Gitarové fórum A.D. 9.1.2004

gitary => snímače => Téma založená: rady 10. Február , 2005, 09:33:04



Názov: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: rady 10. Február , 2005, 09:33:04
Chcem svoje sériové Ibanez sní­mače vymeniť za nové. Rozmýšžamam nad aktívnymi od SBS (keď ich už tožko chválite), aký je rozdiel medzi aktí­vnymi a pasí­vnymi?


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: rastis 10. Február , 2005, 12:46:55
rady - vlastna mat Ti nerozumie, pis bez diakritiky alebo si spravne nastav co treba...


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: frakos 10. Február , 2005, 12:53:01
preklad "rady-ho" prispevku: Chcem svoje seriove Ibanez snimace vymenit za nove. Rozmyslam nad aktivnymi od SBS (kedze ich tolko chvalite), aky je rozdiel medzi aktivnymi a pasivnymi? :) hocikedy, aj nabuduce a to vsetko celkom zadarmo!


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: frakos 10. Február , 2005, 13:41:54
ja mam tiez od SBS! vsetky 3 HB v tvare singlu(kazdy je iny typ), ale pasivne. mam ich rad, oproti ""sikmim"", ktore som mal, to je velky rozdiel. Keby som kupoval este raz, kupim uz len dva z nich konkretne G1SHO55 - ten mam v strede, pouzivam na solo a G1SHO40 ten mam pri kobyle na beglajt.... mam este typ G1SHW40 ten mam pri krku, zatial sa mi ho nepodarilo uplatnit... pasivny snimac je klasicky(jadro+navinuty drot). aktivny=pasivny snimac+nejaky zosilnovac, potrebuje bateriu a teda z neho ide silnejsi signal. ak trepem, isto ma niektora z tunajsich mega-staar opravi :)


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: Martinlm 10. Február , 2005, 13:46:03
aktivne snimace dokazu odstranit napriklad problemy s kapacitou pri dlhych kabloch.


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: MageZ 10. Február , 2005, 13:47:04
aktivny snimac nemusi mat zakonite silnejsi signal ako klasicky pasivny, ale signal aj zvuk ma inu charakteristiku. Co je lepsie? No na to odpoved neexistuje...:)


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: rady 10. Február , 2005, 13:52:19
Prave rozdiel vo zvuku ma zaujima. A moze aktivny snimac fungovat aj ako pasivny? Netreba na to nejaky prepinac?


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: kubo 10. Február , 2005, 14:05:37
tak ako pisal MartinLM najvacsia vyhoda je s kapacitou pri dlhych kabloch - nestracaju sa vyssie frekvencie. jo a este nezvyknu brumiet ani single, a nie su take nachylne na ruchy z vonkajsieho prostredia. na druhej strane maju taky ""svoj"" zvuk, ktory sa nemusi kazdemu pacit. rady: aktivny snimac nemoze fungovat ako pasivny, pretoze ak by si odpojil ten predzosilovac co je v aktivnych snimacoch (spravil by si z neho pasivny) tak by z neho isiel strasne slabucky signal. konstrukcia aktivnych snimacov je ze maju na jadre navinutych menej zavitov a signal potrebuje na zosilnenie ""linearny booster"", ktory zvuk neskresli len zosilni. tym ze je na jadre menej zavitov ma vraj takyto snimac sirsi frekvencny rozsah a vacsiu dynamiku.


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: frakos 10. Február , 2005, 14:11:32
niekde je tu recenzia gitary osadenej sbs akt. snimacmi, ktora mala v case skusky slabu bateriu a podla recenzenta to bolo dost o nicom. toto som nasiel na webs of sbs: Aktivní snímače Electrosonic SBS jsou dvoucívkové snímače se zabudovaným nízkošumovým a nízkoodběrovým předzesilovačem uvnitř snímače, napájeným z 9V baterie, u které je životnost na jeden snímač až 2800 hodin! Zvuk je patřičně zesílený a korigovaný na určitý charakter. Toto řešení má výhodu v tom, že na výsledný zvuk nástroje nemá vliv kabel a vstupní impedance zařízení, kam je nástroj připojený. Na kabel se téměř nenaindukuje parazitní rušení sítě a délka kabelu může být až 30m. U většiny aktivních snímačů je možná volba zvukové barvy na spodku snímače a to buď na pevno zkratovátkem nebo připojením ovládacích vývodů na přepínač např. "pusch-pull" na potenciometru, čím se značně rozšíří zvuková variabilita nástroje.


