Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
11. Máj , 2024, 19:19:34
Strán: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 83 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Golem od L. Gerhata (Excelent)  (Prečítané 267241 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ydur
Hosť
« Odpoveď #840 kedy: 08. Apríl , 2008, 19:52:26 »

Nechcel som sem pisat, lebo predsa je to tema o niecom inom. Zuzka ja mam skoliozu od svojich asi 13-15 rokov, ked som za kratky cas vyrastol. Doteraz mam velke bolesti, mam zhrbene drzanie tela a padnute lave rameno. Nikdy mi vsak ziadny doktor nezakazoval dokonca ani sportove lezenie, akurat posilovanie s cinkami. Podla mna by si nemala zase zo vsetkeho obvinovat lekarov. Mozno bolo tvoje zle drzanie tela a len spustacom niecoho vaznejsieho, co suvisi napr. s ramenami. A to co Ti predpisal doktor je co konkretne? Vitaminy, alebo nieco proti bolesti? Jedna zakladna vec. Nauc sa pytat doktorov na celu pravdu. Nedaj sa odbyt tym, ze si na to mala. Doktori maju vo vseobecnosti zvyk nehovorit vsetko.
Tak,ked už sme doktori: bolesti ramien možu pochadzat "od chrbtice",čo zas može byt spôsobene zlym držanim tela. / pripadne u dievčat rastom prsnikov,čim je chrbtica zatažovana/ :)
Zaznamenané
vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #841 kedy: 08. Apríl , 2008, 19:55:29 »

ked uz je rec o tomto,tak kedysi som cital,ze Vai mal dost vazne problemy s chrbtom. Podla mna gitara moze kludne sposobit nejake zdravotne komplikacie,pokial je clovek vo vyvine,alebo je subtilnejsej postavy a vela stoji,ked hra. Ale pri sede si neviem predstavit,v com by gitara skodila.
Zaznamenané
Zuzka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 542



« Odpoveď #842 kedy: 08. Apríl , 2008, 19:56:03 »

Nechcel som sem pisat, lebo predsa je to tema o niecom inom. Zuzka ja mam skoliozu od svojich asi 13-15 rokov, ked som za kratky cas vyrastol. Doteraz mam velke bolesti, mam zhrbene drzanie tela a padnute lave rameno. Nikdy mi vsak ziadny doktor nezakazoval dokonca ani sportove lezenie, akurat posilovanie s cinkami. Podla mna by si nemala zase zo vsetkeho obvinovat lekarov. Mozno bolo tvoje zle drzanie tela a len spustacom niecoho vaznejsieho, co suvisi napr. s ramenami. A to co Ti predpisal doktor je co konkretne? Vitaminy, alebo nieco proti bolesti? Jedna zakladna vec. Nauc sa pytat doktorov na celu pravdu. Nedaj sa odbyt tym, ze si na to mala. Doktori maju vo vseobecnosti zvyk nehovorit vsetko.
Ja mam zle drzanie tela uz asi od 11 rokov a doteraz je to stale rovnake. Akurat ked som zacala hrat na gitarke, tak som sa naklonila do lava a tiez ho drzim nizsie. Ja ich neobvinujem, urcite za to mozem ja, ze ma to boli. Bud tym, ze spavam pri otvorenom okne alebo tak. Ja len vyjadrujem pochybnost, ze za to moze gitara. Predpisala mi gel a nejaky prasok, ktory mam rozpustat vo vode, ale ja sa to vazne nemozem prinutit vypit. Plny pohar takeho grcu.

Ja hram LEN po sediacky.
Zaznamenané

Suit up! I'ts gonna be legendary.
Zuzka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 542



« Odpoveď #843 kedy: 08. Apríl , 2008, 19:57:02 »

Tak,ked už sme doktori: bolesti ramien možu pochadzat "od chrbtice",čo zas može byt spôsobene zlym držanim tela. / pripadne u dievčat rastom prsnikov,čim je chrbtica zatažovana/ :)

Tak v mojom pripade len drzanim tela.  Neser ma!
Zaznamenané

Suit up! I'ts gonna be legendary.
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #844 kedy: 08. Apríl , 2008, 20:00:35 »

Vlado ked sedis tak mas tendenciu sa zhrbit. Ja castokrat ked hram klasiku a nedam si pozor tak ma po takej hodine ide porazit od bolesti.

Zuzka. Skus si na to davat pozor pri hrani. Bud vystreta. Ja viem nebude to lahke, lebo sa tym asi zmeni aj styl hrania, ale ta obet za to, ze budes moct dalej hrat sa to hadam oplati podstupit.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Zuzka
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 542



« Odpoveď #845 kedy: 08. Apríl , 2008, 20:10:16 »

Vlado ked sedis tak mas tendenciu sa zhrbit. Ja castokrat ked hram klasiku a nedam si pozor tak ma po takej hodine ide porazit od bolesti.

