Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
14. Máj , 2024, 21:25:30
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Binding na LP  (Prečítané 7469 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Ondrej Potancok
nováčik
*
Príspevkov: 63



« kedy: 19. Marec , 2007, 12:05:23 »

Zdravim setkych domacich kutilov...ako hovori nazov temy,mam zaujem si spravit na gitaru binding,ale nastal problem v praktickej casti - neviem ako mam vyrezat drazku po celom obvode gitary a hmatnika..privital by som vase skusenosti a rady,velmi by mi to pomohlo Pomoooc!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 19. Marec , 2007, 12:07:52 »

Ojoooj. Neuraz sa, ale stavat JCM800 bez toho aby si ten amp niekedy pocul bol ovela lepsi napad, ako toto.
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 19. Marec , 2007, 12:15:42 »

Ojoooj. Neuraz sa, ale stavat JCM800 bez toho aby si ten amp niekedy pocul bol ovela lepsi napad, ako toto.
Bavím sa skvele ha ha ha Bavím sa skvele ha ha ha Nechajte ma vydýchať ha ha ha Bavím sa skvele Nechajte ma vydýchať K...a,to bolo dobre.
Zaznamenané
Ondrej Potancok
nováčik
*
Príspevkov: 63



« Odpoveď #3 kedy: 19. Marec , 2007, 12:17:02 »

rasto preco furt musis rypat???nieze by si mi radsej poradil ale hned ma musis zbuzerovat... :(no a co???spravil som uz 2 gitary,ktore v pohode hraju,ladia a neviem co este...teraz sa chcem trochu dalej posunut a na LP chcem spravit binding...je to az taky velky hriech???
Zaznamenané
RobG
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 19. Marec , 2007, 12:18:39 »

Zober pílu a ideš, len pozor aby sa Ti netriasla ruka lebo sa Ti Les Paul dosť zmenší.  ha ha ha
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 19. Marec , 2007, 12:44:42 »

Veď mu sakra poraďte, keď viete, čo furt doňho rýpete. Žmurk
Rastis, už sa nepamätáš, ako si si ty staval gitaru v začiatkoch..  a si s ňou spokojný, hráš na ňu doteraz. Žmurk
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 19. Marec , 2007, 12:51:42 »

Rastis nemohol vediet (alebo?), ze tu gitaru si Ondrej vyrobil sam. Ked som si ja precital nazov temy, tak som si to vysvetlil tak, ze Ondrej chce ten binding dorobit na nejaku lacnu kopiu, co je uplne ina zalezitost.

Zly, zly Rastis.
« Posledná zmena: 19. Marec , 2007, 12:52:05 od Martinlm » Zaznamenané

rudy
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 19. Marec , 2007, 12:53:02 »

Zdravim setkych domacich kutilov...ako hovori nazov temy,mam zaujem si spravit na gitaru binding,ale nastal problem v praktickej casti - neviem ako mam vyrezat drazku po celom obvode gitary a hmatnika..privital by som vase skusenosti a rady,velmi by mi to pomohlo Pomoooc!
Vyrezat by som neradil,skor frezovat.
Zaznamenané
Ondrej Potancok
nováčik
*
Príspevkov: 63



« Odpoveď #8 kedy: 19. Marec , 2007, 12:54:25 »

fuu....dik Pitu...mas to u mna... Na zdravie!
Zaznamenané
Ondrej Potancok
nováčik
*
Príspevkov: 63



« Odpoveď #9 kedy: 19. Marec , 2007, 12:58:38 »

este ma tak napadlo.... skuste si pozriet toto,ze si tomu obrazku rozumiete a moze mi niekto vysvetlit co a ako to spravil...myslim ten obr. pod nadpisom Making the Binding Channel...tu je link - http://europa.spaceports.com/%7Efishbake/lpc/rbod/routbod.htm
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #10 kedy: 19. Marec , 2007, 13:07:57 »

Pokial budeš lepit aj vrchnu dosku,tak ju zober k stolarovi,ten vyfrezuje dražku a potom dosku nalepiš /alebo 2 časti/Samozrejme treba zvažit hrubku vrchnej dosky na krajoch a podla toho sa zariadit..Ak nie,zober telo a krk s už nalepenim hmatnikom k stolarovi a daj vyfrezovat dražku.Viac neviem poradit. /a možno radim zle,tak ma opravte/
Zaznamenané
Ondrej Potancok
nováčik
*
Príspevkov: 63



« Odpoveď #11 kedy: 19. Marec , 2007, 13:13:32 »

nie,nie...vrchna doska sa tam lepit nebude...neviete mi niekto nieco povedat k tomu linku co som sem dal??
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #12 kedy: 19. Marec , 2007, 13:22:45 »

zvykne sa to frezovat a potom sa tam lepi pozadovany material...co tam chces dat? aky material? ked mas farebnu gitaru (myslim, ze povrchova uprava je nejaka cierna farba napr) a chces jednoduchy biely binding tak by bolo najjednoduchsie to namalovat  Popiskujem si IMO najmenej skodlive riesenie a najhorsia vec co mozes gitare spravit je poskodit lak, ktory zas nie je az tak tazke napravit...
mohol by si skusit napr aj "dreveny" binding, co tiez nie je velky problem ak mas telo s javorovou vrchnou doskou (napr) ale to je iba telo a ty chces aj krk a hlavu...
ja by som bol skor za taketo riesenia, ze dopracovat sa k pozadovanemu vysledku co najmenej drastickou metodou (napr namalovat to farbou) ak si sikovny spravis to tak, ze si nikto nevsimne rozdiel a mas mensiu sancu poskodit gitaru
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 19. Marec , 2007, 14:43:28 »

rasto preco furt musis rypat???nieze by si mi radsej poradil ale hned ma musis zbuzerovat... :(no a co???spravil som uz 2 gitary,ktore v pohode hraju,ladia a neviem co este...teraz sa chcem trochu dalej posunut a na LP chcem spravit binding...je to az taky velky hriech???

Tak sa nauc pytat zrozumitelne, ked chces jasne odpovede. Tak ako si sa spytal, tak som odpovedal a za odpovedou si stojim. Ak ide v skutocnosti o nieco ine, spytaj sa jasne a neurazaj sa Žmurk. Tu JCM800 si si uz postavit nechal ?

Pitu - vies, ze pokial viem, snazim sa komplexne poradit, ak je vobec co radit.
Zaznamenané
Ondrej Potancok
nováčik
*
Príspevkov: 63



« Odpoveď #14 kedy: 19. Marec , 2007, 14:58:39 »

Rastis - myslim ze som sa dost konkretne a jasne opytal kedze to seci (okrem teba) pochopili Popiskujem si
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.105 sekund, 22 otázok.