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: kubo 10. Február , 2005, 15:04:04
jj to s tou slabou baterkou je pravda. mne tiez minule zacala odchadzat a ten zvuk bol priserny nedalo sa na to vobec hrat. po vymene baterky znova krasny tahavy, hutny, ostry, konkretny zvuk.


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: Majo Fero 10. Február , 2005, 16:47:15
To s kapacitou je pravda, ale to ze aktivny singel nebrumy je blbost. Jedine humbucker v tvare singla nebude brumiet. Vyrabaju sa obe varianty. Zasadny rozdiel medzi pasivnym a aktivnym snimacom neexistuje. Len taky, ze aktivny treba napajat...... :)) Farba aktivnych snimacov EMG89, EMG85, EMG81 (ktore som mal moznost skusat) bola idealna, vzdy podla toho, ktory do akej muziky treba. Tieto snimace hrali mozno trochu dokonalejsie oproti pasivnym. Hralo sa na nich velmi lahko. Minus som nenasiel. Iba fakt, ze pri pasivnych snimacoch je viac pocut kto vie hrat na gitare a kto nie. :laugh:


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: kubo 10. Február , 2005, 19:24:28
""ale to ze aktivny singel nebrumy je blbost"" nie je to blbost !!! zo stranky EMG (aktivne snimace) jeden z ich typov singlov: The EMG-SA combines the attributes of the early Strat* sound but with an added midrange response and higher output. It's ""bell-like"" ringing harmonics and increased sustain give the SA greater versatility than normally found in single-coil pickups. A single Alnico bar magnet delivers classic overdrive with a smooth midrange distortion, while still retaining the familiar high-end of a single-coil pickup. The internal preamp rejects every bit of hum and buzz for noiseless operation. The EMG-SA is available individually or as a preassembled set with volume and tone controls, five-position switch which is all ready to mount onto your pickguard. Only three connections are necessary to complete the assembly. Or, you can choose one of the ready to mount Pro-Series Custom systems. a takisto je blbost ze nebude brumiet iba HB v tvare S. existuju single, ktore maju druhu ""parazitnu"" cievku, ktora je tam len na odrusenie brumu


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: frakos 11. Február , 2005, 09:40:15
ako to je, ked treba vymenit bateriu a mas akt. snimace na gitke s ochranym krytom? Treba zakazdym zhodit struny a kryt, vymenit baterku a potom zas vsetko hodit spet??? To by sa mi nepacilo, ci je to inak riesene? To by asi aj drevo dost trpelo, stale zatacane a vytacane sroby.....


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: rady 11. Február , 2005, 09:42:27
kubo: mas kopiu emg81 od sbs, ze? ako to hra, co si mal pred tym? ja mam teraz korejske seriovky ibanez ah3/ah4 (gitara ibanez axs32), nie su uplne zle, lepsie ako powersoundy na viacerych typoch ibaneziek, ale aj tak... mas menene oba snimace?


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: kubo 11. Február , 2005, 10:42:52
frakos: no ja mam baterku pod tym krytom kde su potenciometre a prepinac na snimace na zadnej strane gitary. takze len dam dole ten kryt vymenim baterku a je to :) baterka tam vydrzi pomerne dlho takze zase to nerobim casto. rady: jj presne tak EMG81 od SBS. hra to super. ale treba pocut nemusi sa to kazdemu pacit. predtym som mal obycajne seriove snimace. mam Epi SG takze nejake korejske ale nic moc to nehralo. zatial mam len pri kobylke ale chystam sa dat aj ku krku ale tam dam EMG85.


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: Majo Fero 11. Február , 2005, 15:22:38
No Kubo, nechal som sa uniest (nenapadlo ma to), nie len humbucker v tvare singla nebrumi, ale aj odbrumeny singel. Mam Noiselessy. Su single ktore su aktivne a brumia (to som zabudol napisat nizsie). Viem, ze aktivne sa robia take aj take...


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: rastis 11. Február , 2005, 20:06:17
Nie som moc priaznivec aktivnych snimacov... Vlastne ma nenapada jedina ich naozaj pozitivna vlastnost. Sikovne ruky, kvalitny snimac, dobry aparat a nechyba tomu nic, coby musel dorobit aktivny snimac. 99% gitaristov, z ktorych zvuku som hotovy hra na bezne snimace...


