Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
12. Máj , 2024, 07:31:05
Anketa
Otázka: Ako sa Vám páči dole uvedená nahrávka z albumu: CLOUDS ?
Je v nej málo basov. - 1 (50%)
Je v nej veľa basov. - 0 (0%)
Basy sú tak akurát. - 1 (50%)
Nepújdu k volbám. - 0 (0%)
Nedokážu kliknout s myší. - 0 (0%)
Celkovo hlasov: 2

Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 27 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: TOMM ukazka  (Prečítané 94627 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311



WWW
« Odpoveď #330 kedy: 05. August , 2023, 16:50:38 »

Tu je iba Basa:  https://drive.google.com/file/d/1fEc9w8MyqqioNPaZllbrX7tBB9zZuhdd/view?usp=sharing

A tu je najnovšia 0508 verzia. https://drive.google.com/file/d/17RB213AMme3AJDMPz60ygeE4QGDWb8_J/view?usp=sharing

Z toho low selfu na masteri, ktorý som dvihol aby to malo viac basov som ešte zobral spodné pásmo 20hz dole, teraz je to čistejšie a ešte som musel riešiť skreslenie/to si nikto z vás nevšimol/ na masteri kôli veľkému hlasitostnému vybudeniu, takže novšia verzia s paralelným masterom je oveľa hlasitejšia ako staré verzie, a nie naopak ako písal Rastis, to si musel pomýliť. A myslím že by to mohla byť už aj konečné verzia.
Kaolko chcel aby som vypol Sola a nechal ostatné, ale veď bez sóla to hraje v každej linke od začiatku, takže tam sa dá na to pozrieť, či treba aby sa to opakovalo 4 či neviem presne kolko krát ?  Keď na tom trvá tak môžem aj celý kus..
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #331 kedy: 05. August , 2023, 21:02:34 »

tak najhlasnejšie frekvencie tam máš okol 85 Hz a menej (-20 dB). Ja nerobím takú hudbu, takže sa neviem k tomu vyjadriť, aké frekvencie tam treba, ale ten zvuk ma dosť prekvapil  :) Hutné spodky pod 85Hz a k tomu stredy okolo 2500 Hz až 3500 Hz (-65 dB).
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #332 kedy: 06. August , 2023, 00:35:03 »

prave som to pocuval a hral sa s tym jasne ze to treba v mixe ale par pozorovani:

- je to cistejsie ked som dal HPF na 40-43 Hz das doprdele ten zbytocny sub
- tak ako pise opposum pride mi tam vela okolo 2500-4000hz to je taky ten scratchy zvuk jak pri gitare co aj vadi
- skus spravit este ten trik co aj Ermin robi ze boostni nasiroko okolo 600-700hz ono to trochu spoji basu s gitarami

Basu v mixe daj vyssie ale najprv sprav tie kroky hore, lebo ked ju das vyssie bez toho bude ti vadit ten skrkavy zvuk neprijemny a budes mat tendenciu dat ju dole a potom stracas aj low end.
Potom je este otazka ako si ju robil lebo presne do tejto muziky castokrat robis ze das DI signal basy co zachovava spodky orezes ho niekde po low/lowmids a potom k nemu primiesavas tento skresleny zvuk aby si nekreslil zbytocne spodky

inak to je plugin daky ta basa ci co to je? ako v principe je mi to aj jendo lebo ja basu klikam uz furt len nech je konzistentna ale neznie to vobec az tak zle ten zvuk
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #333 kedy: 06. August , 2023, 00:37:10 »

Jo a stale mam pocit ze gitary su celkovo nahlas a hlavne lead vpredu ked som pocuval tu poslednu ukazku.. normalne ich daj o dobre 2dB dole alebo co hlavne tie lead gitary


inak uz som dosiel na to ze co mi na tom celom mixe pride zvlastne.. ze mam pocit ze ty mixujes tie nastroje jednotlivo a nie v mixe spolu... ze mozno moc kukas na obrazovku a malo pocuvas lebo ta to taha robit dake tahy co by si nemal potom... mne sa toto stavalo ked som isiel podla tutorialov aj tak to vzdy hralo uplne inak lebo ked naberas zvuk a uz ten je iny tak nemozes opakovat template tahy co funguju na iny song/nastroje/zvuk a workflow..

Lebo takto znie mix co nehra moc spolu a velakrat to byva prave preto lebo clovek sa zapocuva na chvilu do gitar.. steluje.. vsetko je na mute, potom ma pocit ze to je lepsie.. a o 2 hodiny uz zas neni

« Posledná zmena: 06. August , 2023, 00:41:50 od kaolko » Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311



WWW
« Odpoveď #334 kedy: 06. August , 2023, 19:03:40 »

