Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Máj , 2024, 06:36:22
Anketa
Otázka: Ako sa Vám páči dole uvedená nahrávka z albumu: CLOUDS ?
Je v nej málo basov. - 1 (50%)
Je v nej veľa basov. - 0 (0%)
Basy sú tak akurát. - 1 (50%)
Nepújdu k volbám. - 0 (0%)
Nedokážu kliknout s myší. - 0 (0%)
Celkovo hlasov: 2

Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 27 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TOMM ukazka  (Prečítané 95387 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 313



WWW
« Odpoveď #195 kedy: 28. August , 2013, 15:44:51 »

Pridávam niečo zo staršieho projektu T5.  nahral som to ešte v 2010 roku.  Zdravíčko

http://bandzone.cz/tomproject6
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 313



WWW
« Odpoveď #196 kedy: 18. Október , 2013, 13:31:49 »

Vymenil  som si snímač Seymour Duncan SH-6 za SH-8 na mojej Maisone. Takže pre porovnanie môžte vidieť rozdiel v nahrávkach:

SH-6 =  T8 1skl

SH-8 =  T8 4skl

 http://bandzone.cz/tomproject6      Ktorý má podľa vás lepší zvuk Huh!
« Posledná zmena: 18. Október , 2013, 13:36:55 od TOMM » Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 313



WWW
« Odpoveď #197 kedy: 28. September , 2014, 14:24:41 »

Zdravím po dlhšej dobe, bude asi 5 mesiacov čo sa snažím zlepšiť

svoj ôsmy projekt/T8/ hlavne po zvukovej stránke, a až teraz

začínam byť spokojný so zvukom. Ide to velmi pomaly, je stým veľa

práce, niekedy sa mi do toho už ani nechce znovu púšťať, stále

dookola to iste x-krát počúvať, ešte aj tá moja zvukovka m-audio

firewire solo mi na monitoroch píska a to potom otupuje sluch. No

a nakoniec sa stále prekonám a takto sa dopracujem aj k nejakému

výsledku. Takže moja novinka s názvom T8 track8 na adrese :

http://bandzone.cz/tomproject6    Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #198 kedy: 28. September , 2014, 14:32:26 »

Zvuk gitar sa paci! :) Co to je zac?
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 313



WWW
« Odpoveď #199 kedy: 01. Október , 2014, 17:11:03 »

Zvuk gitar sa paci! :) Co to je zac?
Na gitarach su pluginy od TSE.
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 313



WWW
« Odpoveď #200 kedy: 14. Február , 2015, 15:16:05 »


Zdravím, po niekoľkých mesiacoch dalšia skromná skladbička s názvom: T8 track9  :) , tento krát som podladil až na A notu.
http://bandzone.cz/tomproject6?cd=1
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 313



WWW
« Odpoveď #201 kedy: 26. Máj , 2015, 12:42:29 »

Nový album na predaj : http://www.fairpricemusic.com/cz/band/tom-music-project    Na zdravie!
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 313



WWW
« Odpoveď #202 kedy: 02. August , 2015, 14:29:42 »

Môj nový klip :      :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #203 kedy: 02. August , 2015, 16:54:48 »

velka pochvala za kreativitu, usilovnost, aj celkovy vysledok. v zasade sa mi to paci, aj hudobne.  Zdravíčko

nema to rytmicak, co je uz Tvoj trademark :) a mas tam nedoriesene spodne pasmo, kopia sa Ti tam nejake bubliny a ma to tendenciu nahukavat na takych tych neprijemnych frekvenciach...
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 313



WWW
« Odpoveď #204 kedy: 04. August , 2015, 14:00:29 »

Dík za pochvalu, ja sa snažím robiť vysledný zvuk tak aby sa jednotlivé nástroje akoby

zobrazovali ako 3d objekty, aby mali svoje telo, svoj objem, aby boli akoby v priestore  

medzi bednami, akoby poslucháč mal také malé divadielko pred sebou, aby neboli ploché a

zrezané a nepôsobili ako plochá zvislá stena . No a ten objem sa tebe javí ako tie bubliny

zrejme. No a to nahukavanie by mohla prípadne miestami spôsobovať stará basa s

nekvalitnými snímačmi, aj ked ja u seba žiadne nahukavanie nepočujem./nemáš náhodou bedne

v rohoch izby ?/  No a okrem toho je ešte nahrávka dosť silno natlačená...   :)
« Posledná zmena: 04. August , 2015, 14:01:10 od TOMM » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #205 kedy: 04. August , 2015, 14:05:36 »

nie, nemam bedne v rohoch izby a dokonca nemam len jeden par bedni :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #206 kedy: 04. August , 2015, 14:42:24 »

Dík za pochvalu, ja sa snažím robiť vysledný zvuk tak aby sa jednotlivé nástroje akoby zobrazovali ako 3d objekty, aby mali svoje telo, svoj objem, aby boli akoby v priestore medzi bednami, akoby poslucháč mal také malé divadielko pred sebou, aby neboli ploché a zrezané a nepôsobili ako plochá zvislá stena .   
toto cele je sice pekne, ale nejak mi to nepasuje s tymto
No a okrem toho je ešte nahrávka dosť silno natlačená...   :)
hudobne sa mi to paci, aj co sa mixu tyka, tak pocut, ze je to cistejsie..ale stale tam nefunguju niektore zakladne veci, ktore boli x-krat predtym vypichnute. da sa to brat ako tvoja predstava o zvuku, podla mna by ten vysledok bol potom lepsi. bicie mas sice utopene, ale pocut, ze napr klopak mas kompresorom vysupovany poriadne..gitary su zbytocne vpredu, basu som tam ani nepocul. neviem ci to je len taky gitaristicky komplex, ze mat gitaru vpredu na ukor ostatnych nastrojov, ale mne tam chyba akasi vyrovnanost medzi bicimi, basou a gitarou, ktore maju fungovat ako rytmicky celok a doplnat sa a potom od toho sa dalej odpichnut ak tam ma byt nejaky solovy nastroj ci uz gitara alebo klaves a pod.

