Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Máj , 2024, 01:39:50
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: BICIE???  (Prečítané 36106 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
IBANEZ2
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 137


Pride den, ta zabijem nozom!


« Odpoveď #120 kedy: 15. August , 2008, 12:25:22 »

Kua ja mam ten isty problem...Mam nieco spravene v guitar pro a chcem to hodit proste iba do nejakeho programu aby to hralo ,,ako to znie v midi,, ale tak realnejse ako bicie. ,,Kupujem,, si ez drummer ale teraz ked si pisal ze to tam nejde... Neexistuje teda taky program co to ma vychytane? (viem o tom velky kkt tak ma nedojebte ako sirotu:D )
Zaznamenané

Moj chudobny studentsky gear:
Ibanez RG350 EX
Marshall JCM 2000 Dsl401
Zoom G2
... a dalej kable ktore sa furt jebu.
zakky
Hosť
« Odpoveď #121 kedy: 15. August , 2008, 23:28:12 »

netrep pistik:D

hmm zakky ja som to skusal aj tak, ako ty pises..ale ten zvuk ma potom daleko od tych predpripravenych samplov, a to skrz vsetky tie dynamiky a taketo veci..ja osobne to pouzivat tak, ze si to vyskladam, je mi jasne, ze nie kazdemu sa to proste hodi..:)
tvoj problem by sa mal riesit nejak cez nastavenie drummap..otazne je ci guitar pro pouziva nejaku standardizovanu, ale ja si myslim, ze ano.. Na zdravie!

btw preco to ma daleko? ja ked aj upravim nejake tie patterny co su hotove tak sa mi nezda ze by sa nieco zmenilo, aj zo samotnej logiky toho softu by som povedal ze by to malo ist......vcelku ma prekvapuje ze mas taku skusenost.....ked budem mat najblizsie cas ( co sa asi nestane :) ) tak sa stym skusim pohrat, aspon najst nejaky sposob aby to po exporte hralo ako ma
Zaznamenané
traktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 700


« Odpoveď #122 kedy: 16. August , 2008, 00:07:05 »

Kua ja mam ten isty problem...Mam nieco spravene v guitar pro a chcem to hodit proste iba do nejakeho programu aby to hralo ,,ako to znie v midi,, ale tak realnejse ako bicie. ,,Kupujem,, si ez drummer ale teraz ked si pisal ze to tam nejde... Neexistuje teda taky program co to ma vychytane? (viem o tom velky kkt tak ma nedojebte ako sirotu:D )

sak z guitar pro das export> midi     a potom si ten midi subor hodis do napr. Cubase a nastavis nanho ez drummer ...je tu otom napisane mraky info  Som za vodou kámo
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #123 kedy: 16. August , 2008, 07:33:02 »

zakky si sa ma pytal ako hraje Superior 2.0, Majso dal v teme o sedemstrunovych gitarach link na nejake nahravky, je tam nieco nahrate aj s novym Superior, check it out : http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,68262.msg177982.html#msg177982

Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #124 kedy: 16. August , 2008, 07:37:19 »

sak z guitar pro das export> midi     a potom si ten midi subor hodis do napr. Cubase a nastavis nanho ez drummer ...je tu otom napisane mraky info  Som za vodou kámo

a skusal si to?


ked som to uz par krat tak skusal myslim ze mi tam nesedeli sample, ze to bolo rozhodene kopak nebol kopak ale nejaky cinel a podobne.
Idealne by bolo aby som vpodstate z hotoveho midi bicich dostal zvuk ako bezne produkuje ez drummer zo vsetkymi prechodmi a podobne.

ak ma nahodou este niekto vychytanu kombinaciu reaper+ez drummer ma u mna flasu :)
« Posledná zmena: 16. August , 2008, 07:44:24 od Zakky » Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #125 kedy: 16. August , 2008, 07:41:03 »

To normálne funguje,možno bude treba len namapovať jednotlivé bicie nástroje.Prípadne v drum editore len presunieš jednotlivé nástroje na správnu pozíciu/ride na ride,snare na snare atď/
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #126 kedy: 16. August , 2008, 07:45:03 »

To normálne funguje,možno bude treba len namapovať jednotlivé bicie nástroje.Prípadne v drum editore len presunieš jednotlivé nástroje na správnu pozíciu/ride na ride,snare na snare atď/

to sa mi prave moc nechce, a nechapem preco to tak robi
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #127 kedy: 16. August , 2008, 07:51:30 »

