Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
11. Máj , 2024, 07:47:51
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vidiek - Piano Club Trenčín 11.9.2009  (Prečítané 4745 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« kedy: 16. September , 2009, 09:54:39 »

Okolo 19:30 som sedel na muriku pred Pino klubom spolu s par ludmi, ocakavajucich koncert skupiny Vidiek. Zjavil sa Janko Kuric, dofajcieval hrubu cigaru a kedze som sedel blizko smetneho kosa, siel smerom ku mne, aby ju uhasil. Pozdravili sme ho a on sa s typickym usmevom spytal: "kto tu hra?" Ja som mu pripomenul jeho znamu repliku: "Vitam Vas na nasom koncerte...koncerte" :)

Koncert zacal oproti planovanej 20.hod presne o pol hodinu neskor. Po prevej pesnicke Janko Kuric zahlasil: "Ako to bolo? Vitam vas na nasom koncerte." koncert bol na moju lutost dost kratky, presne 55 minut. Zvuk, ako to uz byva zvykom, velmi prebudeny az skresleny, basa miestami uplne blatova, gitara uvrestana. Chybal klavesak, takze vsetky klavesove party hrali zo sekvencera, pravdepodobne sa hralo presne podla metronomu, pesnicky boli niektore zda sa mi skratene o sola...Napriek tomu sa ludia skvele zabavali, tanecny parket sa coskoro zaplnil a nalada bola skvela. Po skonceni Vidieku a asi polhodinovej zvukovej skuske vystupila trencianska kapela Hattrick, ktora hrala stare flaky napr. od Dire Straits, Joe Cockera, Ericka Claptona atd...Zvuk mali spociatku podstatne lepsi a citatelnejsi ako Vidiek, napriek tomu, ze mali pocetnejsie obsadenie: dve gitary, basa, bicie, dvaja klavesaci. Po case ako keby zvukar pridal na hlasitosti a vysledny dojem bol ako pri zle nastavenom kompresori. Za zmienku stoji, ze jeden z klavesakov hral na prave hammondy v drevenej bedni. Kedy ich tam dovliekli, neviem, pretoze pocas vystupenia Vidieka som si ich na podiu nevsimol.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #1 kedy: 16. September , 2009, 09:56:23 »

Tiež som sa tam vyskytol,ale neviem neviem,zvuk mi prišiel úplne v pohode,velmi prebudený a skreslený?? :ohmy:Práveže na Hattricku to bolo také nemastnejšie,chvilku akoby im tam spodky išli nejak divne...ten Hammond je tam už hodne dlho,akurát je na kolieskach,takže vytiahnút ho neni problém.
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #2 kedy: 16. September , 2009, 10:40:59 »

Okolo 19:30 som sedel na muriku pred Pino klubom spolu s par ludmi, ocakavajucich koncert skupiny Vidiek. Zjavil sa Janko Kuric, dofajcieval hrubu cigaru a kedze som sedel blizko smetneho kosa, siel smerom ku mne, aby ju uhasil. Pozdravili sme ho a on sa s typickym usmevom spytal: "kto tu hra?" Ja som mu pripomenul jeho znamu repliku: "Vitam Vas na nasom koncerte...koncerte" :)

Koncert zacal oproti planovanej 20.hod presne o pol hodinu neskor. Po prevej pesnicke Janko Kuric zahlasil: "Ako to bolo? Vitam vas na nasom koncerte." koncert bol na moju lutost dost kratky, presne 55 minut. Zvuk, ako to uz byva zvykom, velmi prebudeny az skresleny, basa miestami uplne blatova, gitara uvrestana. Chybal klavesak, takze vsetky klavesove party hrali zo sekvencera, pravdepodobne sa hralo presne podla metronomu, pesnicky boli niektore zda sa mi skratene o sola...Napriek tomu sa ludia skvele zabavali, tanecny parket sa coskoro zaplnil a nalada bola skvela. Po skonceni Vidieku a asi polhodinovej zvukovej skuske vystupila trencianska kapela Hattrick, ktora hrala stare flaky napr. od Dire Straits, Joe Cockera, Ericka Claptona atd...Zvuk mali spociatku podstatne lepsi a citatelnejsi ako Vidiek, napriek tomu, ze mali pocetnejsie obsadenie: dve gitary, basa, bicie, dvaja klavesaci. Po case ako keby zvukar pridal na hlasitosti a vysledny dojem bol ako pri zle nastavenom kompresori. Za zmienku stoji, ze jeden z klavesakov hral na prave hammondy v drevenej bedni. Kedy ich tam dovliekli, neviem, pretoze pocas vystupenia Vidieka som si ich na podiu nevsimol.
no si ma rozveslil s tymto romanikom...že kedy tam dovliekli hammondky Bavím sa skvele Bavím sa skvele  čo ked tam narastli Bavím sa skvele ...čo sa tyka zvuku je asi naj na slovensku....Vidiek nemusim ale su ešte viac ako v  norme a maju jedneho z našich top basakov Grebena ktoremu to vždy hra super.....počul som nazory muzikantov a boli velmi pozitivne a zvuk bol vraj super Zdravíčko
« Posledná zmena: 16. September , 2009, 10:53:34 od joe » Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 16. September , 2009, 11:06:28 »

