Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
15. Máj , 2024, 15:23:00
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: strap lock/safe lock  (Prečítané 27390 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #105 kedy: 17. December , 2013, 11:03:36 »

Najlepší je tento:

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_security_locks_bk.htm

U Sollera si na to objednáš Schaller (ten straplock je 1:1 klon Schaller) hlavičky (montujú sa namiesto úchytov pre pás) a môžeš mať jeden pás pre viac gitár.

http://shop.sollerguitars.com/product_info.php/cPath/316_369/products_id/1864uchyt-pasu/uzamykaci/446-bk.html

Všetko ti príde aj so skrutkami. Odskrutkuješ pôvodný úchyt pásu a naskrutkuješ tam tie hlavičky. Koniec.

« Posledná zmena: 17. December , 2013, 11:05:06 od BrokenWings » Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #106 kedy: 17. December , 2013, 11:10:19 »

Najlepší je tento:

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_security_locks_bk.htm

U Sollera si na to objednáš Schaller (ten straplock je 1:1 klon Schaller) hlavičky (montujú sa namiesto úchytov pre pás) a môžeš mať jeden pás pre viac gitár.

http://shop.sollerguitars.com/product_info.php/cPath/316_369/products_id/1864uchyt-pasu/uzamykaci/446-bk.html

Všetko ti príde aj so skrutkami. Odskrutkuješ pôvodný úchyt pásu a naskrutkuješ tam tie hlavičky. Koniec.



díky
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #107 kedy: 17. December , 2013, 11:25:00 »

Nz. Ak by sa ti nechcelo riešiť Thomann:

http://www.hudobne-nastroje.sk/produkty/detail/harley-benton-security-locks-2388.html
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #108 kedy: 17. December , 2013, 11:31:15 »

kup si Dunlop straplocky a nebudes mat problemy, Schaller nie je boh vieco, treba to dotahovat a tak, dunlop je istota - mam oba systemy a dunlop je lepsi
http://www.jimdunlop.com/products/accessories/straplok
Zaznamenané

WEIRD THRASH
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #109 kedy: 17. December , 2013, 11:50:47 »

mam schaller a neviem co, kde treba dotahovat.
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #110 kedy: 17. December , 2013, 12:02:37 »

mam schaller a neviem co, kde treba dotahovat.
to uchytenie na pas sa zvrchu srobuje, je tam taka matka a obcas sa to zvykne povolit aj ked to clovek dotiahne kombinackami a pocul som ze sa casom(rokmi) moze ten system vydrat(to mam ale z 2. ruky)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #111 kedy: 17. December , 2013, 12:05:00 »


Prd je najlepsi, rozpadol sa mi za rok a aj tak som musel nakoniec kupit iny. Asi nikto nie je taky bohaty, aby si mohol kupovat lacne veci.

Mam aj Schaller aj Dunlop, oba velmi fajn.

Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #112 kedy: 17. December , 2013, 12:06:19 »

to uchytenie na pas sa zvrchu srobuje, je tam taka matka a obcas sa to zvykne povolit aj ked to clovek dotiahne kombinackami a pocul som ze sa casom(rokmi) moze ten system vydrat(to mam ale z 2. ruky)
pouzivam schaler 2 roky a nedotahoval som ho ani raz, treba si zobrat 13 vidlicovy kluc ci aky je to a z druhej strany kombinacny alebo do sveraku dotiahnut a nepohne nič :-)
Zaznamenané

hm... :-D
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #113 kedy: 17. December , 2013, 12:11:51 »

to uchytenie na pas sa zvrchu srobuje, je tam taka matka a obcas sa to zvykne povolit aj ked to clovek dotiahne kombinackami a pocul som ze sa casom(rokmi) moze ten system vydrat(to mam ale z 2. ruky)
nemam taku skusenost, dotiahol som to na fest a drzi. nedavam to tiez z a na gitaru 10 000x za rok (do puzdra sa to s pasom zmesti, na stojan to tiez ide s pasom), takze nemozem komentovat, ci sa to vydrie. ale aj keby, stoji to do 15 EUR = spotrebka, ked to za tu cenu vydrzi x rokov tak parada. navyse cisto z mechanickeho hladiska a ak vychadzame z toho, ze posrat sa moze vsetko, tak je schaller navrhnuty tak, ze aj v tom najhorsom pripade ti zostane vysiet gitara na pase, co si v pripade dunlopu neviem predstavit
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #114 kedy: 17. December , 2013, 12:14:16 »

tieto straplocky sa asi oplatia vtedy ked človek koncertuje dosť, nie? inak na také domáce hranie, z času na čas skúšobňa resp. koncert asi ani nie
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #115 kedy: 17. December , 2013, 12:17:13 »

tieto straplocky sa asi oplatia vtedy ked človek koncertuje dosť, nie? inak na také domáce hranie, z času na čas skúšobňa resp. koncert asi ani nie
aj ked si doma a náhodou sa nejak sprosto nahneš, chceš niečo zobrať, načiahnuť sa a gitara ti padá na spodnu cast tak kludne sa ti moze pas sklznut, ale hovorime o low end pásoch...
« Posledná zmena: 17. December , 2013, 12:18:05 od Vratko » Zaznamenané

hm... :-D
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #116 kedy: 17. December , 2013, 12:53:09 »

aj ked si doma a náhodou sa nejak sprosto nahneš, chceš niečo zobrať, načiahnuť sa a gitara ti padá na spodnu cast tak kludne sa ti moze pas sklznut, ale hovorime o low end pásoch...

aha... zatiaľ si musím zaklopať na drevo - používam tie fender monogramed pásy a všetko OK zatiaľ. myslím, že tie sú dosť lowendové :D
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #117 kedy: 17. December , 2013, 13:02:59 »

také tie  zasúvacie, z jednej strany ako schaller, ten HB warwick nie je bohviečo, mne sa osvedčili najviac bajonetové na gitaru stačí ernie ball na basu radšej marvel, využiješ to aj doma a navyše sa ti nevyťahajú oká na páse
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #118 kedy: 17. December , 2013, 15:02:54 »

to uchytenie na pas sa zvrchu srobuje, je tam taka matka a obcas sa to zvykne povolit aj ked to clovek dotiahne kombinackami a pocul som ze sa casom(rokmi) moze ten system vydrat(to mam ale z 2. ruky)

ja som to este nepovolil ani pri castom koncertovani.

Schaller a Gotoh su podla mna OK. maju rovnaku zasuvku v gitare, len inu skrutku na pase, na jednom pase mam take a na druhom druhe. neviem, ci len tieto dva su zamenitelne alebo je to vseobecne univerzalne...
Zaznamenané
Viktorino
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 97



« Odpoveď #119 kedy: 18. December , 2013, 11:20:17 »

Nevie niekto nahodou ci sa v BA predavaju Clip-locky ?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.082 sekund, 22 otázok.