Zrejme Gitar Pro to vyexportuje v nejakom formáte ako General midi no a to by si musel mať niečo ako je Roland Sound Canvas VST-ten to prehráva bez problémov,ale zasa zvuk je taký nič moc.No a v tom drum editore to urobíš velmi rýchlo-označíš si stopu nástroja ktorý chceš preniesť a myšou ho presunieš.To máš za minutku komplet hotové.
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #128 kedy: 16. August , 2008, 07:58:06 »

Zrejme Gitar Pro to vyexportuje v nejakom formáte ako General midi no a to by si musel mať niečo ako je Roland Sound Canvas VST-ten to prehráva bez problémov,ale zasa zvuk je taký nič moc.No a v tom drum editore to urobíš velmi rýchlo-označíš si stopu nástroja ktorý chceš preniesť a myšou ho presunieš.To máš za minutku komplet hotové.

ale ja neviem ktory je ktory sampel v tom mapovani a ked tam bubenik jebe jak blazen do cinelov tak sa to dost tazko hlada, uz som to skusal kedysi davno v reasone a moc mi to neslo :). tak som myslel ze ked je EZ drummer taky iiizy tak ze to bude lepsie, ale no zazrak sa nekonal
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #129 kedy: 16. August , 2008, 08:01:11 »

ale ja neviem ktory je ktory sampel v tom mapovani a ked tam bubenik jebe jak blazen do cinelov tak sa to dost tazko hlada, uz som to skusal kedysi davno v reasone a moc mi to neslo :). tak som myslel ze ked je EZ drummer taky iiizy tak ze to bude lepsie, ale no zazrak sa nekonal

Problem je v tom ze kedze to Guitar Pro pravdepodobne exportuje v General MIDI a EZDrummer nie je uplne 100% GM compliant, tak to mapovanie je odlisne. Stiahni si EZPlayer, pozri si do tohto tutorialu http://www.groovemonkee.com/resources/docs/SD2_EZplayer.pdf , cast o MIDI wrapping a vyskusaj ci ti nepomoze len zmenit cez tento player (asi to potom pojde aj v normalnom EZ Drummer) to mapovanie.
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #130 kedy: 16. August , 2008, 08:06:17 »

Problem je v tom ze kedze to Guitar Pro pravdepodobne exportuje v General MIDI a EZDrummer nie je uplne 100% GM compliant, tak to mapovanie je odlisne. Stiahni si EZPlayer, pozri si do tohto tutorialu http://www.groovemonkee.com/resources/docs/SD2_EZplayer.pdf , cast o MIDI wrapping a vyskusaj ci ti nepomoze len zmenit cez tento player (asi to potom pojde aj v normalnom EZ Drummer) to mapovanie.

njn uz hladam o tom aj na nete a nasiel som tiez nieco o tom EZPlayer tak to skusim. Zaujimave ze niektory ludia na nete pisali ze im to ide vpohode hmmmm :)

btw dik semish
Zaznamenané
traktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 700


« Odpoveď #131 kedy: 16. August , 2008, 11:19:58 »

a skusal si to?


ano skusal ide to bez problemov ,ja to robim tiez tak ...v gp mam iba stopu bicie dam export midi ...potom v cubase import midi a dam nanho ez drummer ...ide bez problemov vsetko ako ma  Na zdravie!
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #132 kedy: 16. August , 2008, 12:08:14 »

ano skusal ide to bez problemov ,ja to robim tiez tak ...v gp mam iba stopu bicie dam export midi ...potom v cubase import midi a dam nanho ez drummer ...ide bez problemov vsetko ako ma  Na zdravie!

robil som to rovnako robilo to kraviny, asi som lama :) skusim este raz
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #133 kedy: 16. August , 2008, 13:27:16 »

Dalsia otazka :)

Mam bicie z ez drummera ale bud hraju potichu alebo su skreslene, ako na to? nejaky kompressor?

ak ano ako to potom nastavit. Vie mi dat niekto taky kompresorovy tutorial naco je tam ktore tocitko?
Zaznamenané
traktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 700


« Odpoveď #134 kedy: 17. August , 2008, 02:02:45 »

robil som to rovnako robilo to kraviny, asi som lama :) skusim este raz

neviem mne to islo skusal som s GP4 a GP5
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.