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: hammetko 17. Február , 2005, 17:34:28
Teraz ma napadlo, ze co by sa stalo, keby som mal jeden aktivny a jeden pasivny snimac na gitare?


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: MageZ 17. Február , 2005, 21:05:47
Z EMG.com: ""Can I mix EMG's with passive pickups? It is possible to mix EMG's with passive pickups. There are three possible wiring configurations; one is better than the other two. Use the high impedance (250K-500K) volume and tone controls. The problem is that the high impedance controls act more like a switch to the EMG's. The passive pickups, however, will work fine. If you have a guitar with two pickups and two volume pots, with a three-way switch, there is another alternative. Use the 25K pots for the EMG, and the 250K pots for the passive pickup. This way you can use one or the other with no adverse affects, but with the switch in the middle position the passive pickup will have reduced gain and response. Use the low-impedance (25K) volume and tone controls provided with the EMG's. The problem here is that the passive pickups will suffer a reduction in gain and loss of high-frequency response. This is the best alternative. Install an EMG-PA-2 on the passive pickups. There are two benefits to doing this. With the trimpot on the PA-2, you can adjust the gain of the passive pickups to match the EMG's. The PA-2 acts as an impedance matching device so you can use the low-impedance EMG controls (25K) without affecting the tone of the passive pickups. You will also be able to use other EMG accessory circuits such as the SPC, RPC, EXB, EXG, etc. For this application, we recommend ordering the PA-2 without the switch for easy installation on the inside of a guitar."" :)


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: Majo Fero 18. Február , 2005, 17:15:53
Da sa to spravit tak, ze pouzijes tandemove potenciometre (to su tie dvojite). Jedna draha bude 500k Lin a druha 25k Log.


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: hammetko 18. Február , 2005, 23:09:16
Zaujimave, ale dalsia vec, ci to ma zmysel...


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: Majo Fero 19. Február , 2005, 10:00:33
Nema. :no:


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: rady 01. Marec , 2005, 20:04:30
Uz mam to aktivne SBS doma, vyzera velmi dobre, slusne spracovane na pohlad a omak, do gitary mi ho napoji kamarat cez vikend, lebo ja by som si k tomu pripajkoval aj prsty. Som veeelmi zvedavy a teseny :combo:


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: rady 07. Marec , 2005, 07:47:25
Tak a uz je namontovany, neobislo sa to bez peripetii ako zvacsovanie otvorov pre potaky a pod. No ale je tam a hra. Zvuk je krasne ostry, kedze je to kopia emg81, tak vhodny hlavne na skreslenie, ktore je velmi ciste a "nechlpati sa" a je dost agresivne. Krkovy snimac je zatial povodny ibanez a zacal dost brumiet, neviem, cim to je, ale aj tak ho coskoro vymenim na druhe sbs. Jo - a este k tomu v tej gitare velmi dobre vyzera :-) Porovnam ho zvukovo s dimarzio tone zone, ktory mam na druhej gitare a napisem sem svoje dojmy... http://www.annocron.sk/snimac.jpg


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: rady 07. Marec , 2005, 20:36:05
takze mozem porovnat dimarzio tone zone a slapakov sbs81. este treba povedat, ze TZ mam v ibaneze rg320fa - telo lipa, vrchna doska jasen, sbs je v aibaneze axs32 - telo mahagon. oba su pri kobylke. takze sbs je o dost agresivnejsi, pri silnom skresleni trocha lepsie artikuluje, je to poznat hlavne pri palmmutingu, kedy ma vacsi attack pri brnknuti, pricom TZ sa tam uz trosku zlieva. sbs je preto predurceny na tvrde riffovanie. TZ sa viac citi doma v klasickom hard/heavy, jeho zvuk je kompaktnejsi, vhodnejsi na solovanie a rychle behy. sbs je teda ovela jednostrannejsie zamerany nez TZ. bez skreslenia je zvuk sbs frekvencne o chlp sirsi, ale moze ist len o moj subjektivny vnem. kedze su oba humbuckery a pri kobylke, na neskresleny zvuk sa az tak nehodia. samozrejme vplyv mam aj drevo - lipa ma iny, maksi drajv ako mahagon.


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: rastis 07. Marec , 2005, 22:18:57
rady - cize bez baterky to nehra vobec ? A skus ukazky, ak by sa Ti chcelo :)...


Názov: Re:Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: rady 04. Apríl , 2005, 13:05:50
tu ODKAZ je ukážka, ktorá je nahraná na aktívoch od SBS.


