Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. Máj , 2024, 18:56:17
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kai Hansen  (Prečítané 7784 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 23. Október , 2007, 23:37:41 »

no ked sme pri skatulkach, tak mam doma original kanadsku platnu Voivod, prvy albu War and Pain z roku 1984. hore v rohu je napisane speed metal. kto pocul War and Pain, tak sa nad nejaky speed metalom a'la Helloveen moze chytat za brucho...
Zaznamenané
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #16 kedy: 24. Október , 2007, 00:24:22 »

Nesiel som sa hadat co je speed metal, len som vysvetloval aku hudbu pod tym pojmom myslim. Nabuduce radsej asi napisem "oldschool speed metal"  :]

Z toho Voivodu sa mi bohuzial podarilo teraz popocuvat len par ukazok, ale myslim ze nejaku predstavu som si spravil. Helloween je melodickejsi a rychlejsi, Voivod ma surovsi zvuk, ale inak tam nejaky extra rozdiel aby sa ludia z toho chytali za brucho nevidim. Pre zaujimavost, ty si pocul Walls of Jerricho?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 24. Október , 2007, 01:02:41 »

pozor Voivod je kapela typu co iny album, to ina hudba. War and Pain je najvacsia tvrdaren, aka sa v roku 1984 natocila. Kill 'Em All  je sice o rok starsi, ale je to lacna diskoteka proti Voivodu, ktory je az nechutny. Walls of Jerricho samozrejme poznam. ono o nic nejde, ja sa v skatulkach nevyznam vobec, len som to spomenul ako zaujimavost, ze u toho Voivodu ide pravdepodobne asi o jeden z prvych vyskytov spojenia speed metal, aj ked ten sa nakoniec ujal pre klasicky heavy metal v rychlych tempach (Helloween a spol.)

pre zaujimavost obrazok:



ta hudba plne koresponduje s obalom, dokonca ide este dalej. napis "speed metal" je na originej povodnej platni vlavo hore

tu je ukazka skladby:

http://www.artistdirect.com/nad/window/media/page/0,,181509-482342-WMLO,00.html

Snad mi to Kai Hansen z piety odpusti, ze od neho odbieham (gitarista z Voivod pred nejakym casom zomrel).

a na dovazok spravim reklamu zaprasenej teme:

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,36042.0.html
« Posledná zmena: 24. Október , 2007, 01:12:57 od Rastis » Zaznamenané
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #18 kedy: 24. Október , 2007, 02:05:23 »

Podarilo sa mi vypocut len zopar kratkych ukazok co su volne na  internete. Samozrejme z tohoto albumu. p2p nemozem prevadzkovat a v obchode to asi tiez nebudu mat. :)

To co som pocul sa mi to nezdalo nejak moc extremnejsia hudba ako ten rychly heavy metal, iba proste ina. Su tam vyraznejsie tie hardcorove vplyvy, ktore sa neskor viac presadili. Dalo by sa povedat ze je to modernejsia hudba, urcite trochu predbehli dobu, a preto sa viac podobaju na neskorsie kapely ktore uz su tvrdsie, ale toto samo osebe mi neznie nejako vyrazne tvrdsie.

A to mas pravdu, je to zaujimave ze takto skoro sa to nazyvalo Speed Metal, o tom som nevedel... Ked uz sme pri tom Kajovi, tak podobne je to zaujimave aj s nazvom Death Metal, mozno poznas, tiez 84: http://static.metal-archives.com/images/4/5/1/8/45188_45189_45190_45191.jpg   Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 24. Október , 2007, 03:00:51 »

vidim, ze nespis :)
Zaznamenané
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #20 kedy: 24. Október , 2007, 03:45:38 »

nespim :)
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 24. Október , 2007, 10:08:28 »

Mne sa pacil najviac na Walls Of Jerricho, aj gitara aj spev.

Potom s Kiskem ten Helloween uplne prestal zniet tvrdo, (ako niekto povedall z HELLoweeno sa stal HELLOween a zo strasidelnej zelenej tekvice vesela oranzova tekvicka). Kiske spieval totalne cistym hlasom, znelo mi to viac operne ako metalovo. Doteraz lutujem ze neexistuju verzie tych pesniciek naspievane Kajom, napriklad Twilight of gods by bola uplna pecka v "starom style".

Gamma Ray s Scheepersom nemusim, prijde mi to dost take, jemne povedane, experimentovanie. Zaujimave ze Scheepers sa neskor v Primal Fear uz rozospieval, ale tam mi zase nesedi ta hudba.

Ked v Gamma Ray zacal spievat Kai tak sa to zlepsilo, ale tu atmosferu Walls to uz nemalo. Kajo podstatne menej skriekal, a stale viac spieval cistym hlasom, rytmicke gitary sa stracaju do uzadia a skor prevladaju atmosfericke prvky, proste uz to je viac klasicky power metal a nie povodny speed metal.

(pod speed metal myslim predchodcu thrash metalu a power metalu v prvej polovici 80tych, ako tu, nie veci typu Sonata Arctica a Dragonforce ako to u nas vela ludi neviempreco pouziva)

Vela veci od Gamma Ray si rad pocuvnem, len proste to uz neradim do tvrdej hudby, resp. "nema to take gule" :).

No mne sa viac páči práve také to veselé poňatie metalového žánru, ako robil kedysi Kiske. Je to hudba, ktorá sa na nič nehrá a snaží sa len pobaviť ľudí. Taká hudba sa paradoxne dá skôr brať vážne. Skôr mi smiešne pripadajú kapely, ktoré sa štylizujú do pózy "tak a teraz sme prišli na zem, aby sme tu otvorili brány pekelné" ... muzika je pre ľudí a má sa robiť s nadhľadom a vtipom. Nie je dobré, keď sa kapela ide sama zo seba "posrať".

Je to podobné ako s komiksom ... čítajú ho predsa práve preto, že sú tam situácie a postavy, ktoré v reále človek ťažko stretne. Ak to niekto vezme vážne a začne podľa toho meniť svoj životný štýl, tak to je skôr smutné ako zábavné a vzrušujúce.
« Posledná zmena: 24. Október , 2007, 10:09:58 od Predator » Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #22 kedy: 24. Október , 2007, 10:27:01 »

Citácia: Predator
muzika je pre ľudí a má sa robiť s nadhľadom a vtipom
to sa mi paci... inak zabite ma, ale ten stary voivod, ako koren speed metalu mi pripomina speed-metalovych 'the exploited'  :) 
Zaznamenané
lubochlast
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 286


www.bandzone.cz/oldrockers


« Odpoveď #23 kedy: 24. Október , 2007, 14:07:53 »

Ja by som to asi upravil, že ten melodický a rýchly je nemecký speed metal.  Aj keď niektorý zakladatelia z kola vypadli (Chroming rose) taký Blind guardian sa stále držia. Škatulkovanie ale  aj tak k ničomu nevedie, lebo Kreator tiež hrali thrash a úplne iný ako metallica. Slávikov typu Kiske neznášam. Preto sa priklánam k tomu že Hansen spieval lepšie.
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #24 kedy: 24. Október , 2007, 16:27:44 »

taký Blind guardian sa stále držia.
No to hej, lenze uz su hudobne niekde uplne inde ako, ked zacinali.  Žmurk
Zaznamenané
Ronald G.
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 124



« Odpoveď #25 kedy: 11. Apríl , 2008, 19:29:26 »

skoda ze us KAI tak nehra sola ako za mlada v gamme uz neni taky solista nato je tam ten druhy ale ten sa mi tiez paci pesnicky ako Twilight of gods su proste genialne
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.613 sekund, 23 otázok.