Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
12. Máj , 2024, 22:41:13
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nightwish - praha - 200208  (Prečítané 6240 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #15 kedy: 22. Január , 2008, 20:06:23 »

suhlasim.. a este aj paradne dvojkopy :D
Zaznamenané

stenčo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 144



« Odpoveď #16 kedy: 22. Január , 2008, 20:07:47 »

Videl som ich vystúpe....

- toto je Nightwish teraz

- a toto bola táto kapela kedysi

Myslím si, že to nepotrebuje komentár.

najprv by som rád povedal, že sa tu s nikým nechcem hádať, alebo ho presviedčať o dačom, čo vidí inak

musím priznať, že tarja to zaspievala krajšie - aj sa mi jej prevedenie páči viac. na druhej strane keď zvážim, že:
- pesničky s tarjou boli napísane pre ňu - aby vynikol jej hlas a perfektne to znelo so zvyškom kapely.... anette má dosť inde hlas
- videa, ktoré reprezentujú starý NW sú z ich posledného turné - ktoré je proste ich najlepšie, neprekonateľné. anette je na turné 1x s NW - na to treba tiež hľadieť....

keď si všetko zrátam - tak nevidím to vystupovanie dáko zle - nedosahuje to kvalitu NW z posledného turné ( bez debaty )

nakoniec je to aj tak všetko vec vkusu...
Zaznamenané

ARIA GT series & BatonRouge Burnt
predator
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 22. Január , 2008, 20:12:29 »

To prvé s Tarjou bol koncert v Lowlands 2005, ale to druhé Tarjino video bol koncert v roku 2003 z Wackenu ... nie je to ten istý koncert z toho istého turné. Takže tú kvalitu si Tarja držala furt.
« Posledná zmena: 22. Január , 2008, 20:13:11 od Predator » Zaznamenané
stenčo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 144



« Odpoveď #18 kedy: 22. Január , 2008, 20:14:23 »

To prvé s Tarjou bol koncert v Lowlands 2005, ale to druhé Tarjino video bol koncert v roku 2003 z Nemecka ... nie je to ten istý koncert z toho istého turné. Takže tú kvalitu si Tarja držala furt.

ja nie som proti tarji - ona bola s NW neskutočná a anette na ňu nemá - len tvrdím, že anette nieje až tak zlá - čakal som moc horšiu náhradu...
Zaznamenané

ARIA GT series & BatonRouge Burnt
predator
Hosť
« Odpoveď #19 kedy: 22. Január , 2008, 20:18:08 »

ja nie som proti tarji - ona bola s NW neskutočná a anette na ňu nemá - len tvrdím, že anette nieje až tak zlá - čakal som moc horšiu náhradu...

Skús si na www.mamakupmibooster.sk vypočuť Nightwish Revival z Frýdku-Místku alebo kapelu Wishmasters - obe speváčky sa síce nedoťahujú na Tarjinu úroveň (Jana Kopidolová z NW revivalu je však sakra blízko a dýcha jej na krk), ale kľudne Anettu spapajú na raňajky. A to pritom ide o undergroundové kapely ... ak uvážime, že NW boli špička v danej oblasti hudby. mohli si rozhodne za ten čas vybrať niečo lepšie.

A ako som už spomínal, naša Ajka (konzervatoristka, ktorá mala aj operný spev ako predmet) by pokojne mohla Anettu učiť, ako sa spieva Phantom of the Opera alebo Wish I Had an Angel - obe skladby máme v repertoári ako povinné covery.
« Posledná zmena: 22. Január , 2008, 20:23:20 od Predator » Zaznamenané
stenčo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 144



« Odpoveď #20 kedy: 22. Január , 2008, 20:22:33 »

Skús si na www.mamakupmibooster.sk vypočuť Nightwish Revival z Frýdku-Místku alebo kapelu Wishmasters - obe speváčky sa síce nedoťahujú na Tarjinu úroveň (Jana Kopidolová z NW revivalu je však sakra blízko a dýcha jej na krk), ale kľudne Anettu spapajú na raňajky. A to pritom ide o undergroundové kapely ...