Nová verzia 0608 https://drive.google.com/file/d/1yS2xP6l0C0LzcVhB2a6sEpk9Hk65dWQM/view?usp=sharing
Sóla som dal tichšie, Master HPF na 41hz, na 644hz som mal ubraté, tak som to vypol, aj na 70 som vypol Boost/je to tak lepšie/,
skúšal som ubrať okolo 2500-4000hz ale nebolo to dobré začalo to byť také sčapené. Na base som nemohol nič meniť lebo to bolo len horšie. Teraz sa mi to úplne pozdáva okrem toho že to občas pri viacerých sólach skresluje.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #335 kedy: 06. August , 2023, 19:47:43 »

za mna lepsie...
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #336 kedy: 06. August , 2023, 21:11:05 »

tie predtym som nepocuval, ale toto zacina zniet vcelku ok. s tou trciacou skreslenou basou si stotozneny? ja by som to minimalne lowpassol od nejakych 3,5-4kHz, aj ked mozno by som radsej siel smerom hladania takeho zvuku, ktory lepsie zapasuje s gitarami. ale ak to tak ma byt, tak som ticho
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #337 kedy: 07. August , 2023, 13:13:24 »

ja to neviem porovnať, či je to lepšie :)
ale ešte jedna poznámka: ja sa moc neriadim tými exaktnými číslami, keď mixujem. Proste ke´d dávam EQ na nejaký nástroj, pustím si ho solo a skúšam posúvať tri body na grafickom EQ, a hľadám sluchom najlepší zvuk. A potom samozrejme s ostatnými nástrojmi. Samozrejme viem, aké približne frekvencie mám upraviť, ale  nedrbem sa selektívne s určitými frekvenciami. To by musel byť už extrémny prípad, aby som tam dával nejaké úzke strmé filtre - keby ten nástroj bol frekvenčne dosť nahovno, ale to je potom lepšie dať tam iný nástroj, vhodnejší, ako takto pracne upravovať nejaký sprznený zvuk.
Ucho je najlepší rozhodca v tomto prípade. Pozri sa ešte na gitary, či tam nemajú ťažisko okolo 2000-4000 Hz, pretože mám taký pocit, že aj tam sa basa s nimi prekrýva. Preto keď si na base stiahol tie stredy, tak sa vytratili tie škrkance. Potom si ju hulil naplno, a bola stále niekde v prdeli. Takže sa vraciame k starému pravdivému pravidlu, že keď máš dva nástroje frekvenčne podobné, tak sa ti zlejú do jedného "multinástroja", a ani jeden nebude čitateľný, ale vznikne nejaká nová zvuková farba, akoby jedného "neznámeho" nástroja...
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311



WWW
« Odpoveď #338 kedy: 07. August , 2023, 17:18:50 »

No s tou basou je to tak že s tými skreslenými výškami dopĺňa doprovodné gitary a tvorí v zvukovom obraze akoby nejakú horizontálnu dosku/pult/spevňujúcu konštrukciu/ no a skúšal som na nej zobrať tie výšky ale potom ostatné nástroje akosi zvednú a ochabnú, hlavne doprovodné gitary aj preto že ich neviem urobiť ostrejšie a výraznejšie a s pomocou eq to nejde urobiť ani nejaké excitery nefungujú na to.
Tá basa je ozajstná, nie sú to sample. Ono v ďalšej skladbe ktorú už mám nahratú už budú aj pasáže bez doprovodných gitár, takže tam už tú basu určite bude počuť dosť výrazne.
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #339 kedy: 07. August , 2023, 18:12:14 »

ja som pochopil, že tá basa tam má drnčať a zvoniť...teraz už nejdem rozoberať frekvencie, len vhodnosť skreslenej basy. lebo v celej nahrávke vlastne počuť len tie spodky a to drnčanie, to skreslenie ako farba zvuku nie. Takže je otázka, načo tam má vôbec byť, okrem toho sa mi basa zdá až moc skreslená. Proste na taký zvuk nie som "zvyknutý"  :) Ale to je môj pohľad...
No, na čase sa pustiť  ďalšieho songu.  :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #340 kedy: 07. August , 2023, 20:56:25 »

No s tou basou je to tak že s tými skreslenými výškami dopĺňa doprovodné gitary a tvorí v zvukovom obraze akoby nejakú horizontálnu dosku/pult/spevňujúcu konštrukciu/
teoriu mas zvladnutu, uz to len pretavit do praxe, lebo ked si precitam ako skreslena basa doplna gitary a tvori pre nich konstrukciu, tak si predstavim nieco taketo, ziadne trciace vysky, ale poriadny chrochtak  Na zdravie!
« Posledná zmena: 07. August , 2023, 22:13:53 od styrioci » Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311



WWW
« Odpoveď #341 kedy: 08. August , 2023, 19:14:35 »

teoriu mas zvladnutu, uz to len pretavit do praxe, lebo ked si precitam ako skreslena basa doplna gitary a tvori pre nich konstrukciu, tak si predstavim nieco taketo, ziadne trciace vysky, ale poriadny chrochtak  Na zdravie!
No basa tu je zaujímavá, páči sa mi, ale ostatné by som urobil ináč. Gitary sú dosť zahalené nejakým bordelom, dosť veľký podiel na tom majú podľa mňa aj činely, sú nahusto a prekrývajú všetko.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #342 kedy: 08. August , 2023, 21:31:50 »

to som aj chcel napisat po vypocuti tej 4oci ukazky... Tebe tam cinely takmer uplne absentuju. ty mas totiz nejako zvlastne posunuty vkus. nemas rad, ked su bicie zretelne, nemas rad, ked pocut cinely, atd :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #343 kedy: 08. August , 2023, 23:30:40 »

Tak to bolo hlavne na margo tej basy, ta ukazka je promo na samplovane bicie, cize je tomu prisposobene co hraju aj cely mix aby vynikli..gitary co su tam robia krovi a presne tak aj zneju
« Posledná zmena: 09. August , 2023, 20:44:24 od styrioci » Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311



WWW
« Odpoveď #344 kedy: 10. August , 2023, 18:23:55 »

Tak vďaka všetkým za rady.  Na zdravie!  Zdravíčko
Zaznamenané

Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 27 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 24 otázok.