Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Máj , 2024, 11:47:53
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: VHT / Fryette  (Prečítané 3044 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #15 kedy: 30. Máj , 2023, 14:05:58 »

Tak som našiel schému toho ampu a vyzerá to tak, že pri prepínaní koncových lámp sa prepína aj nejaká korekcia.
Pripadá mi to, ako v niektorých basových Marshalloch aj Hartke, kde môžeš voliť medzi tranzistorovým a lampovým preampom.
A v tej lampovej ceste je korekcia, ktorá "opekní" zvuk, ináč by nikto rozdiel medzi nimi nepočul.
myslis koncak na tom RK2 ? Moze byt, ale co som vlastne chcel povedat bolo to ze rozdiely medzi EL34 a 6L6 na tom koncaku pocut omnoho jasnejsie ked do neho idem z GP3 cez return v kontraste s RK2 preampom
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #16 kedy: 30. Máj , 2023, 14:13:15 »

tam je dost problem ze ludia prejdu z ampov na digital a ocakavaju in the room sound.. proste to neni to iste.. kolki z nas realne pozname ako nam hra aparat na mikrak? 99% casu to nepozname lebo to ide von cez PAcko do ludi a este to aj zvukar oseka.. ale je pravda ze pod rukou to je este stale trochu take divne.. proste neodrbes analog amp ta rychlost odozvy a tucnota zvuku ta aj nuti obcas hrat inak.. digital ma trochu latenciu, trochu je to ploche a tak.. je to ako velmi velmi blizka napodobenina a skor to pocujeme a citime my ked hrame nez ti ludia pod podiom
dnes som akurat pozeral interview Rick Beato s Nunom z Extreme kde Nuno vysve tloval preco pouziva ProCo Rat. Nie kvoli distortion ale vlasten kvoli boostu aby to bolo perkusivne. Ze vraj mu furt vsetci vraveli ze nepocuju ziadne zmeny vo zvuku, a ze je to len v jeho hlave atd ale v podstate on ho pouzival kvoli dynamike, lepsie sa mu robia tie jeho legata. Takze aj o tom to moze byt
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #17 kedy: 30. Máj , 2023, 14:54:30 »

tam je dost problem ze ludia prejdu z ampov na digital a ocakavaju in the room sound.. proste to neni to iste.. kolki z nas realne pozname ako nam hra aparat na mikrak? 99% casu to nepozname lebo to ide von cez PAcko do ludi a este to aj zvukar oseka.. ale je pravda ze pod rukou to je este stale trochu take divne.. proste neodrbes analog amp ta rychlost odozvy a tucnota zvuku ta aj nuti obcas hrat inak.. digital ma trochu latenciu, trochu je to ploche a tak.. je to ako velmi velmi blizka napodobenina a skor to pocujeme a citime my ked hrame nez ti ludia pod podiom
Velky suhlas.
Vsak ale to tvrdim uz od cias prveho Axefxka. :) Dnes sa vieme dostat farbou zvuku na uroven realnych ampov, ale zial rovnaky pocit z hry a nasledne sa spravanie k tomu (kde vznika a buduje sa zvuk, reakcie, odozvy, atd...) este nie. Mozno aj nastastie. :)
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #18 kedy: 30. Máj , 2023, 15:47:35 »

Svätá pravda…
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #19 kedy: 31. Máj , 2023, 00:34:48 »

kvoli tomu som do Waza TAE loop hodil ADA GCS-5 a obisiel digital, lepsie sa hralo, bolo to rychlejsie a take nejake cistejsie (pri live by som tu cistotu asi nezaregistroval), ale na druhej strane sa to charakteru realneho kabinetu nepriblizilo tak ako impulz
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #20 kedy: 31. Máj , 2023, 15:20:42 »

Velky suhlas.
Vsak ale to tvrdim uz od cias prveho Axefxka. :) Dnes sa vieme dostat farbou zvuku na uroven realnych ampov, ale zial rovnaky pocit z hry a nasledne sa spravanie k tomu (kde vznika a buduje sa zvuk, reakcie, odozvy, atd...) este nie. Mozno aj nastastie. :)

ano suhlasim... pokial nehras cisto na inear.. v tom pripade su sucasne digimasiny(fractale, neurale, helixe...) uplne v pohode.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 03. Jún , 2023, 07:47:17 »

Mne tam skor nevyhovuje ina vec. 99% casu hra clovek male podia a je tu jeden pruser s digitalom - ze nelezies z podia a prve dva rady pocuju len bicie a basu (pokial nahodou aj ta ide z podia).

Je to take suchsie cele ked ides do in earov a rovno do FOH. Zistil som to uplne nahodou ked sme hrali s par kapelami live a najvacsi rozdiel nebol amp model/profil ale ci dana kapela isla aspon trochu z podia ako celok. Nehovorim ze to musi jacat nahlas lebo potom to zas zvukarovi posiera predok...ale trochu ten akusticky tlak tam je. Parkrat som spravil to, ze som zobral monitor a dal ho za seba nech mi to hra ako gitarova bedna a bolo to 1000x lepsie aj vpredu uz len na nahravkach na telefon.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 03. Jún , 2023, 22:06:36 »

ano.