idem si to mrknúť. moc som negoogli ako ide anette na živo - mam popočúvaný posledný album a tam sa mi moc páči.

inak ak máš namysli skorej kvalitu a techniku spevu ako celkový dojem, tak naša debata je dosť nezmyselná nakoľko som hluchý ako delostrelecký kôň

a ešte mi nedá nepovedať - anette bola vybratá z konkurzu, takže je to to najlepšie, čo môže byť ( aspoň podľa zvyšku kapely )

už mam aj ja pocit, že tu moc tlačím môj pohľad na vec  Bavím sa skvele - takže prepáčte
Zaznamenané

ARIA GT series & BatonRouge Burnt
zakky
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 22. Január , 2008, 20:36:21 »

mne sa viacej paci novy nightwish - spevacka je krajsia a nespieva tak smiesne ako ta predtym  Bavím sa skvele

Daj nejaku ukazku kde ta Vasa ajka strci niekam tu annete! btw Ja som minule ucil Vaia jak sa robi s floydom.

Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #22 kedy: 22. Január , 2008, 20:38:55 »

Aj mne viac sadol novy album  Popiskujem si
Zaznamenané
stenčo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 144



« Odpoveď #23 kedy: 22. Január , 2008, 20:47:39 »

Skús si na www.mamakupmibooster.sk vypočuť Nightwish Revival z Frýdku-Místku ...

takže mám to úspešne za sebou. skladba Bless The Child perfektne začína, ale keď príde refrén tak mi to už nesedí. je z toho cítiť tarju, ale nie dostatočne, takže mi to pripadá ako keby to bolo zle zaspievané - tak je to aj s ostatnými pesničkami. 

inač toto je môj stý štek na fóre - asi otvorím dáku fľašu   Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 22. Január , 2008, 20:54:56 od stenčo » Zaznamenané

ARIA GT series & BatonRouge Burnt
Alfonz2
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 337


...


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 22. Január , 2008, 21:13:40 »

tarja vs anett ??
...preco porovnavat neporovnatelne?...
Tarja bola a je skvela spevacka, má jedinečný nezameniteľný hlas a je aj veľmi pekná   Žmurk  ale aj Anette je skvela, ale ina a čo sa týka hlasov tieto dve sa nebudú môcť rovnať. Nemam nic co by sa mi nepacilo na jednej alebo druhej   Zdravíčko


Zaznamenané

katocaster, Zdenek Vavruša strat, Dowina DE111 LE --> JTamps 808 screamer, TC Nova repeater, TC Polytune, Cry baby --> Koch Studiotone
GUITAR CABLE SHOOTOUT - http://www.youtube.com/playlist?list=PL241AB3DB5E7B1074
Test tubescreamerov - http://youtu.be/h-ssot8PSRI
predator
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 22. Január , 2008, 21:17:58 »

mne sa viacej paci novy nightwish - spevacka je krajsia a nespieva tak smiesne ako ta predtym  Bavím sa skvele

Daj nejaku ukazku kde ta Vasa ajka strci niekam tu annete! btw Ja som minule ucil Vaia jak sa robi s floydom.



Anettu strčí do vrecka hocijaká speváčka, ktorá vie spievať presne a s výrazom, bratu ... neni to nijaká extratrieda.  ....Takže tvoje vyrývanie s Vaiom je takpovediac "mimo mísu" ....

Ale keď u teba je priorita, že je krajšia ako Tarja, a operná technika ti pripadá smiešna  .... čo na to povedať, snáď len - koľko máš rokov, chlapče?

BTW: Ajka rozhodne spieva naživo o hodne lepšie ako Anette z toho koncertu v Salzburgu - nie je pod tónom, nevymýšľa si melódiu, keď nevládze vytiahnuť, vie si postrážiť intonáciu a hlavne vie v hlase používať vibráto.
« Posledná zmena: 22. Január , 2008, 21:23:02 od Predator » Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.092 sekund, 22 otázok.