profi úrovni. Treba si ujasniť rozdiel a neporovnávať ich výrobky s domácimi amatérskymi výtvormi. Aj keď samozrejme nevylučujem, že aj doma môže vzniknúť super gitara.
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #642 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:00:40 »

O nich sa bavim aj ja. Nikoho z nich nepoznam, ale s ich vyrobkami som sa stretol. Asi nie so vsetkymi, ale stretol. A proti nikomu z nich absolutne nic ludsky nemam. Ani profesne, len nepouzivam ich vyrobky. To asi mozem, nie? A nepovazujem ich za fabriky. Ale je to len moj nazor.

Predator, ako vies hodnotit skladbu z kompozicneho hladiska. Predpokladam, ze mas skoncenu harmoniu na dirigovanie na VSMU. Neviem si totiz predstavit, ako sa da hodnotit kompozicia? Rad sa poucim, co myslim vazne. Je nutny nejaky pocet not, akordov?
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #643 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:01:01 »

Predator, prajem ti veliky rozlet. A myslim to uprimne.

K home - styrioci, posli mi link na OBCHOD! kde sa predavaju nase gitary.

Chces link? http://www.bigmusic.sk/ Predajna v Banskej Bystrici. Maju tam niekolko Sivcakovych basgitar
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #644 kedy: 08. Apríl , 2008, 09:05:03 »

Myslel som link v zahranici ako Furch!!! Kde to visi vedla vsetkych gitar a mozes si porovnat cenu a kvalitu. A tam je pravda!!!

Predator. Urob zo svojho undergroundu pop a vyhral si. KAZDY underground v podstate chce prerazit medzi ludi do medii, cize sa chce stat popom. To je objektivna realita. Ak nie, pre koho sa hra?Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!Huh!??
Zaznamenané

Strán: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 83 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.101 sekund, 23 otázok.