joe
bol som na Vidieku pred 20 rokmi, mali lepsi zvuk
Ja nepisem, kto ako hra, ale aky bol celkovy zvuk

co je na tom cudne? Ja do Piano clubu nechodim, takze neviem, ze tam maju hammmondy. Malokto ma doma hammondy a vlaci ich na koncerty, nemyslis? Takze ma to prekvapilo.
« Posledná zmena: 16. September , 2009, 11:09:59 od opossum » Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #4 kedy: 16. September , 2009, 11:33:28 »

 Na zdravie! Na zdravie! Na zdravie! Na zdravie!  každy predsa vie, že tam maju hammondky Bavím sa skvele a poviem ti tajomstvo ,že až dvoje ,jedny ma Jožko dole v kancelarii aby nemusel chodit hore do saly, Bavím sa skvele
neviem porovnat zvuk pred 20 rokmi ,lebo sa to neda to by som musel hned po sebe vidiet a nie po 20 rokoch  Zdravíčko
,
« Posledná zmena: 16. September , 2009, 11:36:40 od joe » Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 16. September , 2009, 12:53:00 »

Zvuk, ako to uz byva zvykom, velmi prebudeny az skresleny, basa miestami uplne blatova, gitara uvrestana.
Mne sa zdalo, ze to bolo zvukovo OK, bol som aj hore aj dole na parkete vypocut. Nic prebudene alebo skreslene som nepocul.

Chybal klavesak, takze vsetky klavesove party hrali zo sekvencera, pravdepodobne sa hralo presne podla metronomu
Hravaju bez klavesu. Ano, bubenik hral na metronom, inak to ani nejde  Žmurk

Zvuk mali spociatku podstatne lepsi a citatelnejsi ako Vidiek, napriek tomu, ze mali pocetnejsie obsadenie: dve gitary, basa, bicie, dvaja klavesaci. Po case ako keby zvukar pridal na hlasitosti a vysledny dojem bol ako pri zle nastavenom kompresori.
To ma celkom potesilo, ze zvuk lepsi ako Vidiek.  Popiskujem si Mozem ta ubezpecit, ze pocas koncertu Hattricku bol pult rovnako nastaveny ako na konci (ziadne zvysovanie hlasitosti sa nekonalo, a kompressor na vystupe nebol) ... nemenila sa u teba hladina alkoholu pocas vecera?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4783


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #6 kedy: 16. September , 2009, 13:29:38 »

Mne sa zdalo, ze to bolo zvukovo OK, bol som aj hore aj dole na parkete vypocut. Nic prebudene alebo skreslene som nepocul.
Hravaju bez klavesu. Ano, bubenik hral na metronom, inak to ani nejde  Žmurk
To ma celkom potesilo, ze zvuk lepsi ako Vidiek.  Popiskujem si Mozem ta ubezpecit, ze pocas koncertu Hattricku bol pult rovnako nastaveny ako na konci (ziadne zvysovanie hlasitosti sa nekonalo, a kompressor na vystupe nebol) ... nemenila sa u teba hladina alkoholu pocas vecera?  Bavím sa skvele
ha ha ha to bolo krasne....takisto sa zvuk meni aj podla miesta kde si a dalej ..ked si v hluku po čase sa ti zdaju menšie vyšky a že je to cele tichšie ,ale to sa ti zapol v hlave kompesor a v ušiach stiahli výšky Zdravíčko
« Posledná zmena: 16. September , 2009, 13:33:45 od joe » Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 22 otázok.