Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
14. Máj , 2024, 13:05:20
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: zakky  (Prečítané 24152 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #60 kedy: 27. December , 2010, 10:39:53 »

Chcem sa spytat, ze v com vidis hlavny rozdiel Bogneru a Mesa Dual ? Resp. ako by si vedel opisat rozdiel medzi tymi dvoma aparatmi. Dik.
 Zdravíčko


kks to je uplne rozdielny aparat a to ti viem povedat aj ja lebo som pocul obe nazivo (aj klasicky uberschall aj twingay) .. ten bogner nema taky low end a hra skor v stredo/vyskach kdezto recto je pekny priklad prebasovaho gumackeho soundu kde aj s basmi na 2-3 som mal pocit ze je tam toho stale zbytocne vela.. charakter je tiez totalne iny, recto znie ako ziletky vo vyskach a ma taky ten neprijemne trhavy  zvuk ktory sa sice hodi do niektorych stylov ale bogner oproti tomu znie uslachtilejsie a univerzalnejsie..  je sice fakt ze recto znie strasne objemne ked na nom hras nahlas a hlavne len tak sam, ale v zvuku kapely sa  s nim v pohode stratis hlavne kbvoli tomu zbytocnemu low endu, ten bogner hra presne tam kde ma..
a hlavne  bogner je  sound ktory nepotrebujes boostovat, nepotrebujes TS, OD ani dalsie chujiny lebo ten zvuk je absolutne dostacujuci na ci uz rytmicku alebo solo hru.. z recta som mal pocit ze na rytmiku ppci, ale akonahle som zacal riesit vyhravky tak same ziletky neprijemne a netahalo to vobec, ked tam clovek supol TS tak to hralo asi o 50% lepsie ale stale to bolo take nejake frigidne.. dokonca 5150 sa mi pacila omnoho viac uz sama o sebe nez recto :)
fakt je ze dual sa  tvari variabilnejsie kvoli vsetkym tym moznostam vintage modern raw a prepinaniu diod a chujin ale kedze to neni prepinatelne realtime footswitchom tak mi to pride ako totalna zbytocnost hlavne ked sa mi tam vzivote nepodarilo nakrutit zvuk s ktorym by som bol uplne spoko.. (mozno na 3kanali dual sa mi lubil boostnuty 2. channel na orange mode)
« Posledná zmena: 27. December , 2010, 10:41:18 od kaolko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #61 kedy: 27. December , 2010, 10:49:08 »

Dual je jedina Mesa, ktoru by som si kupil, poznam tu hlavu. Jak cisty, tak brutalny crunch a super drive. To, co opisujes ako ziletky, atd... je sposobene boxom - to vies aj sam. Zato Orange.

Zato sa pytam o ten Bogner, lebo paci sa mi farba toho aparatu. Ale neviem nic o dynamike, crunch, reagovanie na trsatko... asi si bude treba zahrat. :)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #62 kedy: 27. December , 2010, 10:55:30 »

urcite si na tom treba zahrat to je jasne.. nejaka vseobecna pravda neexistuje.. ten dual.. no neviem, pocul som to aj na engl boxe aj na recto boxe a hralo to na vsetkom cca podobne neprijemne.. ten zvuk je vyslovene bolavy..

jo a podstatna vec - bogner vie hrat aj potichu, recto ked nevykuris tak zneje jak zoom 505 na piatom presete od zakka wylda
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #63 kedy: 27. December , 2010, 11:00:01 »

Zrejme mas ine skusenosti s Rectom jak ja. A mozno to je aj tym, ze kazde Recto hra inak.  ha ha ha
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #64 kedy: 27. December , 2010, 11:07:04 »

karol davas  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #65 kedy: 27. December , 2010, 11:09:44 »

karol davas  Bavím sa skvele

tak neviem no, to bol mozno moj osobny pocit z tych dvoch veci..  fakt je  ze bogner mi je blizsie zvukom nez recto
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #66 kedy: 27. December , 2010, 11:11:22 »

 Treba dat poriadne flašky,nastavit to,vediet správne pokrutit potáky a Recto hrá jak víno. Ale je pravdou,že po Slovensku sa vačšinou potulujú len rozdrbané Rectá.  Na zdravie!
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #67 kedy: 27. December , 2010, 11:39:15 »

Dual je jedina Mesa, ktoru by som si kupil, poznam tu hlavu. Jak cisty, tak brutalny crunch a super drive. To, co opisujes ako ziletky, atd... je sposobene boxom - to vies aj sam. Zato Orange.

Zato sa pytam o ten Bogner, lebo paci sa mi farba toho aparatu. Ale neviem nic o dynamike, crunch, reagovanie na trsatko... asi si bude treba zahrat. :)

A je to tu zas :), fuj fuj, zle Mesa boxy, hura najlepsie su Orange :).
Vsetko su to dobre boxy a hraju velmi podobne, len Orange mi pride ze je taky trosku uhladenejsi a Mesa hra maly chlp agresivnejsie (a osobne mam pocit aj z reci ludi co nas poculi nazivo, ze Mesa boxy sa viac ako sa tu to vravi "presadia" v kapele, that's it).
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #68 kedy: 27. December , 2010, 11:41:52 »

A je to tu zas :), fuj fuj, zle Mesa boxy, hura najlepsie su Orange :).
...
To som nikde nenapisal. :)

