Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
18. Máj , 2024, 20:07:47
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Les Paul do 500 Eur  (Prečítané 39665 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
janci89
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 88



« Odpoveď #90 kedy: 07. Apríl , 2015, 12:21:07 »

Tiez som nan hral a velmi sa mi pacil..
Podla mna ho este ma urcite.. Ved detská sa neska bllaznia za gibson studiom.. sak hlavne aby to malo logo  :) a stari japonci vysia na bazaroch..


a nie je to jedna z tych lacnejsich dutinkovych verzii, ktora ma pod vrchnou doskou vzduchoprazdno ? Som frajer
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #91 kedy: 07. Apríl , 2015, 12:39:33 »

Tak ono to je hlavne cele take, ze aky Les Paul je vlastne zvukovo Les Paul? Kedze rozne modely mozu zniet totalne odlisne. Takisto ktory PRS je etalon PRS?

V tej ukazke je nejaky vykuchany podivny novy a btw. otrasne zneju obe gitary. Bavím sa skvele

vzdy sa idem posrat ked pises ako mozu rozne modely zniet TOTALNE odlisne Bavím sa skvele ano ked bude mat jedna gitara PAFka a druha SD Dimebucker tak budu znie rozoznatelne odlisne ale inak je to cele o tom ze clovek vie co ma v rukach a pocuje presne to co od toho caka.
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #92 kedy: 07. Apríl , 2015, 12:47:52 »

no stym zvukom to je asi nekonenecna debata podla mna si staci pozriet nejake porovnanie a zrazu to ze zvukovo tie gitary nemaju nic  spolocne je take  Popiskujem si



...jasne o zvuku sa mozeme bavit do nekonecna, ja som pisal o "mojich pocitoch", nic viac ...ale fakt je ten, ze mne zatial ziadna PRSka nesadla do paprci, ci mala klasicky tvar, alebo tvar ala lespaula, vsetko jedno  Bavím sa skvele
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #93 kedy: 07. Apríl , 2015, 12:58:29 »


...jasne o zvuku sa mozeme bavit do nekonecna, ja som pisal o "mojich pocitoch", nic viac ...ale fakt je ten, ze mne zatial ziadna PRSka nesadla do paprci, ci mala klasicky tvar, alebo tvar ala lespaula, vsetko jedno  Bavím sa skvele

jasne pocit je samozrejme uplne osobna vec, a presne casto ta za ktoru sa oplati priplatit.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #94 kedy: 07. Apríl , 2015, 13:12:24 »

vzdy sa idem posrat ked pises ako mozu rozne modely zniet TOTALNE odlisne Bavím sa skvele ano ked bude mat jedna gitara PAFka a druha SD Dimebucker tak budu znie rozoznatelne odlisne ale inak je to cele o tom ze clovek vie co ma v rukach a pocuje presne to co od toho caka.

Blbost, snimace maju na zvuku mensi podiel ako samotna gitara. Taky LP Goldtop 54 s wraparound strunnikom zneje uz nasucho odlisne ako 5,5 kilovy Les Paul Custom. Aj keby mali rovnake snimace, budu zniet velmi odlisne. Mal som kopec gitar s rovnakymi snimacmi a zneli citelne inac aj rovnake rocniky. Dva LP Customy s rovnakym uchytenim strun a rovnakym nastavenim mozu hrat vemi odlisne, tak ako aj Straty uplne bez ohladu na snimace.
« Posledná zmena: 07. Apríl , 2015, 13:52:40 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #95 kedy: 07. Apríl , 2015, 13:18:10 »

a nie je to jedna z tych lacnejsich dutinkovych verzii, ktora ma pod vrchnou doskou vzduchoprazdno ? Som frajer

nie toto nebude ten pripad. oni sa v tych casoch snazili robit konstrukcne aj materialovo verne kopie dobovych originalov. takze ziadne vzduchoprazdno.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
janci89
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 88



« Odpoveď #96 kedy: 07. Apríl , 2015, 13:57:14 »

Praveze tu na fore sa to aj riesilo v teme Greco ze v tych rokoch sa robili aj lacnejsie verzie s preglejkou pod ktorou bola dutina. Su tam tusim aj nejake fotky. Najlepsie je samozrejme ozvat sa predajcovi, pytam sa len preto ze ho tu poznate a mozno viete  :)
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #97 kedy: 07. Apríl , 2015, 14:11:07 »

Blbost, snimace maju na zvuku mensi podiel ako samotna gitara. Taky LP Goldtop 54 s wraparound strunnikom zneje uz nasucho odlisne ako 5,5 kilovy Les Paul Custom. Aj keby mali rovnake snimace, budu zniet velmi odlisne. Mal som kopec gitar s rovnakymi snimacmi a zneli citelne inac aj rovnake rocniky. Dva LP Customy s rovnakym uchytenim strun a rovnakym nastavenim mozu hrat vemi odlisne, tak ako aj Straty uplne bez ohladu na snimace.

