Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
12. Máj , 2024, 15:35:17
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Chystam spravit Test kablov  (Prečítané 47157 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #90 kedy: 30. Marec , 2012, 15:21:10 »

Teoretikov najma v hifi oblasti su tu slusne zastupy
myslim, ze jebnutych mytov ako poistky so zlatymi kontaktami a podobne je v hifi radoch viac  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #91 kedy: 30. Marec , 2012, 15:32:43 »

myslim, ze jebnutych mytov ako poistky so zlatymi kontaktami a podobne je v hifi radoch viac  Bavím sa skvele

Ano, ved z tych sa rehocem aj ja. Ci som tu niekedy tvrdil, ze lepsie nozicky na CD prehravaci alebo mrazenie CD platni (ano, aj o tom som uz cital Bavím sa skvele) mi zlepsi zvuk? Vsetko co tu pisem, je iba realita a to co som zazil v praxi.

Mas pocit, ze vymena lamp nemeni zvuk? Mas pocit, ze kable nemaju vplyv na zvuk, ani reprokable? Vyskusaj a napis, inak ma Tvoje teoreticke nazory fakt nezaujimaju.  Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #92 kedy: 30. Marec , 2012, 16:27:53 »

1 ... ja ked som sem dal davno absurdne porovnanie 10 metroveho gitaroveho lacaku vs. kratkej medenej dvojlinky, tak sam som rozdiel nepocul a ti, co vtedy hadali, tak hadali kadejako, ale do jedneho zle.

2 ...ozaj - nechce sa niekomu tie Majove wavy mrknut na analyzery - ze ci tie akoze ostrejsie mali mensi pokles na vyskach oproti akoze vyrovnanejsim alebo ci mali same pokles na basoch ? ze jak si teda nakoniec stal ten koaxial :)

1. Rozdiel v reprokábloch je určite mizivý až nepočuteľný, hlavne u lampových ampoch.

2. Rozdiel medzi gitarovými káblami je iba vo výškach, basy nemajú ako ovplyvňovať. Kábel a tónová clona v gitare fungujú totožne - sú to kondenzátory paralelne k snímačom. Ale často si tie veci mýlime a nielen my, ale aj známi a vážení svetoví gitaristi, napr. treble booster Briana Maya viac uberá basy, ako pridáva výšky...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #93 kedy: 30. Marec , 2012, 16:34:39 »


Mas pocit, ze vymena lamp nemeni zvuk? Mas pocit, ze kable nemaju vplyv na zvuk, ani reprokable? Vyskusaj a napis, inak ma Tvoje teoreticke nazory fakt nezaujimaju.  Žmurk
toto som zase ani ja netvrdil a realne verim a viem, ze tam su rozdiely, su aj teoreticky odovodnitelne. na druhej strane "miera tych rozdielov" vs "zmysel zapodievat sa nimi" je dost diskutabilna. na tom sa myslim zhodneme :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #94 kedy: 30. Marec , 2012, 16:43:59 »

na druhej strane "miera tych rozdielov" vs "zmysel zapodievat sa nimi" je dost diskutabilna. na tom sa myslim zhodneme :)

Iste, celkovo plati, ze aj trebars v posluchovej audiotechnike od istej urovne cim ides do drahsich veci, ten akoze pozitivny ziskany alebo pridany efekt rastie coraz pomalsie nepriamo umerne s rastucou cenou.
« Posledná zmena: 30. Marec , 2012, 16:45:21 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #95 kedy: 30. Marec , 2012, 16:51:22 »

...
2. Rozdiel medzi gitarovými káblami je iba vo výškach, basy nemajú ako ovplyvňovať. Kábel a tónová clona v gitare fungujú totožne - sú to kondenzátory paralelne k snímačom....

cize ak niektory kabel zneje "uvyskovane" a "plocho", znamena to, ze porovnavane kable maju iba voci nemu menej vysok ?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #96 kedy: 30. Marec , 2012, 17:08:57 »

cize ak niektory kabel zneje "uvyskovane" a "plocho", znamena to, ze porovnavane kable maju iba voci nemu menej vysok ?
fyzikalne ani nema ako kabel uberat basy len od vysok nizsie
« Posledná zmena: 30. Marec , 2012, 17:28:18 od styrioci » Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1369



WWW
« Odpoveď #97 kedy: 30. Marec , 2012, 17:10:30 »

...fasa test, lubi sa mi . . . ale fakt ze haluz, ze asi neni co k comu porovnat . . . ze nevieme povedat, ktory verne preniesol, ked neexistuje nic referencne . . .ako stary albert vravievali, ze je vsetko relativne . . . jeden ma rad velke, druhy male . . .
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1369



WWW
« Odpoveď #98 kedy: 30. Marec , 2012, 17:17:05 »

a bohvie ako by sa zvuk menil vymenou gitaristu . . . taky test by sa tiez dal spravit . ..
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #99 kedy: 30. Marec , 2012, 17:19:00 »

By ste sa cudovali kolko spravi napr trsatko. Ja ked vymenim plastove za achatove, tak to je asi taky rozdiel ako tam medzi tymi kablami co jeden hral uplne zahuhlane a druhy jak krystal.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #100 kedy: 30. Marec , 2012, 17:29:08 »

...fasa test, lubi sa mi . . . ale fakt ze haluz, ze asi neni co k comu porovnat . . . ze nevieme povedat, ktory verne preniesol, ked neexistuje nic referencne . . .ako stary albert vravievali, ze je vsetko relativne . . . jeden ma rad velke, druhy male . . .

no podla poslednych terorii co tu citam, tak ten s najostrejsim zvukom preniesol zo spektra najviac, cize ak so si dobre zapamatal, tak koaxikal :)
Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #101 kedy: 30. Marec , 2012, 17:31:05 »

By ste sa cudovali kolko spravi napr trsatko. Ja ked vymenim plastove za achatove, tak to je asi taky rozdiel ako tam medzi tymi kablami co jeden hral uplne zahuhlane a druhy jak krystal.

Hlavne na cistom zvuku tam bol rozdiel jak keby som snimac vymenil (aj s gitarou)
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #102 kedy: 30. Marec , 2012, 17:35:23 »

Ale ved nieco na ten styl som pisal par stran dozadu.

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,92181.30.html presne tu. :)
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #103 kedy: 30. Marec , 2012, 18:19:25 »

fyzikalne ani nema ako kabel uberat basy len od vysok nizsie

viesco...moze to ulietavat na basoch ak ma kabel slaby prierez. Tym padom ma velky odpor a vnikaju tam ubytky pri basovych spickach...
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #104 kedy: 30. Marec , 2012, 18:23:39 »

viesco...moze to ulietavat na basoch ak ma kabel slaby prierez. Tym padom ma velky odpor a vnikaju tam ubytky pri basovych spickach...
Si si istý touto teóriou?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 22 otázok.