Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
07. Máj , 2024, 12:37:40
Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvuková karta  (Prečítané 26293 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« kedy: 17. Apríl , 2005, 10:27:22 »

Keďže tu padali vo viacerých témach návrhy na zvukovku, môžete sa všetci vyjadriť sem, čo je podža vás zaujímavé pre home recording, ale s kvalitou porovnatežnou s profi vybavením.

Ja mám už dlhšie Audigi Platinum, bol som s ňou doteraz celkom spokojný, najväčšia nevýhoda je, že má zozadu vstupy len na malý jack - aj mikrofónový vstup, preto som ho nikdy nevyužíval, vždy som v podstate išiel cez pult a do zvukovky cez stereo line in. Prípadne el. gitaru som nahrával cez predný panel, kde je na to nástrojový vstup na vežký jack. Inak na domáce nahrávanie je vežmi slušná, teraz aj za slušnú cenu.

Rozmýšžam nad novou zvukovkou aj so zabudovanými kvalitnými mikrofónnymi predzosilovačmi (nebudem sa baviť o viacerých ako 2 vstupoch, na doma to nepotrebujem). Vežmi ma zaujala Saffire od firmy Focusrite, už tu niekde spomenutej v súvislosti s výrobou kvalitných mikrofónnych predzosilovačov. Takže táto karta ma zaujala práve preto, že ich má na 2 mikrofónnych XLR vstupoch aj s fantómovým napájaním. Ďalej má 2 nástrojové vstupy, 2 sluchátkové výstupy (vežká výhoda), 8 výstupov (kvôli 7.1 surround monitoring), SPDIF vstup/výstup 24bit/192 kHz, MIDI vstup/výstup. K tomu je software ve verzii pre interný DSP aj VST obsahujúci reverb, kompresor, eq, amp modeling a mixer, ktorý umožňuje vytvoriť až 5 rôznych stereo mixov z vstupných a nahraných zdrojov. Saffire je externá zvukovka, má dva Firewire porty a môže byť napájaná z externého zdroja alebo cez Firewire. Pracuje s Win XP a MAC OS X - je dodáváná s CUBASE LE.

Cena bola stanovená na 12975,- Kč s DPH Si píš!!!



Dosť ma zaujala. Bližšie info: saffire

Naposledy upravil martinlm, : 24.02.2006 o 12:41
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 17. Apríl , 2005, 12:11:28 »

Saffire je v podstate inovovaný M-Box portovaný na Steinberg platformu ... až na rozdielny port (M-Box ide cez USB a Saffire cez FireWire) a viac výstupov (kvôli surroundu). Ináč všetko to, čo má M-Box (vstupy, výstupy, fantóm, predzosilňovače), má aj tento prevodník. Pripadá mi to, že firma Focusrite použila črevá z M-Boxu, pridala ešte 4 výstupy a mierne zmenila design kejsu. Kvôli viac výstupným kanálom bolo pochopitežne lepšie použiť FireWire ako USB ... Cena tomu tiež zodpovedá. Dobrá vožba!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 17. Apríl , 2005, 12:24:59 »

Pitu - ja pouzivam uz "druhou generaciou" Midiman, dnes M-Audio, (DMAN 2044, Delta 44). Je pravda, ze najvacsou devizou oboch je pre mna 4in/4out kazdej z nich. A je pravdou, ze nemaju mic preampy. A je pravdou, ze tato znacka je vseobecne povazovana za asi to najlepsie, co v semiprofi segmente existuje. Vo vseobecnosti sa casto stretavam s nazorom, ze mic preampy priamo na kartach za vela nestoja, casto ich vraj predcia preampy na mixpultoch. Casto sa vo forach riesia debaty interne versus externe zvukovky, s miernym vitazstvom externych. Pri externych ca casto riesi problem firewire zvukoviek. Problem byva s kompatibilitov radicov, fungujuca kombinacia firewire radic+konkretna firewire zvukovka je vraj casto vecou nahody. Popisuju sa problemy ako latencia, lupance vo zvuku, sekanie zvuku a pod. Ako najcastejsi dovod tychto problemov sa uvadzaju WinXP+SP2. Toto vsetko mam iba ako hovori sa. Studnicou informacii je Ezone - je tam zabehnute forum zamerane presne na tieto veci, prispieva tam zopar fakt profesionalnych zvukarov. Forum fici uz nejake tie rociky, takze oplati sa ho poradne prehladat. Inak ta Focusrite vyzera zaujimavo, pokial Ti nebudu chybat vstupy, moze byt celkom fajn, aj cena vyzera normalne...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 17. Apríl , 2005, 12:40:19 »