rozlisne ti zneli kde v akom casovom rozpati? akoze si ich nahral rovnako a zneli uplne tak odlisne ako ta prs a gibson na tom videu co som dal  Bavím sa skvele

Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #98 kedy: 07. Apríl , 2015, 14:22:11 »

Praveze tu na fore sa to aj riesilo v teme Greco ze v tych rokoch sa robili aj lacnejsie verzie s preglejkou pod ktorou bola dutina. Su tam tusim aj nejake fotky. Najlepsie je samozrejme ozvat sa predajcovi, pytam sa len preto ze ho tu poznate a mozno viete  :)

keby tu niektori chlapci neriesili picoviny, mozno by si sa aj nieco viac dozvedel Popiskujem si
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #99 kedy: 07. Apríl , 2015, 14:39:20 »

rozlisne ti zneli kde v akom casovom rozpati? akoze si ich nahral rovnako a zneli uplne tak odlisne ako ta prs a gibson na tom videu co som dal  Bavím sa skvele



Vedla seba na rovnakom ampe atd. V skusobni vedla seba na roznych ampoch atd.

Podla Teba potom vlastne zneje Strat s PAFkom rovnako ako LP s rovnakym PAFkom alebo ES335. Zas som sa tu dozvedel novinku. Bavím sa skvele  Na zdravie!
« Posledná zmena: 07. Apríl , 2015, 14:40:12 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #100 kedy: 07. Apríl , 2015, 14:49:28 »

Vedla seba na rovnakom ampe atd. V skusobni vedla seba na roznych ampoch atd.

Podla Teba potom vlastne zneje Strat s PAFkom rovnako ako LP s rovnakym PAFkom alebo ES335. Zas som sa tu dozvedel novinku. Bavím sa skvele  Na zdravie!

to si si zas vydedukoval nieco co som nikde nepisal, ved vyrokovu logiku si musel mat tak by si tomu mal rozumiet  Bavím sa skvele

radsej mi vysvetli preco v tom videu ta PRS neznie TOTALNE odlisne ako to LP ved tam je rozdielne vsetko  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 07. Apríl , 2015, 14:52:49 od glamrocker » Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #101 kedy: 07. Apríl , 2015, 15:00:49 »

Praveze tu na fore sa to aj riesilo v teme Greco ze v tych rokoch sa robili aj lacnejsie verzie s preglejkou pod ktorou bola dutina. Su tam tusim aj nejake fotky. Najlepsie je samozrejme ozvat sa predajcovi, pytam sa len preto ze ho tu poznate a mozno viete  :)

ten custom je masiv, dost tazky kus
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #102 kedy: 07. Apríl , 2015, 15:34:41 »

radsej mi vysvetli preco v tom videu ta PRS neznie TOTALNE odlisne ako to LP ved tam je rozdielne vsetko  Bavím sa skvele

Ved sam casto tvrdis, ze YT videa nema vyznam riesit a teraz tu mam pocuvat nejake zle znejuce video. Ja som čert.. Pokial by to pichli do Marshall Valvestate, vysledok by bol presne rovnaky.

Ja som sa proste x-krat presvedcil, ze snimace maju na vysledny zvuk podstatne mensi vplyv ako samotny nastroj a sameho ma viackrat prekvapilo, aka relativne mala zmena po ich vymene nastala. Tot vsjo  :)

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #103 kedy: 07. Apríl , 2015, 15:59:11 »

Ved sam casto tvrdis, ze YT videa nema vyznam riesit a teraz tu mam pocuvat nejake zle znejuce video. Ja som čert.. Pokial by to pichli do Marshall Valvestate, vysledok by bol presne rovnaky.

Ja som sa proste x-krat presvedcil, ze snimace maju na vysledny zvuk podstatne mensi vplyv ako samotny nastroj a sameho ma viackrat prekvapilo, aka relativne mala zmena po ich vymene nastala. Tot vsjo  :)



videa nemaju vyznam ked je to tocene  s audiom z mobilu z 5 metrov. tam ma typek normalne zosnimany amp je to normalne nahrate a normalne zahrate. ja ti nevtrdim zas nic ine ako ze tvrdit ze nieco znie TOTALNE odlisne je prehnane a zavadzajuce, tot vsio Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #104 kedy: 07. Apríl , 2015, 16:38:18 »

videa nemaju vyznam ked je to tocene  s audiom z mobilu z 5 metrov. tam ma typek normalne zosnimany amp je to normalne nahrate a normalne zahrate. ja ti nevtrdim zas nic ine ako ze tvrdit ze nieco znie TOTALNE odlisne je prehnane a zavadzajuce, tot vsio Bavím sa skvele


Tak to uz potom mozeme riesit, aky vyznam ma pre nas slovko TOTALNE. Bavím sa skvele

  Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.