Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
20. Máj , 2024, 12:48:51
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SOLDANO SLO - 100  (Prečítané 31353 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #105 kedy: 15. September , 2007, 16:19:42 »

ja zase velmi nerad striedam veci, ktore sa osvedcia - naopak, cim dlhsie ich pouzivam, tym som z nich nadsenejsi :)

Podobne, chvalabohu mam uz klud s aparatmi a nemusim nic menit, hladat a vymyslat. Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #106 kedy: 15. September , 2007, 19:34:20 »

TO obdivujem maš aspon pokoj,si ako moj bracho ma plexinu 100w a jeho absolutne nezaujima iny aparat.Leba najlepšie už ma,Na to soldano mi zazerel a vravel načo si kupujem kokotiny ,ja že na chvilku Bavím sa skvele
preto si chcem kupit plexinu.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #107 kedy: 15. September , 2007, 19:44:47 »

Predator...ďakujem, že si mi to ako nováčikovi tak pekne vysvetlil.. :-) ...ešte raz otázka..zdá sa Ti, keď Roberto píše na moju adresu, aby som si trhol, že je to OK ?

Rastis. Dík. Aspoň niekto to pochopil..
ospravedlnujem sa, nehadaj me sa. Ja som nenapisal nic o Soldane, akurat ze je to schema SLO100. Tot vsio, je volne dostupna na nete a kedze som nepouzil meno soldano, nevznikaju ziadne trenice o poruseni/zneuziti mena. Fakt je moj je iny zosik - schema je modifikovana, ale nerobim modlu ani z marshalla ani z mesy ani zo soldana. Kazdy jeden zacinal na kolene. A to ze na nom popracoval Brdo nic nemeni na tom, ze obstoji s ktorymkolvek celolampovym zosikom ktorejkolvek konkurencnej znacky.

a trhnutie si vlastnou neznamena nic agresivne.  Som frajer Na zdravie!
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #108 kedy: 17. September , 2007, 06:58:23 »

ROBIš dobre plexina je najlepši aparat na svete a napisal najkrajšie sola.To soldano hra moc hladko pre to som to predal. V kapele nieje počut. Ked som zapol po nom plexi zrazu bola gitara a soldano som zbalil a dal preč.Lepšie sa mi pači ten ORANGE,alebo VHT
Zaznamenané

predator
Hosť
« Odpoveď #109 kedy: 21. September , 2007, 09:36:43 »

Nemá plexi moc málo drajvu? Lebo mne sa na staré kolená nechce skákať po krabičkach a riešiť kompromisy clean/lead, alebo prikrmovať, či ťahať skreslenie rovno z DS-2 či podobného pedálu.
« Posledná zmena: 21. September , 2007, 09:37:56 od Predator » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #110 kedy: 21. September , 2007, 09:41:53 »

Nemá plexi moc málo drajvu? Lebo mne sa na staré kolená nechce skákať po krabičkach a riešiť kompromisy clean/lead, alebo ťahať skreslenie z DS-2 či podobného pedálu.

Zalezi podla zanru a velmi aj podla gitary. Vytocena Plexina mma drive asi ako skorsie JCM800, ma ale hutnejsi, spevavejsi a konkretnejsi ton. A staru Plexinu (najma tak do roku 1973) nicim dobre nenapodobis, tie aparaty su zvukovo unikatne, reedicie hraju inak.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
predator
Hosť
« Odpoveď #111 kedy: 21. September , 2007, 09:47:28 »

Mne sa nechce aparát vytáčať, lebo zaručene vytočím spoluhráčov. Dám do 50W konca cca 30W a už klávesák pi*uje, že nie je počuť nič, len mňa. Okrem toho moje hranie zahrňuje hodne práce s volume pedalom, snažím sa stále riadiť volume tak, aby výsledok znel vyvážene, do sóla alebo vyhrávky sa prihodím viac, do doprovodu menej. Takto by som hlasitosť neriadil, iba skreslenie, a to by nebola žiadna výhra.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #112 kedy: 21. September , 2007, 09:52:31 »

Mne sa nechce aparát vytáčať, lebo zaručene vytočím spoluhráčov. Dám do 50W konca cca 30W a už klávesák pi*uje, že nie je počuť nič, len mňa. Okrem toho moje hranie zahrňuje hodne práce s volume pedalom, snažím sa stále riadiť volume tak, aby výsledok znel vyvážene, do sóla alebo vyhrávky sa prihodím viac, do doprovodu menej. Takto by som hlasitosť neriadil, iba skreslenie, a to by nebola žiadna výhra.

