Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. Máj , 2024, 14:25:20
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: minifest pre solovych hracov  (Prečítané 15560 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Doldy
Hosť
« kedy: 28. Február , 2010, 19:51:39 »

vazeni uz dlhsiu dobu koketujem s myslienkou zorganizovat nejaky minifestivalik hracov na akusticke gitary resp. solovych hracov, nieco na sposob canadian guitar festival alebo tak, nic vazne. viem ze vacsina z vas su tu "elektrici" zavislych na kompletnej kapele, ale urcite sa tu najde aj dost hracov, ktori by sa vedeli prezentovat s plnohodnotnymi songami aj solovo. osobne nepoznam nejake podujatia, kde by mali neznami solovi hraci moznost sa prezentovat, co je skoda (az o nejakom takom niekto vie, dajte vediet). takze az by sa nasli nejaky odvazlivci, ktori by sa radi zucastnili takejto akcie, videl by som to niekedy na jul celkom realne. co by som urcite vedel zabezbecit je: amfiteater, bufet  Na zdravie!, na 70-80% ozvucenie a ostatne bezne prkotiny. prvy krok je teda to, ci by sa nasli nejaky ucastnici. takze az sa niekomu myslienka takejto akcie pozdava a ma repertoar veci hocakeho stylu, za ktore sa nehanbi a vedel by sa k tomu seriozne postavit, kontaktujte ma. na jedno popoludnie by sa par hracov mohlo najst. az sa nazbiera aspon 10 ludi s vaznym zaujmom vystupit (samozrejme bez naroku na honorar  Bavím sa skvele), idem do toho oficialne.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 01. Marec , 2010, 18:36:12 »

a organizovat ho budes v ............. (dopln mesto na zapadnom slovensku dakujem)
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 01. Marec , 2010, 18:42:56 »

 Kvitujem snahu niečo urobit a držím palce. Ale prečo len solo. Myslím,že by mohli byt aj dua./ jak sa hovorí-ve dvou se to lépe táhne/.  A amfik-nebolo by na začiatok vhodnejšie niečo menšie,komornejšiu atmosferu?
« Posledná zmena: 01. Marec , 2010, 18:45:52 od udry » Zaznamenané
Doldy
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 02. Marec , 2010, 08:18:02 »

jasne ze aj dua, o to lepsie, mal som na mysli proste jednotlivcov resp. dvojce, trojce, to je uplne jedno, proste pre gitaristov, ktori nemaju to stastie posobit niekde v kapele alebo robia solovy styl, a nemusia to byt zrovna profici . a preco amfik? lebo mam moznost zabezbecit konkretny amfik bez problemov, a kde? obec Hostie, okres Zlaté Moravce. v lone prirody :) prijemne prostredie a atmosfera. nie je to daleko BA a ani z dalsich miest ako BB, ZV atd. zo strany vedenia obce by som mal plnu podporu, starosta aj ludia su tu kulturnym akciam nakloneni. ale nehovorim ze to musi byt TU a ze to musim organizovat JA, keby sa niekto na toto chytil a vedel by vybavit lepsi plac moze to byt inde, tiez by mi vyhovovala viac komornejsia atmosfera, ale drzim sa svojich moznosti... keby existovali taketo festiky pre neznamych hracov niekde na Slovenku, tak mozno nie som az tak iniciativny...prisiel by som tam, mozno by som si zahral a vybavene a bol by som rad ze nieco taketo sa u nas organizuje. len ma stve, ze ludia na slovensku povazuju za dobre hudobne vystupenie iba kompletne kapely, v hudobne vyspelych krajinach maju festivaly solovych fingerstalovych, bluegrassovach, folkovych a neviem akych hracov (prip. duet) vacsie zazemie, u nas to este nie je ani v plienkach...do kanady alebo USA sa mi nechce chodit  Nechajte ma vydýchať, uz aj v Polsku (International Guitar Festival and Competition in Żory) sa davaju solistom prilezitosti (tento rok sa tam pojdem mrknut ak to bude), takze tak     
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 02. Marec , 2010, 08:42:59 »

ono je to velku sympaticky napad, len, uvazujem ze ci sa u nas najde dostatok zaujimavych resp roznorodych akustickych hracov, lebo nothing else matters dam aj ja vecer pri ohni a akusticky hrac ani nahodou niesom :D chapes..  hlavne tam potrebujes mat trochu variabilnu varku ludi pripadne nieco zaujimave co sa nestandardnych technik tyka a to sa cele odvyja od toho ze koho poznas a mozes oslovit..  Zdravíčko
Zaznamenané

