Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
15. Máj , 2024, 13:20:43
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 102 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dream Theater  (Prečítané 359160 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #120 kedy: 28. Máj , 2007, 12:55:12 »

yesfan a co si vlastne myslel tym hlavnym motivom v 6degrees?


ja co som myslel? ty si predsa povedal

"paci sa ti spirit carries on, octavarium, hlavny motiv z 6 degrees?

vsetko coververzie :D"

takze, to som myslel... :-) pytam sa coho je teda podla teba "coververziou" (ale uz si hodil ten kansas, tak asi si myslel to)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #121 kedy: 28. Máj , 2007, 12:56:21 »

..ved v pohode, aj ked si myslim, ze moje priklady jasne ukazuju na nadväznost. Ak by som mal prostriedky a cas a vedel zostrihat pesnicky, tak ti ukazem presne ktore pasaze, takty sa na co podobaju. Ta pesnicka je "pozosivana" z viacerych titulov od Pink Floyd. Final Cut je spevakov vklad do toho celeho Žmurk Mne nevadi, ze polemizujeme, nechap ma zle...
Mne sa skor zda zvlastne, ak niekto zapiera "nos medzi ocami". Podla mna aj samotni clenovia kapely tieto evidentne suvislosti nepopieraju, mozno na to treba oferovat viac casu a pohrabat sa na nete a zistili by sme to. Ja pocuvam Floydov asi od svojich 11-12 rokov a to mam teraz 39, takze mi mozes verit,  ze ich tvorbu poznam a ktorukolvek hudobnu "narazku" rozpoznam na kilometre daleko Žmurk
« Posledná zmena: 28. Máj , 2007, 13:02:16 od yngwinier » Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #122 kedy: 28. Máj , 2007, 12:57:44 »

"Jack The Ripper Owens Wilson Phillips" - geddit?

Jack The Ripper = Jack Rozparovač - legendárny londýnsky vrah
Ripper Owens = Spevák z Iced Earth, ex-JP
Owen Wilson = http://en.wikipedia.org/wiki/Owen_Wilson (súvis s DT nechápem)
Wilson Phillips - bolo vysvetlené na predchádzajúcej strane.

Uniká mi ešte niečo??
Zaznamenané

vlado hudec
Hosť
« Odpoveď #123 kedy: 28. Máj , 2007, 13:11:56 »

prave pocuvam Constant Motion a mozem potvrdit,ze miestami je to uplne Blackened od Metallici...ale k inemu sa neviem vyjadrit,lebo nie som az taky fanusik DT  :)
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #124 kedy: 28. Máj , 2007, 13:32:12 »

..ved v pohode, aj ked si myslim, ze moje priklady jasne ukazuju na nadväznost. Ak by som mal prostriedky a cas a vedel zostrihat pesnicky, tak ti ukazem presne ktore pasaze, takty sa na co podobaju. Ta pesnicka je "pozosivana" z viacerych titulov od Pink Floyd. Final Cut je spevakov vklad do toho celeho Žmurk Mne nevadi, ze polemizujeme, nechap ma zle...
Mne sa skor zda zvlastne, ak niekto zapiera "nos medzi ocami". Podla mna aj samotni clenovia kapely tieto evidentne suvislosti nepopieraju, mozno na to treba oferovat viac casu a pohrabat sa na nete a zistili by sme to. Ja pocuvam Floydov asi od svojich 11-12 rokov a to mam teraz 39, takze mi mozes verit,  ze ich tvorbu poznam a ktorukolvek hudobnu "narazku" rozpoznam na kilometre daleko Žmurk

super, ved o to ide, pokecat o teme hlbsie... neboj, mam sice o 9 rokov menej ako ty, ale floydov poznam rovnako dobre, to mi ver :-). kam vlastne mierim? len k tomu, ze su aj ine kapely, ktore sa "podobaju" na floyd ovela viac ako DT, takze som k dreamom milosrdnejsi. prihadzujem priklad - kapela Magenta, ktoru mam inac velmi rad (aj prave pre podobnost s floydami... :-). tomuto ja hovorim "podobnost"... ( a som veeeeelmi tolerantny k nim:-) v tomto svetle prijmi moje vyhrady k tomu tvojmu prikladu s final cut, alebo par prechodmi s "the wall"...

* Magenta_2007_-_Moving_On.mp3 (914 KB - stiahnuté 193 krát.)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #125 kedy: 28. Máj , 2007, 13:33:27 »

A este jedna Magenta... :-)

* Magenta_2007_-_Hurt.mp3 (529.92 KB - stiahnuté 180 krát.)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Petrucci
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95



« Odpoveď #126 kedy: 28. Máj , 2007, 13:35:43 »

yesfan a co si vlastne myslel tym hlavnym motivom v 6degrees?

petrucci: tak stale tu vsetci kecame, ze sa to nepodoba?
vsak o to sa vobec nejedna co sa s cim podoba alebo ne do p**e...hrajme sa na extra odbornikov a vychytavajme mimichybicky...bud sa ti to paci alebo nepaci...ked sa ti ta kapela zda precenovana tak jeb na nich...ak si myslis ze su to plagiatori bez kuska invencie tak naco im venujes co i len jeden prispevok?
« Posledná zmena: 28. Máj , 2007, 13:37:29 od Petrucci » Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #127 kedy: 28. Máj , 2007, 13:38:47 »

petrucci: nehnevaj sa, ale ty si to tu akosi nepochopil. Tu nikto neosocuje DT, ani nic podobne. Precitaj si prispevky lepsie a snad pochopis Žmurk
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #128 kedy: 28. Máj , 2007, 13:41:05 »