Názov: Re: aktivne a pasivne snimace-aky rozdiel?
Prispievateľ: mcmaros 27. Január , 2009, 13:50:50
To zalezi od konkretneho typu snimaca. Aj pasivne aj aktivne snimace maju typy pre tvrdu hudbu s ale nie moc dobrym cistym zvukom a snimace vhodnejsie na maksie styly. Aktivne snimace maju zosilnovac, su napajane baterkou, nevadi im dlhy kabel z gitary.


Názov: Re: aktivne a pasivne snimace-aky rozdiel?
Prispievateľ: kaolko 27. Január , 2009, 13:52:18
ale nie moc dobrym cistym zvukom

s tym absolutne nesuhlasim.. hral som minuly tyzden na schecter jeff loomis 7strunke s aktivnymi EMG707 a hralo to na cistom krasne  cisto!!!! dokonca cistejsie nez moje pasivky dimarzio


Názov: Re: aktivne a pasivne snimace-aky rozdiel?
Prispievateľ: mcmaros 27. Január , 2009, 14:09:07
s tym absolutne nesuhlasim.. hral som minuly tyzden na schecter jeff loomis 7strunke s aktivnymi EMG707 a hralo to na cistom krasne  cisto!!!! dokonca cistejsie nez moje pasivky dimarzio

Ale EMG707 (alnico) je uplne iny snimac ako EMG81-7 (keramika). Napisal som to tak preto, ze je rozdiel medzi napriklad EMG81, EMG58, EMG S, telecaster set... A EMG nie je jedniny vyrobca aktivnych snimacov.


Názov: Re: aktivne a pasivne snimace-aky rozdiel?
Prispievateľ: kaolko 27. Január , 2009, 14:28:48
Ale EMG707 (alnico) je uplne iny snimac ako EMG81-7 (keramika). Napisal som to tak preto, ze je rozdiel medzi napriklad EMG81, EMG58, EMG S, telecaster set... A EMG nie je jedniny vyrobca aktivnych snimacov.

v tom pripade mas pravdu..


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: mcmaros 27. Január , 2009, 15:23:46
A ako sa cez ne hralo, nemali moc velku kompresiu? Mne sa napriklad EMG81 prestal pacit, pretoze som mal pocit ze nehram na kovovych strunach ale na gumovych. Ale mozno by ta aj tie snimace casom omrzeli, kebyze ich mas doma.


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: kaolko 27. Január , 2009, 15:34:53
A ako sa cez ne hralo, nemali moc velku kompresiu? Mne sa napriklad EMG81 prestal pacit, pretoze som mal pocit ze nehram na kovovych strunach ale na gumovych. Ale mozno by ta aj tie snimace casom omrzeli, kebyze ich mas doma.

praveze mi prisiel ten cisty zvuk taky cinkavy a otvoreny, nebolo to take napeckovane a zvuk nebolel :) vcelku som bol prekvapeny... ale to moze byt aj konstrukciou (jasen telo a javor hmatnik) daneho nastroja a hrbou dalsich faktorov..


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: Branko 27. Január , 2009, 15:41:12
To je uplne jedno, ake snimace. Kazde su vhodne na nieco ine. Mam rad aj pasivky aj aktivky, ale urcite by som nerobil take zmeny, ze v gitare, ktora je osadena pasivkami by som nedal aktivne a naopak. Naozaj zalezi od muziky, pocitu, stylu hry, ...


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: Jurinko 27. Január , 2009, 17:23:44
Mam skusenosti iba s aktivom na base a ten je na nezaplatenie..skusal som niekolko aktivov a najlepsie mi zatial smakoval SBS.


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: the_zako 21. Máj , 2012, 11:43:30
Hovori sa ze aktivne snimace "prekryvaju" zvuk dreva na gitare a tym padom nieje take dolezite ake drevo sa pouzije. Ake su vase skusenosti? Nieje to tak trocha blbost? Vsak struny a drevo vibruje rovnako nech su tam hocijake snimace. Mylim sa?


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: KubBasak 21. Máj , 2012, 12:44:04
Hovori sa ze aktivne snimace "prekryvaju" zvuk dreva na gitare a tym padom nieje take dolezite ake drevo sa pouzije. Ake su vase skusenosti? Nieje to tak trocha blbost? Vsak struny a drevo vibruje rovnako nech su tam hocijake snimace. Mylim sa?
čím silnejší snímač, tým menej počuť drevo, nieje to hlúposť, je to aj o ovplyvňovaní struny magnetickým polom... Aj preto sa na lacné gitary dávajú silnejšie snímače, vedia trochu viac kryť


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: the_zako 21. Máj , 2012, 13:05:23
Ale vsak aktivne snimace su vo vseobecnosti slabsie a signal je zosileny az po zosnimani nie?


