Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
04. Máj , 2024, 08:08:53
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zoom 9150 vs. Boss GX-700  (Prečítané 4294 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« kedy: 15. Február , 2007, 18:32:47 »

Takze, momentalne riesim multiefekt do racku...
najprv to vyzeralo a bol som rozhodnuty pre T.C. Electronic G-Major alebo Rocktron Xpression...
ale natrafil som na Boss GX-700 a boli tu nanho pozitivne ohlasy...
zahliadol som aj inzerat na Zoom 9150, je to uz pomerne stara vec, ale v prospech hovori to, ze je lampovy...
cena je skoro podobna...piste ktory by ste brali vy a preco, popr. ak mate s nimi skusenosti napiste ich plusy a minusy...
ide mi hlavne o modulacne efekty, preto som viac na strane Bossu...
dik za kazdu odpoved  Na zdravie!
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 15. Február , 2007, 18:37:58 »

9150 je stara vykopavka,lampa je tam na skreslenie a pišeš,že chceš hlavne modulačne efekty,tak radšej niečo ine./ GX-700 použival isty čas aj Pavliček-ak sa nemylim/ Dodavam:Zoom pred 10-15 rokmi vyrazne zaostaval za ostatnymi firmami v tychto vecičkach.
« Posledná zmena: 15. Február , 2007, 19:02:48 od rudy » Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #2 kedy: 15. Február , 2007, 19:08:36 »

jj, to som pocul aj ja...
tu GX-700 pouziva (pouzival) aj Thomson zo slipknotu:
http://guitargeek.com/rigview/490/
takze asi pojdem predsa radsej do toho multaku, zoomov som mal uz dost - 505II, GFX-5, GFX-8 a niktory ma moc nezaujal  Beeee ha ha ha
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #3 kedy: 23. Február , 2007, 13:35:21 »

tak som nakoniec vzal ten GX-700
nelutujem, perfektna masinka...hral som s nim zatial len na sluchatkach, ten zvuk na nich sa mi zdal az moc dobry  Nechajte ma vydýchať
nemam teraz hlavu, takze to skusim supnut do mixu, ma to simulacie boxov, cize ked sa s tym pohram moze to byt dobre...
chcel som ho hlavne na modulacne efekty - tam ma efekt nesklamal, nato ze je to starsi model cakal som nieco horsie  Beeee (vsetky su fasa, najma reverb, chorus, delay...)
skreslenie, nie je to ziadna slava, ale celkom ujde...narozdiel od inych multakov je analogove, cize aky taky zvuk sa da odtial vytiahnut...
je riesene dvoma sposobmi - OD/DIST (simulacie krabiciek, napr. blues, metal, turbo DS, distortion, vintage OD atd. atd.) a PREAMP (simulacie jednotlivyvch aparatov, napr. Marshall 1959, Soldano Super Lead, 5150, Twin atd. atd.
ovladanie je pomerne jednoduche, za par minut som vedel co ako aj bez manualu...
ma zabudovanu aj ladicku, co potesi  Na zdravie!
celkovo som velmi spokojny, dostal som sa k nemu za velmi dobru cenu, jedine co mi chyba ku stastiu je MIDI pedal, takze keby niekto mate nejaky na predaj dajte vediet  Bavím sa skvele

ta hlava tam chyba  Beeee
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 23. Február , 2007, 13:56:02 »

Mam taky jednoduchy ART,prepina len banky a presety./nema expr. pedal/.Ak by stačil,daj vediet.
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #5 kedy: 23. Február , 2007, 14:17:21 »

Mam taky jednoduchy ART,prepina len banky a presety./nema expr. pedal/.Ak by stačil,daj vediet.
posielam ti RP  Žmurk
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #6 kedy: 27. Február , 2007, 14:03:16 »

skreslenie, nie je to ziadna slava, ale celkom ujde...narozdiel od inych multakov je analogove, cize aky taky zvuk sa da odtial vytiahnut...
je riesene dvoma sposobmi - OD/DIST (simulacie krabiciek, napr. blues, metal, turbo DS, distortion, vintage OD atd. atd.) a PREAMP (simulacie jednotlivyvch aparatov, napr. Marshall 1959, Soldano Super Lead, 5150, Twin atd. atd.

Rozne skreslenia mozu byt niekedy celkom uzitocne, ale bal by som sa ich pouzivat spolu s lampacom - poznam jedneho gitaristu, ktory kombinuje skreslenie z Peavey 5150 spolu so zabudovanym v tejto masinke, a ten zvuk sa mi vobec nepaci. Zabija to ten prirodzeny lampovy charakter.
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #7 kedy: 27. Február , 2007, 14:10:48 »

skreslenie, nie je to ziadna slava, ale celkom ujde...narozdiel od inych multakov je analogove, cize aky taky zvuk sa da odtial vytiahnut...
je riesene dvoma sposobmi - OD/DIST (simulacie krabiciek, napr. blues, metal, turbo DS, distortion, vintage OD atd. atd.) a PREAMP (simulacie jednotlivyvch aparatov, napr. Marshall 1959, Soldano Super Lead, 5150, Twin atd. atd.

Rozne skreslenia mozu byt niekedy celkom uzitocne, ale bal by som sa ich pouzivat spolu s lampacom - poznam jedneho gitaristu, ktory kombinuje skreslenie z Peavey 5150 spolu so zabudovanym v tejto masinke, a ten zvuk sa mi vobec nepaci. Zabija to ten prirodzeny lampovy charakter.
my mame v skusobni 5150...mozem to s nou vyskusat a dam vediet ako sa to sprava
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #8 kedy: 27. Február , 2007, 14:34:45 »

my mame v skusobni 5150...mozem to s nou vyskusat a dam vediet ako sa to sprava
on z toho taha nieco na styl Boss MT2, tak skus a uvidis  Bleee
Zaznamenané
gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #9 kedy: 27. Február , 2007, 17:30:38 »

my mame v skusobni 5150...mozem to s nou vyskusat a dam vediet ako sa to sprava
on z toho taha nieco na styl Boss MT2, tak skus a uvidis  Bleee
no jo, to som skusal aj na sluchatkach, je tam metalove skreslenie co dost pripomina MT-2  Bleee Bavím sa skvele
ale mne uz samotne 5150 nie je moc pochuti  Popiskujem si mam rad iny zvuk  Beeee
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #10 kedy: 14. Január , 2010, 23:04:07 »

Nenasiel som vhodnejsiu temu tak sa spytam tu - nepouzivali ste niekto Tap tempo na GX-700? Mam otazku ohladne nastavenia
Zaznamenané
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #11 kedy: 17. Január , 2010, 20:31:02 »

Takze, momentalne riesim multiefekt do racku...
najprv to vyzeralo a bol som rozhodnuty pre T.C. Electronic G-Major alebo Rocktron Xpression...
ale natrafil som na Boss GX-700 a boli tu nanho pozitivne ohlasy...
zahliadol som aj inzerat na Zoom 9150, je to uz pomerne stara vec, ale v prospech hovori to, ze je lampovy...
cena je skoro podobna...piste ktory by ste brali vy a preco, popr. ak mate s nimi skusenosti napiste ich plusy a minusy...
ide mi hlavne o modulacne efekty, preto som viac na strane Bossu...
dik za kazdu odpoved  Na zdravie!
osobně bych volil toho Bosse neb dodnes ho používají světový hráci  a to je pro efekt jediná vyzitka která tě nezklame pokud se udržel v bordech nebo v racku cca 10-20 let asi není co řešit  Na zdravie!
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 22 otázok.