K tej ukazke Magenty - celkom OK, trochu "mätie" ten zensky spev, ale inac to znie dost podobne ako Breath z DSOTM Žmurk
Celkom parada...
Zaznamenané
Petrucci
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95



« Odpoveď #129 kedy: 28. Máj , 2007, 13:44:15 »

petrucci: nehnevaj sa, ale ty si to tu akosi nepochopil. Tu nikto neosocuje DT, ani nic podobne. Precitaj si prispevky lepsie a snad pochopis Žmurk
velmi dobre som to pochopil a niektori jedinci, nevravim ze ty uz akokeby zabudli na hlavnu podstatu hudby...ze hudba ti ma spravit zimomriavky, dobry pocit, ze si povies wow, tak toto je narez, ze sa ti pesnicka  tak zaryje do podvedomia ze si ju cely den pospevujes...miesto toho tu riesia kazdy jeden ton z nie prave najkratsich DT skladieb a hraju sa na recenzentov...toto ma hneva
« Posledná zmena: 28. Máj , 2007, 13:46:42 od Petrucci » Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #130 kedy: 28. Máj , 2007, 13:46:00 »

tak, tak petrucci :-) vsetci tu mame radi dream aj floyd, a kde inde pokecat ak nie v teme na to urcenej? jedine, co nam musis odpustit je ta hra na odbornikov :-) ja dream osobne dokonca materialne podporujem, kupujem si ich cd a chodim na ich koncerty, som relativne dobry fanusik, mohol by som byt aj lepsi, to je zase fakt :-)))) skoda ze floydi mi uz tu moznost nechcu dat... (live dohromady)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Petrucci
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95



« Odpoveď #131 kedy: 28. Máj , 2007, 13:49:16 »

tak, tak petrucci :-) vsetci tu mame radi dream aj floyd, a kde inde pokecat ak nie v teme na to urcenej? jedine, co nam musis odpustit je ta hra na odbornikov :-) ja dream osobne dokonca materialne podporujem, kupujem si ich cd a chodim na ich koncerty, som relativne dobry fanusik, mohol by som byt aj lepsi, to je zase fakt :-)))) skoda ze floydi mi uz tu moznost nechcu dat... (live dohromady)
tiez si kupujem origos albumy, mam tricka, odznaky a ine vychytavky...Pink floyd tiez zboznujem...tieto kapely su pre mna posvatne a nemam rad demagogov, ktory namiesto toho aby uznali ze nieco podobne v zivote nezlozia sa radsej budu stavat do pozicie kritikov Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #132 kedy: 28. Máj , 2007, 13:49:54 »

petrucci ;)ved kasli na to. Ja som povedal, ze sice rozoznavam konkretne pasaze, ale nehodnotim to negaticne, alebo pozitivne. DT je kapela, ktora sa hlasi k odkazu velkych kapiel z ery progresivneho rocku, takze patri k tomu aj to, ze ich obcas pripomenu aj tymto sposobom.Nic sa nedeje, naopak, zblizuju sa tym zanre tvrdej rockovej hudby a progresivneho rocku. Dlho to boli takmer dva protipoly, myslim, ze aj napr. DT pripseli k tomu, aby sa tie zanre zblizili. ASi tolko. Inac, mne sa Spirit paci, obcas, ked potrebujem dusevne povzbudit, tak si ju zapnem a riadne pridam volume Žmurk
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #133 kedy: 28. Máj , 2007, 13:53:23 »

tieto kapely su pre mna posvatne a nemam rad demagogov, ktory namiesto toho aby uznali ze nieco podobne v zivote nezlozia sa radsej budu stavat do pozicie kritikov Nechajte ma vydýchať

Veru, treba si aj pokritizovat, hlavne ked ma clovek rozhlad a ma toho dost napocuvane. Tu nejde o to, kto je co schopny zlozit.
Pink Floyd ani Dream Theater ani zdaleka nie su pre mna modly, tak preco obcas nenapisat aj kriticky prispevok? Hlavne ked ich mam s cim porovnat. Tie kapely su velmi precenene.
« Posledná zmena: 28. Máj , 2007, 13:53:55 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Petrucci
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 95



« Odpoveď #134 kedy: 28. Máj , 2007, 13:54:17 »

petrucci ;)ved kasli na to. Ja som povedal, ze sice rozoznavam konkretne pasaze, ale nehodnotim to negaticne, alebo pozitivne. DT je kapela, ktora sa hlasi k odkazu velkych kapiel z ery progresivneho rocku, takze patri k tomu aj to, ze ich obcas pripomenu aj tymto sposobom.Nic sa nedeje, naopak, zblizuju sa tym zanre tvrdej rockovej hudby a progresivneho rocku. Dlho to boli takmer dva protipoly, myslim, ze aj napr. DT pripseli k tomu, aby sa tie zanre zblizili. ASi tolko. Inac, mne sa Spirit paci, obcas, ked potrebujem dusevne povzbudit, tak si ju zapnem a riadne pridam volume Žmurk
suhlas
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 102 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.148 sekund, 22 otázok.