Doldy
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 02. Marec , 2010, 09:02:23 »

no presne toho sa obavam aj ja, ale poviem ti pravdu na zaciatok by kludne stacilo aj to nothing else matters, jasne ze to myslim obrazne, ale chcem tym povedat ze ked sa budeme my (hraci) a aj ludia co nas pocuvaju stylizovat do narocnych umelcov a posluchacov, tak sa nic nezorganizuje a my mozme ostat si brnkat doma v izbe a posluchaci nech nadalej masturbuju nad nejakym pakom de luciom, satrianim, sebanom alebo andy mckeeom...mozno by sme boli prekvapeni, ze keby sme oslovili aj znamejsich ludi, ze by prisli. osobne by som normalne veril, ze napr. taky Peter Remenik by prisiel podporit svojim vystupenim akciu, kde sa prezentuju gitarovi jednotlivci alebo dua, mozno Klema by postavil stanok, nejaky sikovny konzervatoristi by prisli zahrat na spanielkach nejake klasiky, niekto by zadrvil solo na elektrike s nejakym podmazom z notebooku a mohla by byt z toho pekna prirodzena uprimna akcia, kde vobec nejde o to ze ako kto vie hrat.   
Zaznamenané
1pablo
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 02. Marec , 2010, 09:03:34 »

zavolajte tommyho emmanuela budu aj ludia aj hraci:D dokonca aj zarobis
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 02. Marec , 2010, 09:15:41 »

Robim acoustic solovky uz asi 20 rokov, a este sa nestalo (hlavne na slovensku) ze by bolo zaujem o tom. Hras svoj veci a vzdy pride tipek a sa pyta ci nevies hrat Hotel California....
 V rakusku je to ine cafe, aj v britanii - ak mas dobre pesnicky, nechcu aby si hral covery, a este ze sa da predavat CDcka priamo vo venue. Co sa tyka instrumentalov, len na svadbach/plesoch ked hostia papaju........

 Tak asi by to bolo zaujimave mat nieco In-depth kde acoustic players by mohli sa konecne odpresentovat...
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
udry
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 02. Marec , 2010, 09:21:37 »

 Vidiš Doldy- jaywalker pojde, ešte oslov Swordyho-ten da nejake flamenco a zavola aj kamoša flamenkača,prehovor Pitua-ten tiež niekoho zoberie a pomaly to máš
Zaznamenané
Doldy
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 02. Marec , 2010, 09:26:24 »

no a myslim, ze je na case to prelomit aj u nas...verim ze je na Slovensku dost ludi co vedia ocenit aj takuto muziku, urobit proste akciu s jasne definovanym stylom, urobit tomu ako-taku reklamu a kto pride ten pride a aj keby to skoncilo aj iba ako nejaky workshop s pivom na stole tak je dobre...jaywalker pisem ta na zoznam ako prveho ucinkujuceho  Bavím sa skvele (a rovno si odneses aj ten amp co som ti ponukal...)
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #10 kedy: 02. Marec , 2010, 10:02:49 »

Myslienka je to pekna, len zaujem ludi bude v malom meste este mensi. Najlepsie ked sa obratis na cloveka, ktory uz ma s takymto niecim skusenosti. Ked uz nieco organizovat tak na zaciatok v malom, ale vo vacsom meste (blava) kde moze prist viac ludi (uzsie profiloveho zanru) a spravit tomu aj reklamu.

Potrebujes mat uz vybudovane vztahy s nejakymi muzikantami ktorych dokazes dotiahnut bez nich pojdes kvalitatitvne dole, to vsak ludom nebude vadit pretoze pridu za tebou ci im uz zahras dani california  Bavím sa skvele

Nieco podobne v tomto duchu je bluegrass fest.
Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #11 kedy: 02. Marec , 2010, 10:10:50 »

.....ja ho chápem.....v mieste kde uvažuje by mal fakt minimálne náklady......
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
udry
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 02. Marec , 2010, 10:23:52 »

Myslienka je to pekna, len zaujem ludi bude v malom meste este mensi.  Ked uz nieco organizovat tak na zaciatok v malom, ale vo vacsom meste (blava) kde moze prist viac ludi (uzsie profiloveho zanru) a spravit tomu aj reklamu.



A to už prečo. To každy kto chce  robit podobne akcie ma ist do blavy?  To by potom ako vypadalo na Slovensku,keby každy poriadal hudobné akcie v blave alebo len vo velkych mestach. Chce to robit "doma",ma možnosti,podporu.....   A podla toho,čo sa tu pisalo o navštevnosti koncertov v Ba,tak by to nebolo žiadne terno.
« Posledná zmena: 02. Marec , 2010, 10:28:10 od udry » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 02. Marec , 2010, 10:31:45 »

...az sa nazbiera aspon 10 ludi s vaznym zaujmom vystupit (samozrejme bez naroku na honorar  Bavím sa skvele), idem do toho oficialne.

aj ked bez naroku na honorar, tak im musis zaplatit cestak a pivo. 10 ucinkujucich, po 100€, to mas naklady 1000€. das vstupne 10€ a musi Ti prist 100 ludi. vidis to realne ? ci obec dosponzoruje ?
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #14 kedy: 02. Marec , 2010, 10:32:59 »

Blava bol len ako priklad. hocijake vacsie mestecko by bolo fajn. Dokonca mi pripada aj myslienka niekde na namesti lepsia ako niekde na amfiku/pube. Na namesti sa ludia aspon na chvilu pristavia.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.199 sekund, 22 otázok.