Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
17. Máj , 2024, 19:14:56
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 132 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazky ohladom hand made  (Prečítané 537145 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #210 kedy: 10. Jún , 2008, 13:51:24 »

to nemyslis vazne, posudzovat kvalitu podla toho, aky ma tvar signal ?§!. rozober to a sprav znova a poriadne.
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #211 kedy: 10. Jún , 2008, 14:12:53 »

Ale myslim to vazne. Som za vodou kámo

Tu je schema. Ale je fakt jedno ci tam mam alebo nemam korekcie a skusal som brat signal aj z vystupu kazdej triody a pocuval som ako sa zmeni a je to celkovo zle. Toto je suverene najvacsi nepodarok, aky som kedy spravil. Horsie, ze to stalo aj nejake peniaze.


* lampaschema.jpg (56.88 KB, 1158x408 - prehliadnuté 326 krát.)
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #212 kedy: 10. Jún , 2008, 14:32:05 »

tak toto neni potom soldano Žmurk. zly zvuk moze byt sposobeny prave tou tvojou upravou. a sledovat zvuk z kazdej lampy, to je tiez na zamyslenie.
Zaznamenané

mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #213 kedy: 10. Jún , 2008, 14:38:35 »

Mal som iba dve lampy, tak som to zapojil bez katodoveho sledovaca. Videl som to aj v inych zapojeniach. To nic nemeni na fakte, ze sa tam stracaju vysky a neviem kde. Cisty kanal podla engla, ktory pouziva iba dve triody hral normalne, dobre to reagovalo na hru ale tiez tam tie vysky neboli. Tu nejde iba o samotny zvuk, ale hra sa cez to horsie ako cez nejaky obycajny distortion.
« Posledná zmena: 10. Jún , 2008, 14:40:47 od mcmaros » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #214 kedy: 10. Jún , 2008, 14:46:58 »

vies jak sa hovori. z hovna puding neuvaris. vies pride mi divne, ze ked mas iba dve lampy, tak kvoli tomu orezat tu schemu. moznoze Ti tam prave ta jedna lampa chyba. respektive dve ak si pamatam. cize prva trioda -> vstupny stupen, potom 2 triody skreslenie a potom su za tym este 4 triody na upravu signalu, to znamena 3 lampy by si mal mat. ty mas len dve a este beres signal z anody, to sa vsetko na tom podpise.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #215 kedy: 10. Jún , 2008, 14:51:10 »

mcmaros - nahraj nejake tlmene sekanice, nie len vypustane kila. ze jak je to pevne a co sa tam deje... vecer si to riadne popocuvam,  aj ked elektrotechnicku radu Ti samozrejme nedam ziadnu :)
Zaznamenané
jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #216 kedy: 10. Jún , 2008, 14:59:38 »

vies jak sa hovori. z hovna puding neuvaris. vies pride mi divne, ze ked mas iba dve lampy, tak kvoli tomu orezat tu schemu. moznoze Ti tam prave ta jedna lampa chyba. respektive dve ak si pamatam. cize prva trioda -> vstupny stupen, potom 2 triody skreslenie a potom su za tym este 4 triody na upravu signalu, to znamena 3 lampy by si mal mat. ty mas len dve a este beres signal z anody, to sa vsetko na tom podpise.

podla mna na to isiel sikovne, soldano ma 5 lamp, jedna je fazovy invertor..a jedna je pre efektovu slucku...cize potrebuje 3lampy s coho vsak jedna trioda je v odbocke na cisty zvuk, ktory on neriesil...a druha je ako katodovy sledovac...ktory nahradil tym ze s poslednej lampy tahal signal s anody...tak ako je to riesene napriklad na Engl alebo peavey 5150..cize to zapojenie je v poriadku...ale zvuk ktory s toho lezie nie...skus to fakt este raz cele odzaciatku spravit...a co mas za lampy?
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #217 kedy: 10. Jún , 2008, 15:02:56 »

ale asi to nespravil sikovne, ked to nehra, a ak to ma dobre, preco to nehra ? ak to bude mat vsetko dobre, tak potom to vidim, len na tie dve lampy, ze to moze nieco so zvukom spravit. a este ej rozdiel ked sa berie signal z anody a z katody.
Zaznamenané

jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #218 kedy: 10. Jún , 2008, 15:04:06 »

aa este ked robis pokusy, tak zacni overenymi schemami alebo presnymi kopiami...aby si to mohol porovnat s originalom ci sa to aspon ako tak podoba....potom ked to bude ako tak dorbe..tak mozes riesit nejake upravy :)
Zaznamenané

jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #219 kedy: 10. Jún , 2008, 15:04:50 »

ale asi to nespravil sikovne, ked to nehra, a ak to ma dobre, preco to nehra ? ak to bude mat vsetko dobre, tak potom to vidim, len na tie dve lampy, ze to moze nieco so zvukom spravit. a este ej rozdiel ked sa berie signal z anody a z katody.
No sikovne to riesil..ale ci to aj sikovne spravil :) to uz je druha vec... :)

a jemu tam chyba len ten katodovy sledovac...cize jedna jedina trioda....aj ked nepopieram ze rpave to moze mat vplyv na zvuk...preto som aj napisal vyssie ze nech radsej spravi presnu kopiu..a potom nech sa s tym bavka ked rozbeha original...
« Posledná zmena: 10. Jún , 2008, 15:06:43 od jjaannkkoo » Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #220 kedy: 10. Jún , 2008, 15:11:26 »

Ja tieto frekvencne srandicky (obvody) nemam takto v hlave, ale co robi ten prvy rezistor v korekcii? V scheme je 47k a ty mas 100k. Okrem toho, nie je tam ten sledovac aby sa nezatazoval vystup? Nezatazujes vystup? (strelba naslepo od pasa  Popiskujem si )
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #221 kedy: 10. Jún , 2008, 15:12:08 »

lebo si vsimni, ze ci uz ide signal zo sendu, alebo tak ako na originaly, tak ide z katody. mcmaros bere z anody, tak aj to moze byt pricina :)
Zaznamenané

jjaannkkoo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 460



« Odpoveď #222 kedy: 10. Jún , 2008, 15:15:26 »

lebo si vsimni, ze ci uz ide signal zo sendu, alebo tak ako na originaly, tak ide z katody. mcmaros bere z anody, tak aj to moze byt pricina :)

ano na originaly je bufrovana FX slucka aj korekcie cez katodove sledovace...ale som pisal ze vela zosilovacov napr. Engl alebo Peavey 5150 to maju riesene presne tak ako mcmaros...aj ked s tymi hodnotami co tam pouzil si niesom isty...a prave tie mozu sposobovat problem....najlepsei by bolo keby fakt investoval este do jednej lampy a zapojil to tak ako to ma byt. potom by sme mohli vylucit chybu schemy a rozmyslat uz len o chybe ktoru niekde pri zapojeni spravil, alebo su tie lampy co ma uz na konci zivotnosti
« Posledná zmena: 10. Jún , 2008, 15:18:32 od jjaannkkoo » Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #223 kedy: 10. Jún , 2008, 15:21:48 »

vies, na engly to fungovat moze. tu to nemusi byt. ale presne - postavat kompletku a potom laborovat, alebo aspon po send. mne to z toho ide paradne :)
Zaznamenané

lenivy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 516

lenivy cvicit


« Odpoveď #224 kedy: 10. Jún , 2008, 15:26:50 »

Aha, to vlastne nie je ta ista schema, ale vyzera skoro rovnako... Mozes poslat link na original schemu?
Zaznamenané

Hi Bender! Hi Fender!
Strán: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 132 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.052 sekund, 22 otázok.