Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
15. Máj , 2024, 16:35:05
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Akusticky Archtop ??  (Prečítané 1983 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Taxman
Hosť
« kedy: 22. Apríl , 2007, 21:23:45 »

Caute pani,
Chcem sa spytat, ci sa da este v dnesnej dobe zohnat akusticka archtop gitara? Pozeral som po obchodoch na nete, a vsetky archtopy su elfo, jedine plne akusticke som videl co robia na zakazku za straaaaasne peniaze nejake male firmy. V cechah ich kedysi davno robila Cremona, ale to je uz davno prec... Viete o niecom takom?
Zaznamenané
joe_yaanosheeck
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 83


« Odpoveď #1 kedy: 23. Apríl , 2007, 17:32:05 »

http://www.ariaguitars.com/int/03_products/pro_ob_dq_ny.html
napriklad toto
Zaznamenané
marek8
nováčik
*
Príspevkov: 20


« Odpoveď #2 kedy: 24. Apríl , 2007, 07:39:32 »

Ja by som rád vedel, aký je rozdiel vo zvuku medzi normálnou a archtop akustikou. A tiež, keď už mám akustický archtop, tak tam prečo už aj nedať snímač, a mám aj dobrú akustiku aj dobrú elektriku? Myslím teda, či archtop bez snímača nie je ako auto napr. bez kufra(úložného priestoru)?
« Posledná zmena: 24. Apríl , 2007, 07:41:08 od marek8 » Zaznamenané
Taxman
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 24. Apríl , 2007, 08:13:10 »

marek: mozno mas pravdu, ale je to na jednotlivcovi... ja asi tiez skoncim pri elektro-akustickom archtope, ale keby som niekde v inzeratoch objavil cisto akusticky, urcite by som nad nim uvazoval. Len este som nezarobil dost milionov aby som si mohol kupit archtop od D'Aquista ktoreho tu spomenul Janosik...
Zaznamenané
Taxman
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 24. Apríl , 2007, 08:15:35 »

marek: k rozdielnemu zvuku - treba to pocut, rozdiel je veeeeeelmi markantny, zvuk je teply, obly, jazzovy...
Zaznamenané
pinacolada
nováčik
*
Príspevkov: 23


« Odpoveď #5 kedy: 27. Apríl , 2007, 21:49:00 »

mojmu kamaratovi sa to vala za skrinou v dost zanedbanom stave,hral som n anej trochu noo asi jedina deviza oproti obycjanej akustike je vyzor
Zaznamenané
jazz
nováčik
*
Príspevkov: 58



« Odpoveď #6 kedy: 28. Apríl , 2007, 15:21:30 »

A tiež, keď už mám akustický archtop, tak tam prečo už aj nedať snímač, a mám aj dobrú akustiku aj dobrú elektriku? Myslím teda, či archtop bez snímača nie je ako auto napr. bez kufra(úložného priestoru)?
Akusticke archtopy sa zvucia vacsinou tzv. floating snimacom, ktory sa uchyti na krk alebo pickguard bez zasahu do vrchnej dosky. Keby si do nej vyrezal otvor a vlozil snimac stratila by kus z rezonancie a tym padom aj z pekneho tepleho zvuku. Je tu aj moznost snimat ju len mikrofonom, co sa realne da v studiu, ale na koncertoch to je neprakticke.
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 29. Apríl , 2007, 08:13:16 »

Pre zaujimavost: Vyroba archtop git.   pokračuje v dalšich part.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.112 sekund, 22 otázok.