Ako doma využiješ 4in? Keď už, tak radšej 8in, nech sa môžu plnohodnotne nahrať aspoň bicie. 2in je na doma plne dostačujúce, nikdy nenahrávam doma 4 vstupy, vždy len 1, alebo stereo. Na nahrávanie viac vstupov mám zas harddiscrecording mašinu Fostex VF-160. Odtiaž by som to len prehodil do PC. Zas 8in na zvukovke je na úkor iných vecí pri stlačení na prijatežnú cenu.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 17. Apríl , 2005, 14:03:39 »

Citácia
Originally posted by Pitu Ako doma využiješ 4in? ...
Podla toho, co sa nahrava. Nahraval som napr. 3 dychy samostatne do stop. Ty si nahraval nejake slaciky - 4in je na kvarteto stvorene. Ale nenahovaral som Ta na 4in :). Len som napisal zosiroka, co si myslim a co som kde zachytil. A okrem toho mam 2x4in...
Zaznamenané
Thoron
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


« Odpoveď #5 kedy: 04. Jún , 2005, 09:19:24 »

Chystam sa zakupit zvukovku a vaham medzi Audiophile 2496 a Revolution 7.1 su v rovnakej cene ale neviem ktora sa viac hodi na hudbu (nahravanie, gitara cez PC...). Ma niekto skusenosti s tymito kartami?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 04. Jún , 2005, 13:39:21 »

To si musis rozhodnut sam. Zvukovo budu na tom uplne rovnako, na oboch su tie iste prevodniky. V zasade Audiophile je skorej vhodna, ak planujes viac nahravat, ma 2in a 2out. A ma MIDI in/out, pokial by si chcel pouzivat bud externu klavesnicu na SW syntaky alebo trebars externym syntakom nahravat do SW sekvenceru alebo pod. Revolution je tak troch Creative style, je urcena skorej na gamesy a pozeranie DVD, kedze ma 7.1 sorround.
Zaznamenané
Thoron
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


« Odpoveď #7 kedy: 05. Jún , 2005, 19:07:34 »

Ano aj ja som skor za tu Audiophile 2496 len som chcel este nejaku radu uz len zarobit peniazky a idem na to
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #8 kedy: 13. Jún , 2005, 13:24:31 »

Momentalne pouzivam MOTU 828 MKII,ale predtym som mal M-audio delta 1010 a bol som spokojny.Fakt v pohode....
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #9 kedy: 13. Jún , 2005, 13:47:33 »

pre domace pouzitie maju v sharku teraz SB Audigy 2 ZS Platinum zs nejakych 2500. neuveritelna cena, pred rokom stala nejakych 8-9... keby som nemal audiophile 2496 a preamp, tak hned kupujem...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #10 kedy: 13. Jún , 2005, 15:43:52 »

Momentalne mam M-Audio Solo. Dobra masinka.
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 14. December , 2005, 23:53:01 »

Moze mi niekto poradit  Aku zvukovku mam kupit ked chcem rozchodit doma program Cubase a nieco si do neho nahrat? cele co potrebujem je aby som si vedel upravovat loopy  a aby mi ficali VST efekty  Amplitube atd..  ALE Mam stre PC  cize pentac 450..  zvukovky mam Yamaha Wave force ram je 256 je to vsetko stare a viem ze treba vymenit cele pc ale da so rozchodit za tychto podmienok??   A este jedna vec nemusim mat vela audio vstupov staci mi jeden nepotrebujem nahravat rela time viac audio vstupov... Poradi niekto?
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 15. December , 2005, 00:10:00 »

Na to ti staci aj Sound Blaster Live! za smiesne peniaze z bazaru. Ja takto hravam a obcas aj nahravam, problem je so sumom, ale da sa to zvladnut, v nahravke to celkom zanikne a Amplitube ma noise gate.

Dalsi problem je, ze tam nemas kam pripojit gitaru. Ak ho pripojis na mic, tak to prebudis, ak na line in, tak je to dost slaby signal, ktory ma navyse potlacene vysky a Amplitube nema az taky gain vo vysledku. To sa da vsak zosilnit, ale tie vysky uz nezozenies. Problem odstranis DI boxom, alebo beznym pedalom, ktory nie je true bypass (eq, boostre..)
Zaznamenané

Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 15. December , 2005, 00:16:16 »

ja cez amplitube chcem tahat iba zvuk basy Gitaru si nahravam cez mic mam na to maly mikrac ktory nema skoro ziadny sum..  

Inak sum vznika iba ked dohravam cez mic alebo aj line??  ked budem pracovat s loopamy nenabehne sum dufam...
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 15. December , 2005, 00:39:19 »

Nie, sum tam vyraznejsia nabehne, ked nahras tu gitaru, ta ma vdaka tomu line-in nejaky sum, a kedze to ide v PC vlastne cez booster, tak ten sum sa zvyrazni.

Cez Amplitube basu? To nebude asi zniet dobre, zaklad dobre nahranej basy bude urcite impedancne prisposobenie k tomu line in. Cize nejaky DI box alebo tak. Mozno staci basgitarovy EQ.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 22 otázok.