Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
08. Máj , 2024, 11:19:23
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: virtualna pamat  (Prečítané 4871 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Punisher
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 645



« kedy: 17. September , 2005, 09:46:50 »

neviete prosm vas kde sa da rozsirit virtualna pamat?lebo mam jednu paradnu hr (boiling point) a ked to hram,tak sa mi sama skor ci neskor vipne.myslim ze to je koli RAM ke (mam len 512),,ale vraj potrebujem rozsirit virtualnu pamat a ja nevim kde,neviete??
Zaznamenané

As A.S. LaVey said: \"The hunter must hunt. The moment he stops, he becomes the hunted\".
Metal_Master
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #1 kedy: 26. Júl , 2006, 09:25:27 »

Predpokladam, ze mas Windows XP:
Kliknes pravym tlacitkom na Tento Pocitatc, das vlastnosti.
Na zalozke spresnenie kliknes na Výkon - nastavenie, potom znova kliknes na zalozku spresnenie Žmurk
a na nej dole uvidis: Virtualna pamat - zmenit, zvysok by si uz mal zvladnut sam...
That\'s all! :)
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #2 kedy: 10. Október , 2007, 07:56:14 »

 1.Mam vyclenenych 10,2GB na Windows XP a ostatne programy . Ked som vsetko cerstvo nainstaloval+vacsina update(ov) mal som asi 4,7GB volneho miesta .Cca pomesiaci tam je volnych uz len 2,5GB . Vsetky ostatne datove subory -hudbu,obrazky,video...ale ukladam na druhy disk . Neviem preco mi stale ubuda volne miesto?

 2.Takisto mi comp vypisuje , ze mam nedostatok virtualnej pamate . Uz som ju rozsiril na 2000-4000MB , ale niekedy je taky spomaleny , ze cakam aj 10 sek. na spustenie jednoduchej operacie . Zo zaciatku  fical rychlo .  Smútim    Ps:Nemoze to byt aj tym ,ze mam v nastaveni zaskrtnute povolene ukladanie do medzipamate na disku ?   ?§!.    Dik.
« Posledná zmena: 10. Október , 2007, 07:57:16 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
ujo jolana
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #3 kedy: 10. Október , 2007, 14:32:55 »

neviete prosm vas kde sa da rozsirit virtualna pamat?lebo mam jednu paradnu hr (boiling point) a ked to hram,tak sa mi sama skor ci neskor vipne.myslim ze to je koli RAM ke (mam len 512),,ale vraj potrebujem rozsirit virtualnu pamat a ja nevim kde,neviete??
Punisher-mal som aj ja tu debilnu hru a to,ze pada je tym,ze ma vela bugov,nasrata je nimi,to neporiesis.Jja ma 1gb ram a robilo mi to tiez.No a zrovna super hra to neni.Najdi si radsej niekde na nete o tych chybach co ta hra ma.Alebo vies co ? ovladaci panely->pridat nebo odebrat-> odebrat  Bavím sa skvele
Zaznamenané
brianlover
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 347



« Odpoveď #4 kedy: 10. Október , 2007, 15:27:44 »

1.Mam vyclenenych 10,2GB na Windows XP a ostatne programy . Ked som vsetko cerstvo nainstaloval+vacsina update(ov) mal som asi 4,7GB volneho miesta .Cca pomesiaci tam je volnych uz len 2,5GB . Vsetky ostatne datove subory -hudbu,obrazky,video...ale ukladam na druhy disk . Neviem preco mi stale ubuda volne miesto?

 2.Takisto mi comp vypisuje , ze mam nedostatok virtualnej pamate . Uz som ju rozsiril na 2000-4000MB , ale niekedy je taky spomaleny , ze cakam aj 10 sek. na spustenie jednoduchej operacie . Zo zaciatku  fical rychlo .  Smútim    Ps:Nemoze to byt aj tym ,ze mam v nastaveni zaskrtnute povolene ukladanie do medzipamate na disku ?   ?§!.    Dik.

A co cakas??prave tym, ze mas virtualnej pamata tolko, si spomalujes pc..je to na disku, 'nahrada' za ram, ovela pomalsia, ako ram plus navyse otravuje disk..napr ked mas dost ramky tak sa to uplne vypina.
zaberat miesto ti mozu rozne temp a softy, ktore defaultne ukladaju na C,a inde nechcu a pod..aj samotne winy rastu(aktualizacie, bordel...)
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #5 kedy: 10. Október , 2007, 16:31:56 »

kto ma ubuntu sa teraz moze skodoradostne zasmiat... Bavím sa skvele

ale nie s windowsom mam dobre skusenosti nesom typ linuxaka co by ho zduse nenavidel...
1.povypinaj vsetky aplikacie co nic nerobia (->task manager casom prides na to ktora aplikacia je zbitocna), da sa to aj vypnutim services dakde v control panely a niekde na nete som videl aj zoznam ktore su na co, maju tam aj popis aj ked sa z toho moc nevysomaris zrovna, princip je asi taky ze v tam bezia aj veci ktore vobec nepouzivas a zbitocne zaberaju pamat..
2.vypni sprostu XP grafiku a akekolvek graficke efekty, to sa vypina hned vedla tej virtualnej pamate, myslim ze treba zakliknut "for best performance"
3.pouzivaj firewall + antivirus + ad-aware
4.-najednoduchsie pravidlo-nezasieraj si plochu, max nejake shortcuty inak nic Si píš!!!
5.namiesto delete davaj vzdy shift+delete
6.programi odinstaluj z control panelu a nie deletom z program files

mne to takto ide k maximalnej spokojnosti celej rodiny ani ubuntu sa nestazuje ha ha ha
« Posledná zmena: 10. Október , 2007, 16:32:14 od hangar_18 » Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #6 kedy: 11. Október , 2007, 07:00:07 »

V podstate vacsinu veci mam nastavenu tak ako ste spominali . Este si pozistujem to vypinanie  virtualnej pamate a nepotrebnych aplikacii a uvidime . Dik.
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #7 kedy: 13. Október , 2007, 20:02:21 »

Este par veci.
Treba robit casto defrgmentaciu. Virtualna pama,/ paging file/, potrebuje miesto na disku v jednom kuse.
Su tri moznosti nastenia virtualnej pamate :
1. Custom, zadavas dve hodnoty v rozmedzi pociatocna-maximalna
2. System managed - windows nastavuje automaticky
3. Nepouzivat

Za najlepsie pokladam nastavenie 1, s tym ze zadam jednu hodnotu pre minimum aj maximum.
Velkost : zhruba dvojnasokok RAM, vacsia nema zmysel. dokonca pri vacej RAMke tak 1.5 nasobok, t.j. mam 256 RAM, dam virtualnu 512, v pripade 512 RAMky uz len okolo 800 a pre 1 GB Ram, bud 1.5 GB alebo 3. Nepouzivat, podla toho co s pocitacom robis..


Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 22 otázok.