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: KubBasak 21. Máj , 2012, 13:31:03
Ale vsak aktivne snimace su vo vseobecnosti slabsie a signal je zosileny az po zosnimani nie?
Ako sa to vezme, pasívny snímač môže mať špičku až 15V, pričom aktív má 9V.
A tiež nieje pasív ako pasív. Mnoho závisí tiež od vinutia, jeho spôsobu, materiálu, hrúbky...


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: mirostrat 21. Máj , 2012, 16:10:52
no mne sa aktívky páčia zvukovo, ale hram aj na pasív ,je to iné ale moc nie ,aktívka má podla mna taký vyrovnaný zvuk EMG 89, a na ten hrám najradšej ,gitara TOKAI strat-prerobený,no ale každý si musí vybrat čo sa mu páči,


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: KubBasak 21. Máj , 2012, 18:05:23
Vyrovnanejší, ale kompresovaný, čo nevyhovuje každému


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: mirostrat 21. Máj , 2012, 19:25:21
ale zas až taký rozdiel to neni,a dá sa s nimy hrat šetko od bluzikou po metly,a nevrngaju jak pasív no,


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: KubBasak 21. Máj , 2012, 20:00:22
ale zas až taký rozdiel to neni,a dá sa s nimy hrat šetko od bluzikou po metly,a nevrngaju jak pasív no,
Nuž, pasív je dynamickejší, ja som fanúšikom AlNiCo a na nich sa nechytá nič, ten zvuk je jednoducho neprekonateľný, aj keď to brumí, píska...


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: Juraj_T 21. Máj , 2012, 20:10:55
vies ze aj emg robi alnico ? :)


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: kaolko 21. Máj , 2012, 20:51:12
presne tak emg 85 je AlNiCo


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: KubBasak 21. Máj , 2012, 21:00:25
vies ze aj emg robi alnico ? :)
viem, že robí aj AlNiCo, ale poviem pravdu, že ma tie ich srandy ani nezaujímajú, je to už skomprimované...


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: rastis 21. Máj , 2012, 21:54:07
Ako sa to vezme, pasívny snímač môže mať špičku až 15V...

docela dost, nie ? to uz by jedneho aj koplo... aj si to niekedy skusal merat, ze co z takej gitary leze ? nedao mi to, ze reku vyskusam, ale nech rubem, jak rubem, tak nejake milivolty tam skacu, ale 15V ? si si isty ???


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: styrioci 21. Máj , 2012, 23:20:14
asi myslel 1,5V, ale to by musel byt riadne delo silak snimac


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: rastis 21. Máj , 2012, 23:22:18
asi myslel 1,5V, ale to by musel byt riadne delo silak snimac

aj tych 1 a pol neda len tak hocijaky snimac, myslim, ze x2n bol jeden z mala takychto silakov, co davali volt... hlavne ak si tam precitam v tom prispevku dalej to porobnanie s 9V aktivnym snimacom, tak uz vobec neviem, co myslel...


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: styrioci 21. Máj , 2012, 23:33:28
aj tych 1 a pol neda len tak hocijaky snimac, myslim, ze x2n bol jeden z mala takychto silakov, co davali volt... hlavne ak si tam precitam v tom prispevku dalej to porobnanie s 9V aktivnym snimacom, tak uz vobec neviem, co myslel...
ja neviem odkial vobec berie, ze aktivka ma na vystupe 9V  ;D to je len napajanie pre operak v preampe snimaca, ale vystup je mensi


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: mirostrat 22. Máj , 2012, 05:59:21
aktivky sa daju napajat aj 18 voltami,


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: pista58 22. Máj , 2012, 07:09:42
to uz je skor napajanie elektriky - preampu nie?


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: styrioci 22. Máj , 2012, 08:25:46
aktivky sa daju napajat aj 18 voltami,
operak v preampe snimaca znesie aj 27V, to vsak neznamena, ze je tolko aj na vystupe  ;D


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: mirostrat 27. Máj , 2012, 10:09:14
šak píšem napájenie, a skusil to niekto ? na 18 V ? je to lepsie ?