aj Kiko Loureiro v nejakom videu vysvetoval, ze u Megadeth idu z Cortexov rovno zvukarovi aj do inearov, ale ze co maju na podiu Marshall stenu z bedni, tak zopar bedni je ozajstnych a hraju im na podiu, nech sa tam vsetci lepsie citia... by ma sice zaujimalo, ze ako z Cortexu krmia tie bedne, ci este nejake koncaky a ake a akym signalom v Cortexov do tych bedni idu (s IR / bez IR ), ale tak hlboko to uz nerozoberal...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #23 kedy: 03. Jún , 2023, 23:56:08 »

Vies co vela ludi pouziva ten seymour duncan powerstage.. funguje to dobre... je to pomerne transparentne a staci to uplne... alebo potom aj fryette koncaky ficali istu dobu v kombinacii s axe fx. Istu dobu vela ludi bralo rovno ten powered kemper napriklad lebo uz ma koncak a tym padom mohli vypnut cab sim na jednom outpute co siel do boxu a na druhom to nechali zvukarovi pre FOH

inak ten cortex je fajn to zvladne naraz aj 2 gitary plus basu ze si spravis cesty a mozte hrat vsetci cez jednu masinu a ked nebodaj ide kapela na sample vies to namapovat na midi tak ze ti to bude prepinat nezavisle este aj presety/efekty/sceny ci ako sa to tam vola..


inak sa priznam ze mal som kemper aj axe a teraz som vsetko dal prec a mam ten lacny ik multimedia tonex pedal..sice to nema efekty ale za 350 z druhej ruky mi to robi rovnaku sluzbu a svoj zvuk som nasiel ovela rychlejsie. na kemper som musel kupovat furt dake packy co 90% znelo ze treba doladit alebo boli ako keby na nahravanie skor.. a s axe to zas bolo kopec prace vystavat vsetko.. tonex som presiel par user presetov na tone.net a vybral si par zvukov a hotovo ziadne upravy..
« Posledná zmena: 03. Jún , 2023, 23:57:58 od kaolko » Zaznamenané

kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #24 kedy: 04. Jún , 2023, 09:04:39 »

Mne tam skor nevyhovuje ina vec. 99% casu hra clovek male podia a je tu jeden pruser s digitalom - ze nelezies z podia a prve dva rady pocuju len bicie a basu (pokial nahodou aj ta ide z podia).

Je to take suchsie cele ked ides do in earov a rovno do FOH. Zistil som to uplne nahodou ked sme hrali s par kapelami live a najvacsi rozdiel nebol amp model/profil ale ci dana kapela isla aspon trochu z podia ako celok. Nehovorim ze to musi jacat nahlas lebo potom to zas zvukarovi posiera predok...ale trochu ten akusticky tlak tam je. Parkrat som spravil to, ze som zobral monitor a dal ho za seba nech mi to hra ako gitarova bedna a bolo to 1000x lepsie aj vpredu uz len na nahravkach na telefon.

suhlas... ja som momentalne len na inearoch...(mam QuadCortex)... ale rozmyslam nad touto bedinkou... https://www.muziker.sk/laney-lfr-112 ... aj ked niesom este rozhodnuty... neviem, v inearoch mam vsetko co potrebujem pocut.
Celkom mi to zatial vyhovuje.
Zaznamenané
kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #25 kedy: 04. Jún , 2023, 09:07:25 »

ano.

aj Kiko Loureiro v nejakom videu vysvetoval, ze u Megadeth idu z Cortexov rovno zvukarovi aj do inearov, ale ze co maju na podiu Marshall stenu z bedni, tak zopar bedni je ozajstnych a hraju im na podiu, nech sa tam vsetci lepsie citia... by ma sice zaujimalo, ze ako z Cortexu krmia tie bedne, ci este nejake koncaky a ake a akym signalom v Cortexov do tych bedni idu (s IR / bez IR ), ale tak hlboko to uz nerozoberal...



« Posledná zmena: 04. Jún , 2023, 09:16:02 od kuker » Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #26 kedy: 04. Jún , 2023, 14:03:02 »

Ten monitor,alebo cab tam musi byt na malom podiu..inak je to fakt divne sterilne
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #27 kedy: 04. Jún , 2023, 21:34:23 »

Ano a velmi ma mrzi, ze aj v tomto storoci x zvukarov pozera len na svoje ledky a signal, ktory dostava, bezohladu na pocit hraca.

"Onstagevolume" je velmi dolezity faktor pri hre - ako som uz spominal vyssie - ten fyzicky kontakt so zvukom musi byt, vratane tej odozvy, atd..atd.. Hrat cisto do linky je totalna robosina, cele je to bezemocne, hlavne cleany paradoxne. Mozes mat sluchadla aj za 2 litre.

Mne este dost vyrazne pomaha aj to (ak uz teda mam hrat na obe usi), ze si vezmem jednu oktavu, natocim na nu hlavicu s gulou a drbnem to ako ruchovy majk medzi amp a bicie (na stagei), kde si to v inear mixe mierne primiesam. Velmi odporucam.

 Na zdravie!
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #28 kedy: 06. Jún , 2023, 14:47:38 »

jasne stage room mic resp aspon daky pocit priestoru spravi vela...
Zaznamenané

kuker
stály hosť
*****
Príspevkov: 885



« Odpoveď #29 kedy: 06. Jún , 2023, 19:31:46 »

jasne stage room mic resp aspon daky pocit priestoru spravi vela...

Aký stage mic by si odporúčal?
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 21 otázok.