Zuzka. Skus si na to davat pozor pri hrani. Bud vystreta. Ja viem nebude to lahke, lebo sa tym asi zmeni aj styl hrania, ale ta obet za to, ze budes moct dalej hrat sa to hadam oplati podstupit.
Oki, dakujem. Pokusim sa. Cmuk chlapci
Zaznamenané

Suit up! I'ts gonna be legendary.
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #846 kedy: 08. Apríl , 2008, 20:33:31 »

Mne stacil Joeov prvy vcerajsi prispevok a viem si predstavit, ako debata mohla vyzerat. Mohli by ste uz o tom skoncit.  Necertim sa, ani sa neurazam. Len mam toho pokrk a absolutne ma nebavi, narozdiel od vas, citat taketo prispevky, este k tomu na moj ucet. Mam iste zdravotne problemy, dnes mi doktorka zakazala hrat na gitare a toto mi teda naladu nezdviha. Ale som rada, ze som to sem hodila, viem, co mozem cakat v buducnosti a preto som povedala, ze sem uz nic nedam. Koniec koncov, aj tak to tu zaujima naozaj malokoho. Neviem ani, preco toto vsetko pisem. Som nepoucitelna a blba.

Edit: Ale vlastne viem, mozno naivne dufam, ze zaposobim na city a zmoralizujem.
my sme sa bavili o inych veciach ako na  tebe,,,,,dobre robiš že sa nebojiš a uržite raz zaposobiš aj ked nebudeš možno virtuoz...umenie je už postavit sa na javisko, je to fakt tažke...to že neznašam štandarty  s tym nič  nema mne sa teraz pači metallica, vela ludi ju nemusi a je mi to pat
Zaznamenané

koktavyalojz
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 351



« Odpoveď #847 kedy: 08. Apríl , 2008, 20:34:46 »

Treba cvičiť! To pomôže. Skús trochu posilovať. A nevyhýbaj sa fyzickej námahe. Ja doma často robím trebárs s reťazovou pílou, mám Stihl MS-290. Taká gitara je oproti mašine, ktorá je pomerne ťažká, má motor ako z malého skútra, slušný spätný náraz a treba silu na jej udržanie a bezpečné vedenie rezu,  pierkom.
ja mam Oleo-Mac 941-CX. cez vikend som s nou safaril
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #848 kedy: 08. Apríl , 2008, 20:36:37 »

Ja mam zle drzanie tela uz asi od 11 rokov a doteraz je to stale rovnake. Akurat ked som zacala hrat na gitarke, tak som sa naklonila do lava a tiez ho drzim nizsie. Ja ich neobvinujem, urcite za to mozem ja, ze ma to boli. Bud tym, ze spavam pri otvorenom okne alebo tak. Ja len vyjadrujem pochybnost, ze za to moze gitara. Predpisala mi gel a nejaky prasok, ktory mam rozpustat vo vode, ale ja sa to vazne nemozem prinutit vypit. Plny pohar takeho grcu.

Ja hram LEN po sediacky.

ten gel to je kondrochortin to sa dava aj psom ked maju problemy s klbami alebo ked rastu.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #849 kedy: 08. Apríl , 2008, 20:38:41 »

ja mam Oleo-Mac 941-CX. cez vikend som s nou safaril


tak uz viem vy to nenahravate na goleme ale na tych pilach  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
predator
Hosť
« Odpoveď #850 kedy: 09. Apríl , 2008, 06:24:19 »

Ale má to svoje výhody - chrbát nás oboch nebolí, a je nepríjemné nás nasrať  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
dusky
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2219



WWW
« Odpoveď #851 kedy: 09. Apríl , 2008, 08:08:57 »

ZTuzka ja mam uz vyse pol roka utlaceny unarisivy nerv na lavej ruke. Zivim sa tym a tri mediace som nehybal rukou, este stale to nie je 100% ale podstatne je sa nevzdat. Nikomu a nicomu!

Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #852 kedy: 09. Apríl , 2008, 10:26:46 »

ZTuzka ja mam uz vyse pol roka utlaceny unarisivy nerv na lavej ruke. Zivim sa tym a tri mediace som nehybal rukou, este stale to nie je 100% ale podstatne je sa nevzdat. Nikomu a nicomu!



Ako bolo na pive? Ja som to bohuzal odsabotoval, som skoncil neskor s povinnostami ako som planoval a potom som uz bol lenivy ist tak daleko. No hanbím sa..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #853 kedy: 09. Apríl , 2008, 11:42:53 »

nic moc - futbal cerveny proti bielym - 3 - 3 to skoncilo... a tak...
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #854 kedy: 09. Apríl , 2008, 11:54:44 »

nic moc - futbal cerveny proti bielym - 3 - 3 to skoncilo... a tak...
kto vyhral?Huh! Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 83 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 22 otázok.