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: georgik 27. Máj , 2012, 10:57:12
šak píšem napájenie, a skusil to niekto ? na 18 V ? je to lepsie ?


ja mam 18v ale na 9v som nehral este.


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: the_zako 13. Jún , 2012, 22:40:45
Bol som teraz s temou aktiv vs. pasiv za panom slapakom. Podla mna ma sikovne riesenie. Elektronika nieje umiestnena v snimaci ale "pri potakoch", tym padom sa snimace mozu menit, mozu sa dat akekolvek pasivne snimace. Takymto sposobom sa da dosiahnut dynamicky "nekomprimovany" zvuk s vyhodami aktiviek. Rozdiel medzi zvukom klasickych pasivov a pasivov s takouto elektronikou je len ten ze v signale nechybaju tie vysky ktore sa stracaju v kabli, pripadne mierne upravy vysky zo snimaca. Co sme skusali jeden snimac, tak v pasive mal rezave vysky a s elektronikou sa trocha "ukludnili" a hralo to tak...priemnejsie. Navyse je v tom "midboost" potak ktory bez pridania hlasitosti vybudi zosik do skreslenia. Mam rad dynamiku a taku tu stavu pasivou a toto ma dostalo a dal som si to voperovat do gitary.

Takze aj toto moze byt cesta... :drink:


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: kaolko 13. Jún , 2012, 22:45:02
inak to je asi prvykrat co pocujem niekoho spajat pojem aktivny snimac a dynamika :D pretoze on robia vsetko len nie dynamiku.. kedze prave skor komprimuju signal tak je to aboslutne ploche a stale rovnake resp bud to nehra alebo to hra naplno ..ale tak pokial sa to fakt podarilo tak klobuk dole.. ukazky s dynamikou skus porobit som zvedavy na to dik  :zdar:


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: Wili 13. Jún , 2012, 23:19:07
pasivny snimac na aktivnu elektroniku v gitare ma velmi dobry vplyv na zvuk a ak niekto napise, ze je tento zvuk komprimovany nema pravdu, nema byt ako komprinovany. Aktivna elektronika v gitare urobi len jedinu vec a tou je ta, ze to zvysi uroven signalu ktory lezie z gitary a ked to potom nejaky blbec narve do kalsickeho komba tak jasne ze cuduj sa svete je tu komprimovany signal a oreze ho to jedna radost, ked vstup je na citlivost zopar desiatok mV a ty tam rafnes pomaly 1V...

Niektore komba / gitarove hlavy maju osobitny vstup pre gitary, ktore maju aktivnu elektroniku a tento vstup je menej citlivy (vacsinou -10dB voci normalnemu), potom sa to sprava ako ma a zvuk ma vacsiu dynamiku a je krajsi, vo zvuku vyniknu aj detaily ktore inak zaniknu, napr. aj ked jemne prejdes prstom po strune gitary a podobne blbosti.

Inak aktivny snimac a pasivny snimac s elektronikou hned vedla je to iste... len tie "aktivne snimace" maju rovno v sebe zaliaty tranzistor kt. zosilnuje signal takze je cesta od snimaca k zosilnovaciemu prvku este kratsia. Inak rozdiel ci pouzije niekto 9V baterku alebo 18V (2x9V ?) je v tom ze s vyssim napatim sa da dosiahnut vacsi rozkmit na predzosilnovaci pri nizsom skresleni a sume. Keby niekto mal zaujem o nieco fakt velmi jednoduche dole pridavam schemu sikovneho predzosilnovaca. Moze sa pouzit kludne aj iny tranzistor... pripadne da sa to aj s nejakym operakom ale potom je dobre urobit umelu zem, pripadne pouzit dve 9V baterky atd atd atd  :bravo:

(http://img196.imageshack.us/img196/9159/aktiv.jpg)


Názov: Re: Aktívne alebo pasí­vne sní­mače?
Prispievateľ: the_zako 14. Jún , 2012, 19:31:22
Tato elektronika nepridava hlasitost/silu, to je zaujimave. Skusim zohnat niekoho kto by mi to nahral...nemam mic a s netbookom sa toho tiez moc nahrat neda. Ked si pojdem po gitaru, skusim zistit aj podrobnobnosti technicke.


Gitarové fórum A.D. 9.1.2004 | Poháňané SMF 1.1.11.
© 2005, Simple Machines LLC. Všetky práva vyhradené.