Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
15. Máj , 2024, 12:24:48
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rady  (Prečítané 26358 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #30 kedy: 03. Marec , 2006, 07:38:41 »

takže zvuk pozapojení (nové struny hrúbky 10): krkový snímač dáva vežmi jemný a hladký tón, povedal by som zamatový, basy sú dosť silné a vláčne (neviem ako napísať opak agresívneho) a príjemné, stredy mierne potlačené a výšky skôr gužaté ako ostré. vežmi jazzový tón, ktorý nereže a dobre sa počúva, pri jemnom skreslení teplý. kobylkový snímač je jasnejší a konkrétnejší, má trošku viac stredov. basy a výšky sú prieraznejšie, s razantnejším nábehom. trochu viac basov, ako zvykne pri kobylke byť. medzipoploha je výborná, je vidno, že sa snímače ke sebe hodia (ak nie sú úplne rovnaké). kobylkový snímač v pohode reaguje aj na vysoké metalové skreslenie, ale nie tak ako klasický humbucker. attack nie je taký agresívny a zvuk je akokeby mierne komprimovaný a so štipkou reverbu. pomôže eq priamo za gitarou s mierne ubranými basmi a mierne pridanými stredmi. bluesové skreslenie mu sedí a doslova mi ožil kanál blues na preampe. takže celkovo je zvuk viac jemný ako ostrý, jazzovejšie ladený, pri skreslení teplejší ako klasická solid-body gitara, ale nezlieva sa. výborný sustain a priebeh tónu. jediný adept na výmenu je volume potenciometer, ktorý mierne otupuje zvuk pri stiahnutí. a na pleci gitaru vôbec necítiť ani po dvoch hodinách...
Zaznamenané
skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #31 kedy: 03. Marec , 2006, 10:24:40 »

Daj nejake fotky, pripadne zvukove ukazky by boli fajnB)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 03. Marec , 2006, 18:09:35 »

RADY - preco to prosim Ta nenapises ako recenziu na portal. Vsak textu uz mas akurat, nejake foto, styri brnky...
Zaznamenané
Phill
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #33 kedy: 03. Marec , 2006, 18:17:14 »

Pocuj ako hlasna je nasucho? Nie je to solid body, tak predpokladam, ze sa na nu lepsie cvici unplugged.
Inak Yamaha je jednina firma, ktora ma vlastnu fabriku (Taiwan). Vacsina ostatnych firiem si dava vyrabat gitary u Cort-a, ci dalsich v cine a pod (tj vela znaciek, viac menej jedna dve tovarne). A znama je svojou doslednou vystupnou kontrolou, preto su jej lacne nastroje kvalitnejsie v porovnani s inymi znackami na trhu (nie je medzi nimi vela zlych kusov).
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 03. Marec , 2006, 19:13:04 »

Toto textu je trochu malo, predsajlen v clankoch je font maly :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #35 kedy: 03. Marec , 2006, 19:16:25 »

S odsekami a fotkami je toho textu akurat !
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #36 kedy: 04. Marec , 2006, 14:56:30 »

phill - je solidbody. na recenziu je možno ešte skoro, toto sú prvé dojmy, ešte som sa s ňou nezžil
Zaznamenané
Phill
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #37 kedy: 04. Marec , 2006, 22:12:43 »

rady napísal:
Citácia
phill - je solidbody. na recenziu je možno ešte skoro, toto sú prvé dojmy, ešte som sa s ňou nezžil


Ja so niekde cital ze to ma sound holes a teda je to nieco ako hollow body. Teraz som si checkol u Yamahy, ze to ma len resonant tubes (pod kobylkou) a korpus je solid, tak to co som cital bolo chybne napisane (aj ked vtedy to bola absolutna novinka, asi este nevedeli presne co to je).
Ale aj tak som zvedavy ako to rezonuje v porovnani s klasickym solidbody.
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #38 kedy: 04. Marec , 2006, 22:26:50 »

vyzera velmi zaujimavo. netradicna gitara. tvoja domaca zbierka gitar je netradicna cela. super.
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #39 kedy: 04. Marec , 2006, 22:59:24 »

Velmi pekna. Atypicka, ale pekna. :)
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #40 kedy: 04. Marec , 2006, 23:31:13 »

Mam rad Yamahy, ale toto vyzera ako kus nabytku z 21 storocia.. nemusi to byt zle ale podla mna je to radikalny odklon od klasickeho ponatia (take ako si to ja predstavujem) elektrickej gitary.. skusim a uvidim
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #41 kedy: 04. Marec , 2006, 23:34:40 »

Najviac sa mi paci, ze vyzera velmi jednoducho. Este keby tam neboli tie dve linie, jedna co ide ku prepinacom a jedna ku kobylkovemu snimacu.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #42 kedy: 05. Marec , 2006, 03:32:35 »

No na fotkách mi pripadá ešte škaredšie ako som čakal. ale je to môj subjektívny názor. :hm:
Zaznamenané

proton
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 339



WWW
« Odpoveď #43 kedy: 05. Marec , 2006, 10:42:44 »

podla mna vyzera uplne super!!
Zaznamenané

the hourglass is never right side up...
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #44 kedy: 05. Marec , 2006, 11:48:12 »

tie dve linie sa mi tam celkom pacia. co ma uplne najviac zaujalo su tie ladiace koliky. tie tak atypicke ze az neviem ci sa mi pacia:)  ale dokopy to vyzera super. nemam ani predstavu co to moze stat ked mam pravdu povedat..
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.078 sekund, 22 otázok.