Ved o tom to je, hras asi veci, na ktore by sa ozaj ta stara Plexina nehodila, preto sa nedivim, ze ju nemas alebo nechces. :) Ja by som nejaku uvital, hoci s Hiwattom ich napodobim pomerne jednoducho, zaspinim ho trochu nejakym vhodnym overdrive pedalom a som vcelku tam. Inak dalsia vec je, ze stare Marshally boli dost zname tym, ze hrali velmi odlisne kus od kusu. Dost to citit aj na kvantach starych nahravok, kde sa casto hralo na podobnych gitarach, nahravalo sa velmi podobnym sposobom a tie Marshally tam hrali casto diametralne odlisne, co u inych znaciek az tak nebolo vyrazne. Takze vlastne sa da aj dost tazko najst nejaky "prototypicky" zvuk Plexin.
« Posledná zmena: 21. September , 2007, 09:54:19 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
predator
Hosť
« Odpoveď #113 kedy: 21. September , 2007, 09:58:07 »

Raz som si na takú hodinku schuti zahral na Silver Jubilee Anniversary Marshalle, a zvuk bol parádny, ale akonáhle bola volume pod 9 hodín, už to vädlo. Ale keď sa to vykúrilo, malo to grády!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #114 kedy: 21. September , 2007, 10:00:01 »

Raz som si na takú hodinku schuti zahral na Silver Jubilee Anniversary Marshalle, a zvuk bol parádny, ale akonáhle bola volume pod 9 hodín, už to vädlo. Ale keď sa to vykúrilo, malo to grády!

Na tom som hral velakrat, fajn amp, ale uz je to niekde inde zvukovo, je to viacmenej upgradnuta JCM800. V kazdom pripade podla mna jeden z mala vydarenych pocinov od Marshallu od 80tych rokov.
« Posledná zmena: 21. September , 2007, 10:00:28 od Progrocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
predator
Hosť
« Odpoveď #115 kedy: 21. September , 2007, 10:06:02 »

Zvláštne je, že sa mi páčia práve takéto osemstovkovité zvuky - Soldano, JMP-1, Anniversary ... možno práve to bude amp, u ktorého raz skončím.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #116 kedy: 21. September , 2007, 15:57:42 »

No,osemstovka master volume je best amp.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #117 kedy: 22. September , 2007, 10:34:35 »

No,osemstovka master volume je best amp.

Neviem, co je na nom best? :) Podla mna sa toto neda povedat o ziadnom ampe.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #118 kedy: 22. September , 2007, 10:36:54 »

Pre mňa je best.
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #119 kedy: 22. September , 2007, 11:04:19 »

Ved o tom to je, hras asi veci, na ktore by sa ozaj ta stara Plexina nehodila, preto sa nedivim, ze ju nemas alebo nechces. :) Ja by som nejaku uvital, hoci s Hiwattom ich napodobim pomerne jednoducho, zaspinim ho trochu nejakym vhodnym overdrive pedalom a som vcelku tam. Inak dalsia vec je, ze stare Marshally boli dost zname tym, ze hrali velmi odlisne kus od kusu. Dost to citit aj na kvantach starych nahravok, kde sa casto hralo na podobnych gitarach, nahravalo sa velmi podobnym sposobom a tie Marshally tam hrali casto diametralne odlisne, co u inych znaciek az tak nebolo vyrazne. Takze vlastne sa da aj dost tazko najst nejaky "prototypicky" zvuk Plexin.
Marshall nehrali tak odlišne ale odlišne ich snimali ani neviete aky velky rozdiel je ak použiješ  rozdielne mikraky.JCM 800 sa da taško s niečim zrovnavat, soldano je až moc uhladene, ostatne aparaty by mohli kludne prestat vyrabat.Ked sa dostanem k tej novej 800ke tak si ju necham,mam staru ale myslim si že ak mate prachy najlepšia je nova.Teraz som 2 nove 800ky predal a jednoznačne sme sa zhodli že je to lepšie. Na zdravie!
Zaznamenané

Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 21 otázok.