Mesa boxy mam velmi rad, v kombinacii s Orange osobne nepoznam nic lepsie.  Na zdravie!
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #69 kedy: 27. December , 2010, 11:42:27 »

presne tak..  ten box nehra pekne sam o sebe len tak ale v kapele znie popici.. a detto ked sa namajkuje live, vyborne.. aj ked, semish, myslim ze sa ti paci len preto ze ho mas v kombinacii s 6505+.. kebyze mas recto hlavu tak ti to znie napicu  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele ja som zvedavy na ten traditional 4X12  :)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #70 kedy: 27. December , 2010, 11:42:53 »

najlepsie hra ale vox cez t mobile
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #71 kedy: 27. December , 2010, 11:44:15 »

kks to je uplne rozdielny aparat a to ti viem povedat aj ja lebo som pocul obe nazivo (aj klasicky uberschall aj twingay) .. ten bogner nema taky low end a hra skor v stredo/vyskach kdezto recto je pekny priklad prebasovaho gumackeho soundu kde aj s basmi na 2-3 som mal pocit ze je tam toho stale zbytocne vela.. charakter je tiez totalne iny, recto znie ako ziletky vo vyskach a ma taky ten neprijemne trhavy  zvuk ktory sa sice hodi do niektorych stylov ale bogner oproti tomu znie uslachtilejsie a univerzalnejsie..  je sice fakt ze recto znie strasne objemne ked na nom hras nahlas a hlavne len tak sam, ale v zvuku kapely sa  s nim v pohode stratis hlavne kbvoli tomu zbytocnemu low endu, ten bogner hra presne tam kde ma..
a hlavne  bogner je  sound ktory nepotrebujes boostovat, nepotrebujes TS, OD ani dalsie chujiny lebo ten zvuk je absolutne dostacujuci na ci uz rytmicku alebo solo hru.. z recta som mal pocit ze na rytmiku ppci, ale akonahle som zacal riesit vyhravky tak same ziletky neprijemne a netahalo to vobec, ked tam clovek supol TS tak to hralo asi o 50% lepsie ale stale to bolo take nejake frigidne.. dokonca 5150 sa mi pacila omnoho viac uz sama o sebe nez recto :)
fakt je ze dual sa  tvari variabilnejsie kvoli vsetkym tym moznostam vintage modern raw a prepinaniu diod a chujin ale kedze to neni prepinatelne realtime footswitchom tak mi to pride ako totalna zbytocnost hlavne ked sa mi tam vzivote nepodarilo nakrutit zvuk s ktorym by som bol uplne spoko.. (mozno na 3kanali dual sa mi lubil boostnuty 2. channel na orange mode)

Dnes sa dari na tomto fore... ty si uplny H. CH. Andersen.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #72 kedy: 27. December , 2010, 11:46:28 »

presne tak..  ten box nehra pekne sam o sebe len tak ale v kapele znie popici.. a detto ked sa namajkuje live, vyborne.. aj ked, semish, myslim ze sa ti paci len preto ze ho mas v kombinacii s 6505+.. kebyze mas recto hlavu tak ti to znie napicu  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele ja som zvedavy na ten traditional 4X12  :)

A o co ide? :) O to ze ako mi to ked si sam brnkam v skusobni robi dzdzdz? :) Alebo ako to hra na koncerte a teda v kapele ?

Inak uz som aj rozmyslal ze by som si zohnal nejaky Rectifier a pohral sa s tym, urcite sa da na tom nakrutit dobry zvuk (stary Triple dvojkanal co som mal moznost vyskusat je smrt). Nedavno sme mali v skusobni uplne nove Dual Recto a to mi prislo presne ako ten aparat pre gitaristov samotarov :) , hra tam vsetko mozne, dve gitary naraz, basa (myslim to samozrejme obrazne), potom ma z toho kazdy pocit ze aaaaaaaaaaaa, super, DZDZDZ, a v kapele nie je rozumiet ani hovno :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #73 kedy: 27. December , 2010, 11:48:10 »

Dnes sa dari na tomto fore... ty si uplny H. CH. Andersen.

myslim ze vacsie rozpravky tu pisal posledne dva tyzdne fyzioterapeut s vysokoskolskym vzdelanim co lieci usmevom a hra na gitare z preglejky  Bavím sa skvele  ty si zareagoval len preto lebo ta boli sdrco z toho ze spominam recto a kedze jedno mas tak ti klapli zuby  Bavím sa skvele ten tvoj moze hrat inak totalne inak ked sme pri tom  :)
« Posledná zmena: 27. December , 2010, 11:50:31 od kaolko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #74 kedy: 27. December , 2010, 11:49:45 »

, hra tam vsetko mozne, dve gitary naraz, basa (myslim to samozrejme obrazne), potom ma z toho kazdy pocit ze aaaaaaaaaaaa, super, DZDZDZ, a v kapele nie je rozumiet ani hovno :)

nepovedal som to iste v prvom prispevku?  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele mne je jendo ako hra stare triple recto dvojkanal.. bavme sa o dnesnej produkcii ked porovnavam dnesnym uberschall tak ho zrovnajme s dnesnym rectom co ide z tovarne.. a nie s nejakym pre 500 ci co to je.. pre 500 metalovych ludi
a halvne pochybujem ze zrovna ty by si kupoval stary ohraty amp plesnivy z 90tych rokov :) podla mna by si si nekupil ohrany, ale ked zosik, tak novy
« Posledná zmena: 27. December , 2010, 11:51:28 od kaolko » Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.