Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
07. Máj , 2024, 11:36:57
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Attenuator  (Prečítané 7201 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #15 kedy: 31. Júl , 2013, 20:03:45 »

Aky mas Majo konkretne ten attenuator? Popis trosku. :)
Domaca vyroba. Nic prevratne, klasicke zapojenie s pouzitim par odporov.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 31. Júl , 2013, 22:30:32 »

...

O nejakem kur*veni nemuze byt ani rec ani nahodou, je to jenom prostá psychoakustika v praxi.
U vyhuleneho aparatu týrané ucho zacne po par sekundach filtrovat (neboli neslyset) ty zminovane hnusne vysky - proto kazdy vintage aparat zni v predstavach "znalcu" tak kulate a tucne..... ...



svojho casu som tiez porovnaval attenuator a bez neho. myslel som, ze som sem daval aj ukazky, ale neviem to najst, ani na fore, ano doma na disku.

skusal som aparat v normalnej hlasitosti, defacto len preampove skreslenie, potom aparat s prevalenym koncom a potom aparat s prevalenym koncom a stiahnutym volume na attenuatore cca na hlasitost, ako v prvom pripade iba sam aparat napoticho. zaujimave bolo hlavne porovnanie cisty aparat potichu a prevaleny aparat s ubrzdenym volume. na tom konkretnom zosiku vtedy to s ubrzdenym koncom hralo pocutelne horsie, ako samotne potichu a rovnako to znelo aj na nahravke... samozrejme najlepsie aj nazivo, aj z nahravky znela verzia vyhuleny aparat bez attenuatora. mal som vtedy pozicany Ultimate Attenuator. porovnania s inym kuskami som nerobil, takze zavery z toho ani nevyvodzujem, len davam svoju skusenost s tym konkretnym jednym modelom...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #17 kedy: 01. August , 2013, 05:33:33 »


O nejakem kur*veni nemuze byt ani rec ani nahodou, je to jenom prostá psychoakustika v praxi.


Zalezi na miere tlmenia. Skus si na hociakom attenuatore stiahnut nad - 12 dB a teda kurvit to zacne zvuk riadne. Mal som ako prvy Marshall Powerbrake a ten bol vylozene nepouzitelny nad -9 uz. Pokial to clovek tlmil dalej, zvuk zacal mat take divne fuzzovite skreslenie a okolo -15 dB to celkovo znelo vyslovene nepouzitelne. Hlavne to bolo citit, pokial clovek aj na nevytocenom aparate udrel do strun, tak dozvuk bol bzzzz. To bolo o Powerbrake celkovo zname, ze stoji za hovno. Oproti tomu bol Ultimate Attenuator podstatne lepsi, ten zvladal tak do -12 dB bez nejakej citelnej straty. THD Hotplate podobne. Nad -15 dB su uz ale asi nepouzitelne vsetky, teda aspon tieto 3 a skusali sme to viaceri s viacerymi ampmi. Celkovo su tieto attenuatory tak do tych max. -12 dB, co uz je slusne ale (Marshall Powerbrake tak max do - 6 iba). Nech ale nikto necaka, ze s tym bude hrat s vytocenym 100W ampom  doma v hlasitosti TV a bude to zniet dobre. Plus nehovorim o risku odpalenia lamp, pripadne vystupneho trafa, ked sa attenuator pocas hrania poserie (napriklad Ultimate Attenuator ma samostatne aktivne napajanie).
« Posledná zmena: 01. August , 2013, 05:48:02 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 22 otázok.