Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
14. Máj , 2024, 21:04:58
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako casto menit struny?  (Prečítané 37786 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Valla
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2227


nikki sixx a palo horvath 4ever :D :D


« kedy: 18. Apríl , 2008, 15:07:57 »

sem zvedavy ako casto menite struny na base
Zaznamenané

Milujem Marshall Si píš!!!
piesok a strk to je marshalla popici zvuk :D
Chcem žiť, jak viem, v objatí náhod,
Veď celý svet mi leží pri nohách
ja nečakám na žiadny návod
mám svojich síl za celý národ.
 Skončím to trápenie s tou mojou výchovou,
nikdo si nevšimol, čo sa robí so mnou!!!!
Bonifac
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


Bassgitarový mág


« Odpoveď #1 kedy: 18. Apríl , 2008, 15:19:32 »

až vtedy ked zistim, že tie stare uz hraju fakt zle, cize asi dvakrat za rock :)
Zaznamenané

omen
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 202


Out of reality


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 18. Apríl , 2008, 15:22:17 »

kazde 2-3 mesiace...kedze hram vacsinou brnkatkom dost im davam zabrať
Zaznamenané

Bonifac
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 80


Bassgitarový mág


« Odpoveď #3 kedy: 18. Apríl , 2008, 15:26:05 »

ja hram takmer stale s brnkatkom, sem-tam struny vyvarim, nachvilu sa im vrati zvuk...ale tak nove, su nove
Zaznamenané

omen
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 202


Out of reality


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 20. Apríl , 2008, 09:04:06 »

na chvilu = tak na par hodin :) :)..teda v mojom pripade
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #5 kedy: 21. Apríl , 2008, 13:30:53 »

pride na to...cas od casu prevarim, ale kedze pouzivam dadario pro steels, ktore su ocelove, tak maju mne vyhovujucejsi charakter dlhsie ako niklove a podobne aj po prevareni.
ale ako casto - dva tri krat za rok priblizne. zalezi hlavne od intenzity hrania - blato vazne nemusim.
Zaznamenané

o-yep sro
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #6 kedy: 21. Apríl , 2008, 21:50:07 »

ja by som sa bal, ze mi struna praskne potom spatne pri navijani na ladiacu mechaniku, teda na base su hrubsie struny tam by nemalo, ale aj tak. pretoze, predsta len, ak tam uz bola struna navinuta, tak uz sa na tych "nizkopolomerovych" kolikoch opotrebila a unavila, nie? a kolko to asi tak bezne varite? :)
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #7 kedy: 21. Apríl , 2008, 22:01:21 »

ja by som sa bal, ze mi struna praskne potom spatne pri navijani na ladiacu mechaniku, teda na base su hrubsie struny tam by nemalo, ale aj tak. pretoze, predsta len, ak tam uz bola struna navinuta, tak uz sa na tych "nizkopolomerovych" kolikoch opotrebila a unavila, nie? a kolko to asi tak bezne varite? :)

to prasknutie ako opisujes som este nezazil. ked je vsetko vliate v nadrzi a inych debilinach, tak vyperiem aj viackrat za mesiac, ale to je fakt extrem. priemer je ale mozno raz za mesiac - opat zalezi od toho ako casto beriem basu do ruky. a mal som zvyk pred koncertom nahodit nove, to je ale momentalne pase, tak vyvaram podla potreby.
Zaznamenané

o-yep sro
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #8 kedy: 21. Apríl , 2008, 22:04:45 »

aha. no pretoze na gitaru si enviem predstavit, ze by to tam znova navijal tenke ecko. uz mi tak jedno tusim prasklo. na gitarovych by to malo tiez teoreticky pomoct nie, ale tam sa to skor nevyplati - tam struny stoja menej a aj + tie dovody kedy moze lahsie prasknut
Zaznamenané

Bassfriend
nováčik
*
Príspevkov: 21


Bass the base..


« Odpoveď #9 kedy: 21. Apríl , 2008, 22:28:47 »

Treba pravidelne cistit napr. liehom, to predlzuje zivotnost.. vyvaranie pre mna ucinne nikdy velmi nebolo.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #10 kedy: 22. Apríl , 2008, 09:20:29 »

Treba pravidelne cistit napr. liehom, to predlzuje zivotnost.. vyvaranie pre mna ucinne nikdy velmi nebolo.

ako ich cistis tym liehom? na handru a poriadne vysuchat? jeden znamy ich do toho liehu ponaral na noc, ale neskusili sme porovnat vypratie a toto vycistenie. ono uz aj vyprane struny su riadne provizorium, ked treba nakovu, tak treba nove  ha ha ha
Zaznamenané

o-yep sro
Bassfriend
nováčik
*
Príspevkov: 21


Bass the base..


« Odpoveď #11 kedy: 22. Apríl , 2008, 09:44:26 »

No, moje skusenosti v tomto smere su take, ze struny ziskaju opat zvuk len ked sa spustia z basy, ci su cistene, alebo nie..
Od cistenia zalezi potom doba, ktoru hraju po nahodeni naspat (Urcite ste si vsimli, ze aj ked ste oprali, tak po par hodinach bol stav rovnaky..)

Napr: Pred par rokmi som stiahol z basy struny, ktore tam boli zhruba rok a pol, vobec necistene... Bola na nich taka vrstva spiny, ze som ani nevidel na kov  Bavím sa skvele .Asi 2 roky som ich mal kdesi schovane, kym som ich nahodou nenasiel. Napadlo ma, ze ich skusim dat na basu.. Hrali ako nove..
Z toho som pochopil, ze oddych je to, co pomaha, cistenie len predlzuje zivotnost..

V praxi struny cistim liehom kazdy vecer pred spanim  Bavím sa skvele strunu po strune s tym, ze ju pomaly uvolnujem pri cisteni. Na druhy den je zvuk badatelne lepsi, aj po narocnom koncerte.. Dolezita je tiez doba, aku struny nechate oddychovat, preto je vhodne striedat sady..

Treba byt vsak opatrny koli krku, ktory moze trpiet, kvoli vystuham.. 

Dufam, ze to niekomu pomoze, tak ako mne uz nejaky ten rok  Je to frajer
« Posledná zmena: 22. Apríl , 2008, 21:02:41 od Bassfriend » Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #12 kedy: 22. Apríl , 2008, 10:30:14 »

Riesenie - ELIXIR
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #13 kedy: 22. Apríl , 2008, 11:57:30 »

Riesenie - ELIXIR

robo ano aj nie.
pre mna velmi riesenie niesu, pretoze to niesu velmi plechovo znejuce struny uz ked su nove.
Zaznamenané

o-yep sro
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #14 kedy: 22. Apríl , 2008, 12:03:22 »

Z toho som pochopil, ze oddych je to, co pomaha, cistenie len predlzuje zivotnost..

mne sa toto povodne zdalo ako subjektivna hlupost, ked sa mi to raz stalo, ale teda viem ze niesom sam co si toto mysli  Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 22 otázok.