Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
10. Máj , 2024, 22:20:26
Strán: [1] 2 3 ... 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: výška strún  (Prečítané 42149 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« kedy: 16. Marec , 2004, 09:35:42 »

Všimol som si,že nie každému vyhovuje 1. výška strún na 12. pražci niekto má rád vyžšie,niekto nižšie niekomu je to jedno. 2. výska strún pri snímačoch pri klasických stratoch a tremole alebo floyde je to rovnaké ale LP má zaklonený krk a vyššiu kobylku...
Zaznamenané

tatko fóra
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 16. Marec , 2004, 12:53:32 »

no ja ich mam trochu vysie , ked su nizko sa mi pri bendooch obcas vysmykavali, ale vpodstate mmi je to aj tak jedno, podla mna je to len vec zvyku
Zaznamenané
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #2 kedy: 16. Marec , 2004, 14:52:31 »

Urcite sa na to da zvyknut, ja ich mam tiez da sa povedat vyssie a som s tym spokojny
Zaznamenané

Keep rockin´
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #3 kedy: 16. Marec , 2004, 20:54:30 »

to je fakt vec vkusu. ja ich mam uplne najnizsie ako sa da a taky henry toth (dufam ze ho vsetci oznaju) ma struny na elektrike tak vysoko ako na spanielke. a ten je fakt vymakany. asi nepoznam brutalnejsieho slovenskeho gitaristu.
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 17. Marec , 2004, 06:10:00 »

včera bol u ňa jeden gitarista a na mojej gitare si ani nebrnkol,nejako mu to nešlo tvrdilže mám strašne vysoko struny a strašne tvrdé.On používa 0.08 a srtruny má čertovsky nízko.Neviem mne sa na maojej gitare hrá dobre a struny by sa dali dať aj nižžie ale načo.Pri 12. mi tam vleze jazz3 a ešte je tam trochu miesta. Skúsim ich dať na doraz uvidím čo to spraví.
Zaznamenané

tatko fóra
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #5 kedy: 17. Marec , 2004, 19:18:49 »

Ked si uz tak raz zvyknuty hrat, tak to uz nemen, co ja viem, na to si kazdy musi zvyknut, ja som to od vyroby nemenil a je to dobre. Nemam s tym ziadne problemy.
Zaznamenané

Keep rockin´
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #6 kedy: 17. Marec , 2004, 22:19:35 »

Hehe,vyska strun.Tak to je tema ktora ma uz nejaky ten rocik trapi.Som posadnuty nizkym dohmatom.A keby sa dalo dam tie struny az pod hmatnik :-) Keby som vedel ze mi niekto spravi hmatnik na ktorom budem moct dat struny o stotinu milimetra nizsie,tak si ho necham spravit.Na vysokom dohmate nezhram ani prd.Najvecsi problem je s arpeggiami.Skusali ste niekto hrat tie arpeggia z Glass Prison od DT? Podla mna sa no s vysokym action neda. S nizuckym to ide. Nemam rad struny vysoko.To sa pletie popod prsty a mam z toho velmi zly pocit.
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #7 kedy: 18. Marec , 2004, 00:43:16 »

sak o tom to je. ale henry preo mnou zahral take rychle arpeggia ako keby nosil kosmodisk na zapasti a to ma struny veeeelmi vysoko. sila zvyku ako bolo vyssie spominane.
Zaznamenané
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #8 kedy: 18. Marec , 2004, 07:32:42 »

Kto je Henry?
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #9 kedy: 18. Marec , 2004, 15:56:54 »

henry toth. dostal grammy pred zopar rokmi ako najlepsi instrumentalista, vyhral kopu cien v sutaziach na klasickej gitare, nahrava cd v amerike (snimace ktorymi to nahral mam teraz ja:)) ucil volakde v nemecku na vysokej skole sklasicku gitaru, nahral dve cd a je strasne dobry. bol u neho na dvojdnovom seminari, co bol mierne omyl z mojej strany lebo som v tej dobe ani nechapal co sa deje...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 26. Marec , 2004, 11:59:28 »

po tom co som hral na lubovej gitare som sa inspiroval aj ja :) trochu som krk vyrovnal a aj kobilku spustil a je to lepsie.. na tie arpeggia....
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 13. Apríl , 2004, 00:43:17 »

heh lubo nj tvoja guitar sak sa ti tam ani trdsatko nevmesti po struny lol Žmurk) keby ste vedeli co on preto spravil aby mal nizko struny heh ja to mam v norme ani nizko ani vysoko ale tiez som dal nizsie po lubovej rade...
Zaznamenané
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #12 kedy: 13. Apríl , 2004, 17:06:34 »

Priznam sa ze ma nikdy ani nenepadlo menit vysku strun, proste som sa naucil hrat na tom co mam, ale aj tak mam ""tenke"" E-cko trochu nizsie, skusal som to pri kobylke skrutkovat hore dole no furt mam jednu strunu nizsie ako ostatne a potom mi na 7. policku tak divne znie(ako keby bola tlmena-no ono asi aj je tlmena:)).
Zaznamenané

Keep rockin´
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #13 kedy: 14. Apríl , 2004, 08:43:37 »

asi tam mas nejaky kopec..
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #14 kedy: 14. Apríl , 2004, 11:09:05 »

jj.Alebo skor nejaku jamku
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.