Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
15. Máj , 2024, 01:23:40
Strán: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 102 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dream Theater  (Prečítané 359149 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #480 kedy: 03. Jún , 2009, 23:35:59 »

uz tri dni ficim na tom novom albume, hlavne skladba The Count of Tuscany, ten zaver od 14:20, toto si pustam za den asi tak 30 krat  :)
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #481 kedy: 04. Jún , 2009, 09:53:16 »

ja som si ho vcera pustil k prechadzke a je to super album... taky DT standard Na zdravie!
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #482 kedy: 04. Jún , 2009, 16:27:52 »

Ziadnu kapelu som si nevšimol.. :-(
?

uz tri dni ficim na tom novom albume, hlavne skladba The Count of Tuscany, ten zaver od 14:20, toto si pustam za den asi tak 30 krat  :)
To je najlepsi moment albumu. Tam to ma fakt silu. I ked podla mna to vygradovanie mohlo byt este silnejsie.
« Posledná zmena: 04. Jún , 2009, 16:28:59 od Misko » Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #483 kedy: 04. Jún , 2009, 17:18:55 »

je to strasna nuda... a uz im evidentne dosla inspiracia, ked musia vykradat samych seba celych 12 minut!

Toto "vykradanie" je zamerne, je to koncepny song navazujuci na songy z predchadzajucich albumov a tie motivy sa tam opakuju zamerne.
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #484 kedy: 04. Jún , 2009, 17:33:07 »

Toto "vykradanie" je zamerne, je to koncepny song navazujuci na songy z predchadzajucich albumov a tie motivy sa tam opakuju zamerne.

Zamerne je, o tom niet pochyb, ale keby mali nadupany material na 12 minut, tak by tam nedali taku odrhovacku, ale novu pecku. Urcite maju tonu veci z ktorych vyselektovali vysledne kusy na platnu. Ak jedna skladacka z dob minulych mala vacsi potencial ako nova vec, tak tomu bud nerozumiem, alebo tam jednoducho nemali co dat. Koncepcne skladby robili na urovni az do Trainu, IMO. Od Octavaria to mne osobne pride nasilu a bez vacsieho napadu.

Apropo, na margo komentaru x stran dozadu, co kolega spominal ukradnute solo na konci opusu Octavarium .. Cely song je jeden velky tribute, pocnuc Floydackym Rudessovym uvodom "Shine on Your crazy diamonds" na Continuum, cez citacie The Beatles (Lucy in the sky ..) az po spomenute finalne solo ..
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #485 kedy: 04. Jún , 2009, 17:56:27 »

Apropo, na margo komentaru x stran dozadu, co kolega spominal ukradnute solo na konci opusu Octavarium .. Cely song je jeden velky tribute, pocnuc Floydackym Rudessovym uvodom "Shine on Your crazy diamonds" na Continuum, cez citacie The Beatles (Lucy in the sky ..) az po spomenute finalne solo ..
takze tymto vlastne chces povedat, ze vykradanie cudzich skladieb je v poriadku, ale "vykradanie" samych seba, co je v podstate ich charakteristickym znakom, ze pouziju nejaku pasaz s predchadzajucich skladieb, uz podla teba v poriadku nie je a ide o nedostatok napadu a invencie. chapem to dobre?  ha ha ha
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #486 kedy: 04. Jún , 2009, 18:00:15 »

podla mna pouzit tu istu pasaz co som raz pouzil v predoslej skladbe ale v uplne inom kontexte je kua ze  tazke.. nebavime sa o troch powerchordoch C G D..
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #487 kedy: 04. Jún , 2009, 18:35:21 »

takze tymto vlastne chces povedat, ze vykradanie cudzich skladieb je v poriadku, ale "vykradanie" samych seba, co je v podstate ich charakteristickym znakom, ze pouziju nejaku pasaz s predchadzajucich skladieb, uz podla teba v poriadku nie je a ide o nedostatok napadu a invencie. chapem to dobre?  ha ha ha

