Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
15. Máj , 2024, 17:17:07
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Jan Hammer  (Prečítané 9375 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #30 kedy: 11. Január , 2008, 10:12:24 »

Si si isty, ze to je Minimoog? Ja by som skor tipol taky predpotopny sekvencer VCS3. S tym sa robili taketo kvazi elektronicke zvuky. Najma nemecke kapelky ako Tangerine Dream, Klaus Schulze atd.

som si isty. hodil som dotaz medzi vintage synth frajerov a bolo mi potvrdene, ze to je Minimoog, ze kto ho dobre pozna, vie ho aj z takejto nahravky identifikovat. Hammer na nom v tom obdobii naozaj aj dost hral. nie tie "zvony" na zaciatku, ale ten rezavy lead co hra celu skladbu melodiu. prepokladam potom, ze aj tie beglajtove verkliky vpravo / vlavo su potom tiez Minimoog.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #31 kedy: 11. Január , 2008, 10:14:40 »

Moze byt, tie doprovode linky ma dost zmiatli.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #32 kedy: 11. Január , 2008, 10:24:27 »

toto mi odpisal typek, co je maniak na syntaky, stare, nove, vsetky... inak je to znamy Cesky producent a studiovy zvukat:


rastis
Minimoog jak pise Kayko : ) Miluju Minimooga! Navic pokud je nahravka z roku 1974, tak selekci usnadni i nezemenitelny pouzivani pitch kolecka, ktery jako vubec prvni mel prave Moog Minimoog. Zajimavosti je, ze prave jan Hammer byl tim kdo si osobne u Boba Mooga pral mit moznost "ohejbat" zvuk tak jak to umoznuje hra na kytaru - tim byla na svete modulacni kolecka, ceskej odkaz vsem synthum od Jana Hammra : ) Hammer pozdej progamoval pro Mooga zvuky k modelum Moog Source a Moog Memorymoog a hodne proslavil jeden z nejkrasnejsich super synthu SCi Prophet T8 (syntakovy kejtry zalozeny na Synchronizaci oscilatoru), pozdej Hammer ale zustal u Korga jako jeho firemni hrac. Jestli nekdo mate skvely album Beyond The Mind's Eye, tak tam je vse od korga ze zacatku 90tejch let (to album mi v roce 93 hodne ucarovalo). Z tohoto alba mela TV n@va sveho casu hodne znelek, cimz mi tohle album trochu pokazila).
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #33 kedy: 11. Január , 2008, 12:43:22 »

Toto je skladba, co som spominal a takto hral Jan Hammer na Minimoog (doporucujem na sluchatka a vypeckovat). fajnsmekri ocenia platnovy filing :) :

http://gitaristi.sk/files/rastis/02_NoFear.mp3



To su take pecky, jedno aj druhe. Mam taky pocit, ze som sa zalubil do minimoogu. Cmuk chlapci Esteze nie som klavirista, lebo by sa mi tazko zaspavalo. Pomoooc!
« Posledná zmena: 11. Január , 2008, 12:43:44 od midnightstranger » Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 08. November , 2009, 23:04:38 »

ludia   Bavím sa skvele 
oh yeah  - jan hammer group
nema niekto ?
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #35 kedy: 09. November , 2009, 00:26:50 »

ludia   Bavím sa skvele 
oh yeah  - jan hammer group
nema niekto ?

mam to v mp3.
Zaznamenané
bara
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 417



« Odpoveď #36 kedy: 09. November , 2009, 00:35:00 »

mam to v mp3.

aj ja to chcem mať  Fuuha zíram
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #37 kedy: 09. November , 2009, 00:44:43 »

aj ja to chcem mať  Fuuha zíram

a Tebe som ja Hammera ziadneho neposielal ?
Zaznamenané
bara
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 417



« Odpoveď #38 kedy: 09. November , 2009, 01:18:52 »

a Tebe som ja Hammera ziadneho neposielal ?

myslím, že áno, ale práve vtedy mi na dlhšie padol počítač a všetko mi z neho zmizlo... tak prosím Ťa, pošli mi ho ešte raz  No hanbím sa..
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.