na jednej strane rozpravas o dynamickom,hudobnom 3D divadle pred posluchacom, na druhej strane to je vsetko na jednej urovni navyse ostatne nastroje su ukratene kvoly gitaram. ale ako som spomenul, asi sa v tomto nezhodneme ako maju byt jednotlive nastroje vypomerovane  Na zdravie! Zdravíčko
« Posledná zmena: 04. August , 2015, 20:28:24 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #207 kedy: 04. August , 2015, 15:03:31 »

.... No a to nahukavanie by mohla prípadne miestami spôsobovať stará basa s

nekvalitnými snímačmi, aj ked ja u seba žiadne nahukavanie nepočujem....

nemyslel som basu ako nastroj, myslel som spodne pasmo ako celok. ze to nepocujes je zjavne, ak by si to pocul, asi by si to tak nenechal. nechcem tym povedat, ze je to nejaka strasne okata katastrofa, ale doladene to skratka nie je. vo vacsine situacii sa to ani nemusi prilis prejavit, ale raz to zahraju na pofidernom PA v pofidernom pivnicnom pube a vsetci sa chytia za usi, co to je za bolavy pazvuk...
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 313



WWW
« Odpoveď #208 kedy: 05. August , 2015, 14:20:28 »

nemyslel som basu ako nastroj, myslel som spodne pasmo ako celok. ze to nepocujes je zjavne, ak by si to pocul, asi by si to tak nenechal. nechcem tym povedat, ze je to nejaka strasne okata katastrofa, ale doladene to skratka nie je. vo vacsine situacii sa to ani nemusi prilis prejavit, ale raz to zahraju na pofidernom PA v pofidernom pivnicnom pube a vsetci sa chytia za usi, co to je za bolavy pazvuk...
No však práve to, že ked niečo chybné nepočujem, tak to nemôžem opraviť. ked sa to neprejavuje u mna na štyroch rozdielnych posluchoch, tak to považujem za dostačujúce, a nejaké pofiderne PA kluby  ktorých sa to vraj môže prejaviť , ja nemôžem riešiť a ani ma
to akosi netrápi...  :)
« Posledná zmena: 05. August , 2015, 14:21:11 od TOMM » Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 313



WWW
« Odpoveď #209 kedy: 05. August , 2015, 14:22:30 »

toto cele je sice pekne, ale nejak mi to nepasuje s tymto

hudobne sa mi to paci, aj co sa mixu tyka, tak pocut, ze je to cistejsie..ale stale tam nefunguju niektore zakladne veci, ktore boli x-krat predtym vypichnute. da sa to brat ako tvoja predstava o zvuku, podla mna by ten vysledok bol potom lepsi. bicie mas sice utopene, ale pocut, ze napr klopak mas kompresorom vysupovany poriadne..gitary su zbytocne vpredu, basu som tam ani nepocul. neviem ci to je len taky gitaristicky komplex, ze mat gitaru vpredu na ukor ostatnych nastrojov, ale mne tam chyba akasi vyrovnanost medzi bicimi, basou a gitarou, ktore maju fungovat ako rytmicky celok a doplnat sa a potom od toho sa dalej odpichnut ak tam ma byt nejaky solovy nastroj ci uz gitara alebo klaves a pod.

na jednej strane rozpravas o dynamickom,hudobnom 3D divadle pred posluchacom, na druhej strane to je vsetko na jednej urovni navyse ostatne nastroje su ukratene kvoly gitaram. ale ako som spomenul, asi sa v tomto nezhodneme ako maju byt jednotlive nastroje vypomerovane  Na zdravie! Zdravíčko

Čo ti nepasuje? Si to trochu vytrhol z kontextu, ja som reagoval na basove bubliny a na nahukavanie v nejakom spodnom pásme, a na konci som to myslel tak , že pri natlačenom zvuku sa takéto a kdejaké iné rušivé zvuky môžu prejaviť vo zvýšnej miere.

My sa nemusíme zhodovať na tom ako majú byť nástroje vypomerované, to by som musel zvukovo kopírovať tvoje nahrávky. Ja mam jednoducho takýto štýl zvuku, ked chcem počuť rytmičák tak ho počujem, nemusim ho kvoli tomu gradovať, však ten bubon nemá dve metre v priemere, má len nejakých 40cm a čo je to v porovnaní s ostanými nastrojmi ? Basa tam hraje celú dobu, ale neni drobná a suchá, ale je široká a nekonkretna a hraje na hlbokých basoch/že mala nekvalitne snimače som už písal/, môžež si ju všimnúť, ked po samých gitarách nastupuje basa s bicími 3:55. A ked niekdo posadí do zadu zvuk gitár a oreže to nejakým amplitubom, tak mna potom taká hudba nebaví ani pol minuty. Každý máme svoj názor...   Zdravíčko
« Posledná zmena: 05. August , 2015, 14:24:47 od TOMM » Zaznamenané

Strán: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 27 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 23 otázok.