Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. Máj , 2024, 15:28:30
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: LTD EC401 s pasívkami ?  (Prečítané 907 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« kedy: 17. Jún , 2013, 14:52:42 »

Čaute, je to len také teoretizovanie, no mám doma už spomínaný model LTD EC401 s pasívnymi EMG60 a EMG81. Dlhé roky som mastil len cez pasívne snímače a neviem sa vysporiadať s tým neforemným zvukom aktívnych snímačov. Preto sa chcem opýtať, či by bola blbosť do nej vraziť robené snímače od p. Šľapáka pre LP, ktoré mám doma nahodené na lacnej Ibanezke Gart 60 a zvuk z toho lezie celkom schopný. Dajte rady či už veľmi vymýšľam alebo ísť do toho Pomoooc!
Zaznamenané

Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #1 kedy: 17. Jún , 2013, 16:04:41 »

Skús a uvidíš nie? :-) tažko takto o tom teoretizovať
Zaznamenané

hm... :-D
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #2 kedy: 17. Jún , 2013, 16:14:50 »

aktívky predaj a kúp/nahoď tam pasívne, žiaden problém nevidím
Zaznamenané
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 17. Jún , 2013, 20:56:50 »

Hmm, no vlastne som žiadal o radu, či to bude dobrý nápad alebo kašlať na to. Čítal som už plno vecí ohľadom pasív vs. aktív a zaujímalo by ma či je podľa vas lepšie do tej mahagonovej krásky ...
Zaznamenané

Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #4 kedy: 18. Jún , 2013, 13:00:51 »

Hmm, no vlastne som žiadal o radu, či to bude dobrý nápad alebo kašlať na to. Čítal som už plno vecí ohľadom pasív vs. aktív a zaujímalo by ma či je podľa vas lepšie do tej mahagonovej krásky ...
mal som Ec 401 OW mal som aj EC 1000 cherry...obidve mali aktivky 81 60, pasivnymi snimacmi dosiahnes iný "smrad" zvuku podla toho aky si zvolis ale strašne velké zmeny nečakaj, iba ak by si zvolil nejaky výrazne výškový alebo stredový snímač a silu výstupu...
Zaznamenané

hm... :-D
Forus
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 89


"Šak punk ne?"


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 20. Jún , 2013, 10:34:26 »

No ako som písal, mám doma robené snímače od Šľapáka, fakt schopný zvuk lezie cez nich a ako som písal, teraz ich mám hodené v Ibanezke, ktorá je total šmejd. Najnižšia rada zo série a hrá to ozaj schopne, akurát trocha prebasovane. Myslel som, že aktívkami od EMG nič nepokazím, no postupom času mi chýba ako Vratko písal, ten "smrad" pasívnych snímačov len sa obávam, či nespravím prkotinu keď ich vymením. No nič, jediné čo mi ostáva je to vyskúšať a uvidíme čo to spraví. Myslím si, že s mahagónom si tie pasívky budú rozumieť ... Teda aspoň dúfam  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.056 sekund, 22 otázok.