Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
15. Máj , 2024, 12:04:17
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 102 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dream Theater  (Prečítané 359159 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #60 kedy: 21. Máj , 2007, 07:45:19 »

veru tak.

Mam pocit ze moderny Dream Theater je bud o:
- tvrde riffovacky, podladena gitara, kricany spev, solove nahanacky
alebo
- epicke skladby nad 10 minut s bombastickymi aranzami a pod

nehovorim, ze je to zle, no je to ine ako bejvavalo.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #61 kedy: 21. Máj , 2007, 08:58:32 »

Tak po prvom vypocuti sa mi zdal ten album skor ako len chaos   Fuuha zíram  , ale cim dalej tym viac sa od toho nemozem odtrhnut  ha ha ha ... chlapcom z DT sa to opat podarilo  Na zdravie!

ja sa naopak stale cudujem, ze preco "systematic chaos" ? album sa mi paci, ale je velmi piamociari, az ucesany... nic chaoticke. cakal som ovela viac experimentovania

systematicky chaos je v podstate drist, resp. basn. prvok :), chaos je jedoducho chaos, nemoze byt systematicky, to jak s tymi mravcami na obale...:D
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #62 kedy: 21. Máj , 2007, 10:33:20 »

Je na to "pekne" slovo oxymoron :)
Zaznamenané

Petrucci
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95



« Odpoveď #63 kedy: 21. Máj , 2007, 11:53:14 »

podla mna su Dreamaci v najlepsej forme od albumu SFAM...novy album je po kazdej stranke dokonaly a kazdy kto ich kvoli albumu Octavarium zavrhol /nehovorim ze ten album na mna spravil najlepsi dojem ale hovorit ze bol cely zly je demagogia...ved si skusme zahrat skladby ako Panic attack alebo Octavarium, majstrovske diela, ktore maju v ich diskografii nezastupitelne miesto/ sa k nim kvoli Systematic chaosu vrati Bravooo
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #64 kedy: 21. Máj , 2007, 12:02:58 »

kazdy kto ich kvoli albumu Octavarium zavrhol  sa k nim kvoli Systematic chaosu vrati Bravooo

No ja si praveze myslim, ze systematic pokracuje v slapajach octavaria........akurat je na nom menej napadov a progresivity
Zaznamenané
Petrucci
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95



« Odpoveď #65 kedy: 21. Máj , 2007, 12:08:55 »

kazdy kto ich kvoli albumu Octavarium zavrhol  sa k nim kvoli Systematic chaosu vrati Bravooo

No ja si praveze myslim, ze systematic pokracuje v slapajach octavaria........akurat je na nom menej napadov a progresivity
ano tak podloz svoje tvrdenie niecim relevantnym...uz len v prvej skladbe je viac invencie ako na celom Octavariu dohromady...ozaj si myslim ze ten album ma vsetky atributy, ktore kvalitny progmetalovy album ma mat...chces technicku vypalovacku?...mas tam The dark eternal night...chces epiku?...daj si The ministry of lost souls...chces odkazy na skladby z inych albumov?...ved cely album je nimi prespikovany, a kto sa do toho aspon trochu rozumie tak to pocuje...kazda skladba z toho albumu je uplne ale uplne ina a to je na tom skvele...v Sparku dostanu opat sestku
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #66 kedy: 21. Máj , 2007, 12:15:34 »

kazda skladba z toho albumu je uplne ale uplne ina a to je na tom skvele...v Sparku dostanu opat sestku

Aj metalova balada tam je? A nieco s folkovymi prvkami? Som frajer
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #67 kedy: 21. Máj , 2007, 12:17:44 »

No nebudem svoje tvrdenie nicim podkladat - je to proste moj (a myslim si ze aj vela dalsich ludi) subjektivny nazor. Proste na novom albume su miesta, ktore mam chut preskocit, co sa mi nikdy predtym pri DT nestalo. Ja si praveze myslim, ze v skladbe octavarium je viac invencie ako na celom chaose. A ktym odkazom na skladby z inych albumov.........cim menej tym lepsie. V sparku nech im daju aj 20 hviezd, je mi to ukradnute.    Na zdravie!

edit: Som sa teraz este tak nad tym zamyslel. A problem je podla mna v tom, ze na novom albume skladby niekedy ako keby stratia nit. Proste napady v nich nijak nenavazuju. Zrazu je sek a ide nejaka brutal progress pasaz potom sek a ide nejaka vatova art-rockova plocha s klavesami.
« Posledná zmena: 21. Máj , 2007, 12:21:26 od Misko » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #68 kedy: 21. Máj , 2007, 12:18:34 »

kazda skladba z toho albumu je uplne ale uplne ina a to je na tom skvele...v Sparku dostanu opat sestku

Aj metalova balada tam je? A nieco s folkovymi prvkami? Som frajer

Folk a progres nejdu dokpoy  Nezahrávaj sa
Zaznamenané
Petrucci
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95



« Odpoveď #69 kedy: 21. Máj , 2007, 12:19:12 »

kazda skladba z toho albumu je uplne ale uplne ina a to je na tom skvele...v Sparku dostanu opat sestku

Aj metalova balada tam je? A nieco s folkovymi prvkami? Som frajer
ak chces folkove prvky tak odporucam toto

za metalovu baladu mozno pokladat The ministry...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #70 kedy: 21. Máj , 2007, 12:22:17 »

Folk a progres nejdu dokpoy  Nezahrávaj sa

Rasto, to snad nemyslis vazne. Žmurk  Mam Ti tu zacat sypat nazvy zaujimavych kapiel, co maju v tvorbe silne folkove vplyvy?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #71 kedy: 21. Máj , 2007, 12:25:46 »


ak chces folkove prvky tak odporucam toto

za metalovu baladu mozno pokladat The ministry...
[/quote]

Hm, folkovu hudbu z nasich regionov moc neoblubujem, takze tu Moravanku nejdem zhanat. ha ha ha
Dufam, ze za folkovu hudbu nepovazujes iba tvorbu takychto suborov. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #72 kedy: 21. Máj , 2007, 12:29:23 »

Progrocker...ešte si sa zabudol spýtať na symfonické a neoklasické prvky Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #73 kedy: 21. Máj , 2007, 12:31:44 »

Progrocker...ešte si sa zabudol spýtať na symfonické a neoklasické prvky Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

To sa spytam neskor, kedze som plateny za sabotaze v temach o Dream Theater. Žmurk Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #74 kedy: 21. Máj , 2007, 12:35:31 »

To uz ako ste nasypali folk a folklor do jedneho vreca ?  ha ha ha
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 102 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.152 sekund, 23 otázok.