Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
17. Máj , 2024, 12:18:03
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Porovnanie zvuku elektróniek ECC83 (JJ, Tesla a Mullard)  (Prečítané 118189 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #90 kedy: 04. September , 2006, 23:54:49 »

Takze som sa dostal k tomu, ze som rozobral preamp, ze na co to vlastne hram. Prvu lampu mam staru Teslu, zvysne 2 su Telefunken (z tej istej varky, ako mal Progrocker na testovanie). Pri tej prilezitosti som si trochu spomenul, ako to bolo, ked som ich tam kedysi davno na jednotlive pozicie vyberal. Telefunkeny hrali naozaj uzasne a najlepsie bolo, ked sa dali aj na poziciu prvej lampy. Vtedy ale bohuzial pri maximalnom skresleni sumeli viac, ako Tesly, preto som nechal tu prvu Teslu. Ta mala oproti Telefunken mierne zastretejsi zvuk. Iba nepatrne, takze clovek si na to rychlo zvykol a ze ten mensi sum mi to stalo.

Este mam nejake dalsie Telefunken, tak ich niekedy oprobujem aj do druheho aparatu...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #91 kedy: 05. September , 2006, 09:41:11 »

rastis napísal:
Citácia
Telefunkeny hrali naozaj uzasne a najlepsie bolo, ked sa dali aj na poziciu prvej lampy. Vtedy ale bohuzial pri maximalnom skresleni sumeli viac, ako Tesly, preto som nechal tu prvu Teslu. Ta mala oproti Telefunken mierne zastretejsi zvuk. Iba nepatrne, takze clovek si na to rychlo zvykol a ze ten mensi sum mi to stalo.


Zrejme Acoustic ma menej ostry zvuk ako Hiwatt, lebo u mna zneli tie Telefunkeny uz trochu moc ostro a malicko skreslovali.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #92 kedy: 05. September , 2006, 10:20:19 »

Prog - pisal som o svojom preampe. V Acousticu som este ine lampy neskusal.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #93 kedy: 01. November , 2006, 19:40:34 »

Prispejem svojou troskou. Skusal som v clanku spominanu dvojicu Telefunken. V aparate (Acoustic) som mal povodne v preampe Tesla E83CC so zlatymi nozickami (aj ked som bol presvedceny, ze tam mam JJ - velke totiz mam JJ a male su az za nimi a pod kovovymi puzdrami, takze som myslel, ze su vsetky rovnake).

Vymenil som prvu a druhy, tretia by mala zivit reverb a stvrta je invertor (Huh!  - asi :) ). Zvuk dost iny. Telefunken zneju ovela jasnejsie a akoby \"vzdusnejsie\" (viem, znie to debilne :) ). Skratka ten zvuk nie je tak tuho namackany pri sebe, ale je frekvencne aj smerom dole a aj smerom hore pestrejsi. Takze som si tak cvilku hral, zo vsetkym som tocil a pri dost vysokych hlasitostiach. Samozrejme som po chvilke ohluchol a zacal pochybovat, ci nejaka zmena nastala. Takze som vymenil Telefunken za obycajne Tesla ECC83 a zvuk sa zmenil zas. Mam pocit, ze Tesla ECC83 a Tesla E83CC hraju rovnako alebo dost podobne. Uz sa mi nechcelo skusat porovnavat ich medzi sebou. Cize chvilu som si hral na obycajne Tesly. Po chvili som ich znova zamenil za Telefunkeny a znova sa dostavil pocit jasnosti a priezracnosti (Hviezdoslav by to citil rovnako :) ). Nie je to ani tak zmena farby zvuku, ale pod rukou citit, ze sa to sprava lepsie, ze to ma pri brnknuti lepsi cveng a tak...  Jo - a mam pocit, ze Telefunkeny trosku menej skresluju.

Inak pri tej prilezitosti som si prvy raz v zivote vsimol, ze ked je dobre vytaveny koncak, tak pri mlateni do strun sa koncove flasky vzdy viac nazhavia, pri doznievani zvuku trochu zase zhasinaju - fakt som to za tie roky este nikdy nevypozoroval. Vyzera to paradne, len ma zaujima, ci to tak je OK...

Naposledy upravil rastis, : 01.11.2006 o 19:42
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #94 kedy: 01. November , 2006, 23:46:34 »

rastis napísal:
Citácia
Nie je to ani tak zmena farby zvuku, ale pod rukou citit, ze sa to sprava lepsie, ze to ma pri brnknuti lepsi cveng a tak...  Jo - a mam pocit, ze Telefunkeny trosku menej skresluju.


Tak veru. :)

Citácia
Inak pri tej prilezitosti som si prvy raz v zivote vsimol, ze ked je dobre vytaveny koncak, tak pri mlateni do strun sa koncove flasky vzdy viac nazhavia, pri doznievani zvuku trochu zase zhasinaju - fakt som to za tie roky este nikdy nevypozoroval. Vyzera to paradne, len ma zaujima, ci to tak je OK...



