Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
15. Máj , 2024, 18:52:14
Strán: [1] 2 3 ... 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Spotrebna doba a mudrovanie okolo toho  (Prečítané 21064 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« kedy: 11. Jún , 2013, 08:49:16 »

V dnesnej dobe sa do lampovych aparatov a nie len do tych lacnych ,davaju tie najsitovejsie elektronky vyrobene zo cokolady ,tak to je jeden z artiklov ,preco su tie ceny take ake su ,ale vôbec by som sa tym nezaoberal.Ludia chcu aparaty za par korun ,tak im trh vyhovel a maju ich za par korun no a ked sa pojebu ,no tak co chcete este riesit ? treba ist do obchodu a kupit zase za par korun dalsie a neriesi ci to ma vydrzat ,alebo nie.
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #1 kedy: 11. Jún , 2013, 22:40:53 »

JJ , len tá kupna sila je taká , jak keby to malo vydržat ešte naším pravnučatám , ale viac ma sere spotrebná daň na chlast  Na zdravie!
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 11. Jún , 2013, 22:48:48 »

...Ludia chcu aparaty za par korun ,tak im trh vyhovel a maju ich za par korun no a ked sa pojebu ,no tak co chcete este riesit ? treba ist do obchodu a kupit zase za par korun dalsie a neriesi ci to ma vydrzat ,alebo nie.

presne tak - spotrebna doba, veci sa musia kazit a kupovat znova a znova nove dokolecka... rozumiem tomu a nijak sa nad tym nepozastavujem. skorej mi je divne, jak sa ta ekonomika vobec mohla tocit, ked sa veci este pred nie tak dlhym casom robili s dlhou zivotnostou :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 11. Jún , 2013, 22:51:28 »

skorej mi je divne, jak sa ta ekonomika vobec mohla tocit, ked sa veci este pred nie tak dlhym casom robili s dlhou zivotnostou :)

Bola mensia ponuka, mensia konkurencia, realne tie vyrobky stali podstatne viac (vzhladom na priemerne zarobky), cize sa to vyrovnalo.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #4 kedy: 12. Jún , 2013, 00:04:34 »

mna viac zaujima, ako dlho bude moct nie len ekonomika, ale aj cela planeta fungovat takymto spotrebnym sposobom...
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 12. Jún , 2013, 00:23:12 »

... cize skus to rozdiskutovat v oddelenej teme, co to spravi Žmurk
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 12. Jún , 2013, 09:07:17 »

presne tak - spotrebna doba, veci sa musia kazit a kupovat znova a znova nove dokolecka... rozumiem tomu a nijak sa nad tym nepozastavujem. skorej mi je divne, jak sa ta ekonomika vobec mohla tocit, ked sa veci este pred nie tak dlhym casom robili s dlhou zivotnostou :)

Vtedy to fungovalo tak, ze sa nepotreboval kazdy nabalovat do nekonecna ako rozpravkova svina. Vtedy ked niekto vymyslel dobry produkt, tak bol dobry a to bola najlepsia reklama. Clovek kupil, vec fungovala, vyrobca zarobil a bolo to vybavene. Nebolo treba minat strasne peniaze do reklam a vobec toho byrokratickeho bordelu, co je dnes. To "tocenie ekonomiky" na ukor kvality je uplna chujovina. Ja sa teda nad tym pozastavujem a to silno, lebo je to evidentna znamka vaznej degeneracie civilizacie. Sorry za OT, musel som.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
stevino179
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 12. Jún , 2013, 10:18:19 »

presne tak BHKOVA  Bravooo
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 12. Jún , 2013, 10:38:39 »

stevino ale zase sa v dnesnej dobe netreba posrat zo starych veci. bo aj tie maju svoju spotrebnu lehotu ze

ved aj dnes existuju dobre suciastky a dobri vyrobcovia len si za to treba zacvakat
a v pomere das za to tolko ako tvoj dedo by dal za daco podobne v tej svojej dobe

Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 12. Jún , 2013, 11:22:51 »

ale to hej ved som predal starého simmsa a hram na mofo a uuuplne spoko /hlavne po prechode z 3- 30W/ len pri tých nových veciach to už chce fakt prehlad vediet čo je ok a čo nie /vid nove fendre , lampy ..../, u starých veci je naozaj aj čoho sa obavat - hlavne ak nemajú prepínač na 240V , ochranu koncoveho stupna , taktiež kompatibilita a tak ale otom by vedeli popísat iný   Zdravíčko
Zaznamenané
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #10 kedy: 12. Jún , 2013, 11:33:20 »

Vtedy to fungovalo tak, ze sa nepotreboval kazdy nabalovat do nekonecna ako rozpravkova svina. Vtedy ked niekto vymyslel dobry produkt, tak bol dobry a to bola najlepsia reklama. Clovek kupil, vec fungovala, vyrobca zarobil a bolo to vybavene. Nebolo treba minat strasne peniaze do reklam a vobec toho byrokratickeho bordelu, co je dnes. To "tocenie ekonomiky" na ukor kvality je uplna chujovina. Ja sa teda nad tym pozastavujem a to silno, lebo je to evidentna znamka vaznej degeneracie civilizacie. Sorry za OT, musel som.

to kedy a kde tak akoze fungovalo?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #11 kedy: 12. Jún , 2013, 11:38:50 »

v 19 storoci :D
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 12. Jún , 2013, 11:49:49 »

Vtedy to fungovalo tak, ze sa nepotreboval kazdy nabalovat do nekonecna ako rozpravkova svina. Vtedy ked niekto vymyslel dobry produkt, tak bol dobry a to bola najlepsia reklama. Clovek kupil, vec fungovala, vyrobca zarobil a bolo to vybavene. Nebolo treba minat strasne peniaze do reklam a vobec toho byrokratickeho bordelu, co je dnes. To "tocenie ekonomiky" na ukor kvality je uplna chujovina. Ja sa teda nad tym pozastavujem a to silno, lebo je to evidentna znamka vaznej degeneracie civilizacie. Sorry za OT, musel som.


dnes si za podstatne menej penazi mozes dovolit podstatne viac.. ak mam nasledovat tvoju logiku, potom by si mal byt ochotny srat na kadeake lacne zosiky nekvalitne a radsej si kupis boutique hand made za 4000e? jedine co sa zvacsilo je portfolio produktov a na trh pribudli aj tie nekvalitne lacne.. aby sa nasytili aj ti, ktori tolko prachov napriklad nemaju.. neviem co je na tom divne.. ak by veci ostali tak ako by si chcel, potom by boli na trhu len tie velmi velmi kvalitne produkty ktorych cena by rastla uz len preto, ze je vysoky dopyt.. toto neni o tom ze niekto deformuje trh, ale o tom ze ak ma jozo 5 zrniecok ryze a jeho sused nema ani jedno.. tak mu 1 zrnko preda za ok cenu.. ak ale zisti ze aj jeho druhy sused nema ani picu, tak preda bud kazdemu za rovnako, alebo preda tomu co ponukne najviac.. cize trh deformujeme my, uzivatelia.. nie zidovske konspiratorske firmy Žmurk
« Posledná zmena: 12. Jún , 2013, 11:54:09 od kaolko » Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 12. Jún , 2013, 11:51:15 »

tak si zoberme kedy gitara vznikla a kedy začali frčat reklami a a kolko ludi asi malo doma elektricku gitari tak v rozmedzí 50-80rokov dajme to do rovnice a porovnajme to s identitickými údajmi teraz .............   a take veci ako kvalita materiálu , normi , tažke kovy , ručná práca ,...... otom ani netreba písat
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #14 kedy: 12. Jún , 2013, 11:54:36 »

hlavne tie normi sa zmenili na normy.. to bol prvy pozitivny krok
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.061 sekund, 22 otázok.