Ad1 termin "vykradacka" som ani raz nespomenul
Ad2 octavarium je Tribute, nie vykradanie, ak vies co tribute znamena, prvu otazku som Ti zodpovedal
Ad3 tzv ako si povedal "vykradacky" na albumoch predtym boli vsetko odkazy vo forme naznaku, "par sekundove" zalezistosti,
       neurobili z toho 12 minutovu skladbu a bolo to koser
Ad4 to ze nadviazali na svoje veci je uplne v poriadku, ak to urobia s patricnou invenciou, ako to bolo doteraz, to co urobili na BC&SL mi pride silene
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #488 kedy: 05. Jún , 2009, 08:06:07 »

da sa na  tieto veci (kopirovanie samych seba, ci nedostatok invencie) pozerat rozne. ja to ale vnimam zcasti tak, ze hudobnici starnu, iste veci sa stanu zauzivanymi a pohodlnymi, co je ludske. a tiez dream theater vnimam ako profesionalov v remesle, tzn. vela veci robia preto, ze maju na to schopnosti a chcu si skusit rozne polohy. beru podla mna muziku s nadhladom a nespiritizuju dlho nad nebetycnou originalitou. dobre spolu vychadzaju, muzika ich bavi a nepripisuju tomu az taky ohromny vyznam. nejde im o "vavriny", ale robia to, na co maju chut a to je vlastne to, co od kapiel vlastne vsetci chceme (kym sa nam to paci!!:) ked nie, hladame u nich chyby a pochybne motivy :)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #489 kedy: 05. Jún , 2009, 08:40:21 »

takze tymto vlastne chces povedat, ze vykradanie cudzich skladieb je v poriadku, ale "vykradanie" samych seba, co je v podstate ich charakteristickym znakom, ze pouziju nejaku pasaz s predchadzajucich skladieb, uz podla teba v poriadku nie je a ide o nedostatok napadu a invencie. chapem to dobre?  ha ha ha
Sebavykradanie je štýl. (Alfred Hitchcock)  Žmurk ... ...  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Yaro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 692



WWW
« Odpoveď #490 kedy: 13. Jún , 2009, 16:37:00 »

da sa na  tieto veci (kopirovanie samych seba, ci nedostatok invencie) pozerat rozne. ja to ale vnimam zcasti tak, ze hudobnici starnu, iste veci sa stanu zauzivanymi a pohodlnymi, co je ludske. a tiez dream theater vnimam ako profesionalov v remesle, tzn. vela veci robia preto, ze maju na to schopnosti a chcu si skusit rozne polohy. beru podla mna muziku s nadhladom a nespiritizuju dlho nad nebetycnou originalitou. dobre spolu vychadzaju, muzika ich bavi a nepripisuju tomu az taky ohromny vyznam. nejde im o "vavriny", ale robia to, na co maju chut a to je vlastne to, co od kapiel vlastne vsetci chceme (kym sa nam to paci!!:) ked nie, hladame u nich chyby a pochybne motivy :)

Suhlas, moja rec, komu nechuti nech necha tak  Na zdravie!  Kto mi objasni zahadu preco Dream mozem a ich solovky ani nahodou???  Je to frajer
Zaznamenané

Mesa Boogie Mark V head, 4x12 MB Rectifier, Fender Custom Shop Deluxe Tele, B.C.Rich Exclusive, Warwick Thumb Bolt On 5 string
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #491 kedy: 14. Jún , 2009, 08:59:19 »

live stream dnes o 16:35 DT at download festival http://www.downloadfestival.co.uk/webcast/  Zdravíčko
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #492 kedy: 14. Jún , 2009, 09:28:02 »

live stream dnes o 16:35 DT at download festival http://www.downloadfestival.co.uk/webcast/  Zdravíčko
Zdravíčko Zdravíčko Zdravíčko
 Na zdravie! Na zdravie! Na zdravie!
Zaznamenané

tomino11
nováčik
*
Príspevkov: 66


« Odpoveď #493 kedy: 14. Jún , 2009, 12:50:34 »

live stream dnes o 16:35 DT at download festival http://www.downloadfestival.co.uk/webcast/  Zdravíčko

ja tam vidim, ze to ma byt o 15:35  Zdravíčko
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #494 kedy: 14. Jún , 2009, 12:52:54 »

ja tam vidim, ze to ma byt o 15:35  Zdravíčko
V UK je cas o hodku posunuty.  Na zdravie!
Zaznamenané

Strán: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 102 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.07 sekund, 23 otázok.