To tak ma byt, ked zadres, zasvietia viac. Aj ja na to rad kukam. B)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #95 kedy: 02. November , 2006, 00:20:24 »

Naposledy som to videl na koncerte Rumburax, M/B Mark III B)
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #96 kedy: 02. November , 2006, 08:12:45 »

rastis napísal:
Citácia
...pri mlateni do strun sa koncove flasky vzdy viac nazhavia, pri doznievani zvuku trochu zase zhasinaju

nie je na tomto principe zalozene aj fungovanie tzv. magickeho oka? teraz si spominam, ze som pocul, ze to je vlastne tiez iba elektronka a funguje to na zosiku ako velmi efektny VU meter...
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #97 kedy: 02. November , 2006, 10:29:49 »

Nie. Pokial viem, tak je to vlastne obrazovka, ktora funguje len v jednej osi, cize tie elektrony su nejakym sposobom vychylovane
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #98 kedy: 02. November , 2006, 10:52:38 »

iggy napísal:
Citácia
rastis napísal:
Citácia
...pri mlateni do strun sa koncove flasky vzdy viac nazhavia, pri doznievani zvuku trochu zase zhasinaju

nie je na tomto principe zalozene aj fungovanie tzv. magickeho oka? teraz si spominam, ze som pocul, ze to je vlastne tiez iba elektronka a funguje to na zosiku ako velmi efektny VU meter...


Nie, pokiaž viem, tak magické oko je mentolka v pive a je to strašne hnusné
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #99 kedy: 02. November , 2006, 10:59:06 »

vôbec to nie je hnusné, každý rok na lyžovačke si večer v hospode dávam magické oko vežmi rád. :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #100 kedy: 02. November , 2006, 10:59:09 »

iggy napísal:
Citácia
rastis napísal:
Citácia
...pri mlateni do strun sa koncove flasky vzdy viac nazhavia, pri doznievani zvuku trochu zase zhasinaju

nie je na tomto principe zalozene aj fungovanie tzv. magickeho oka? teraz si spominam, ze som pocul, ze to je vlastne tiez iba elektronka a funguje to na zosiku ako velmi efektny VU meter...

Tu je opisany princip http://www.r-type.org/exhib/aaa0079.htm
Zaznamenané

asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #101 kedy: 27. November , 2006, 12:25:35 »

nechcel som zbytocne zakladat novu temu, takze pisem sem...
Kazdy hovori, ze vo vseobecnosti stare elektronky (vyrobene pred 20 a viac rokmi) su ovela kvalitnejsie ako tie vyrabane v sucasnosti. Co je na tom pravdy?

V preampe mam nove JJ ecc83, ale mam moznost zohnat stare Tesla ecc83. Bude rozdiel medzi nimi vyrazny? (v pripade ze tie Tesly nebudu uz znicene) Alebo to zavisi kus od kusu, cize mi neostane nic ine ako skusat a mozno sa to podari Huh!
vdaka za odpovede
« Posledná zmena: 23. Jún , 2007, 12:30:42 od asdfg » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #102 kedy: 27. November , 2006, 12:32:04 »

Ja som sa tu kedysi hadal s Progrockom, ze neverim, zeby nejake Mullardy z pred 20 rokov (pouzivane) mohli hrat dnes este dobre. Ale postupne som co - to uz v preampe poskusal a tiez som skoncil osadenim starych Telefunkenov, lebo sa mi proste pacili viac, ako o nieco menej stare E83CC Tesla, co som mal predtym :). Ze hraju kazde lampy inac je samozrejme fakt, ktory som mal vyskusany uz davno.

Ono je to tak - niekto toto v zivote nebude riesit a raz za cas si da niekomu vymenit lampy. A niekto bude mat rozne vzorky rozne starych lamp a bude sa s nimi hrajkat a skusat si ich. Podla toho, do ktorej skupiny sa skorej zaradujes, tak kup alebo nekup tie Tesly Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #103 kedy: 27. November , 2006, 12:42:38 »

asdfg napísal:
Citácia

V preampe mam nove JJ ecc83, ale mam moznost zohnat stare Tesla ecc83. Bude rozdiel medzi nimi vyrazny?


Jednoznacne zozen tie Tesly, neolutujes. Jednak dlhsie vydrzia a zvukovo su lepsie ako JJ. Samozrejme zalezi od aparatu hodne anzacky lamp, ale celkovo stare lampy maju vacsinou prijemnejsi, muzikalnejsi zvuk a aj menej sumia.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #104 kedy: 28. November , 2006, 09:11:42 »

No dobre, ja to teda vyskusam (za pokus predsa nic nedam).
Ale najskor si budem musiet pockat kym mi pride koncak, lebo to zatial nemam na com odskusat... :blink:
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.069 sekund, 21 otázok.