Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
08. Júl , 2024, 17:21:05
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall Speaker Sim  (Prečítané 13429 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #45 kedy: 08. Máj , 2005, 23:51:02 »

zaujem urcite je. casu je vsak menej. uplne by stacilo, ak by som s nou dobehol spolu so znamym s tou gitarou. co ty na to?
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #46 kedy: 09. Máj , 2005, 10:15:59 »

inak nemoze ten zvuk byt taky aky je tym, ze som mal basy na korekciach na 6, na eq naplno a celkovy volume tiez? a potom na ac97 line in -18 nastavene.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #47 kedy: 09. Máj , 2005, 20:50:12 »

Ten Tvoj zvuk nie je prebasovany, ale zahuhlany. Inak basy na korekciach na 6 je podla mna dost vela. Ja ich nastavujem tak, ze stiahnem vsetky korekcie na 0. Zostane ticho. Potom pridavam basy dovtedy, kym sa ozve normalny signal, v praxi to moze byt niekde okolo 2-3. Vysky davam obycajne uplne naplno, zalezi od snimacov a od momentalneho stavu v sieti (by si sa divil, ako ovplyvni zvuk napatie), niekedy ich trosku stiahnem. Stredy mam tak niekde v strede. Ked ich je menej, gitara lepsie reaguje, zivsie sa ozyvaju flazolety, ale zvuk je tensi. Ked ich je viac, zvuk stucnie, ale prestava reagovat. Vysky na skreslenie treba mat prepnute tie vyssie. Komu nie je jasne, korekcie na MB preampoch neovplyvnuju farbu zvuku, ale jeho charakter... Toto moje nastavenie pouzivam takmer vzdy. Ked chcem trochu "kultivovanejsi" zvuk, tak menej vysok, viac stredov. S basmi nenastavujem pri skresleni nikdy nic. EQ samozrejme do "V", konkretne hodnoty zalezia od koncaku, bedne a vkusu...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #48 kedy: 10. Máj , 2005, 10:43:20 »

vies ja som sa bavil takto - basy na korekciach pred skreslenim vyssie a na eq uplne naplno, rovnako hlasitost. potom to znelo tak, ze ked som zahral nejaku tlmenu hrubu strunu, tak ten zvuk bol dost nevyrazny, az slaby. ale ked som ju zahral netlmenu, tak vyznela ovela hlasnejsie - do tej hlasitosti bol taky plynuly nabeh z tej hlasitosti tlmenej strny. cisto hypoteticky - je mozne, ze pri tlmenej strune na snimaci vznika viac hlbokych frekvencii a kedze som mal basy naplno a aj celkovu hlasitost, skreslilo sa to na lampach a vyznalo to akosi tichsie? :) vtedy som sa dost dlho babral len tak so zvukom, mozno som uz bol ohluchnuty a nevedel som spravne usudit. gratulujem kazdemu, kto to pochopil az do konca :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #49 kedy: 10. Máj , 2005, 23:08:30 »

Citácia
Originally posted by martinLM ...cisto hypoteticky - je mozne, ze pri tlmenej strune na snimaci vznika viac hlbokych frekvencii a kedze som mal basy naplno a aj celkovu hlasitost, skreslilo sa to na lampach a vyznalo to akosi tichsie? :) ...
To je nejaka blbost. Ale ze tlmenim strun sa lezu z gitary vacsie basy je fakt. Priloz si ucho na telo gitary a brnkaj si prazdnu hruby strunu. A potom si zacni brnkat tlmenu prazdnu strunu. Zvuk na basoch dost zhnutnie, pri dobrej gitare zacnes s prilozenym uchom k telu basy vnimat az v zaludku. Cize basy si musis nastelovat tak, aby sa Ti skreslenie pri tlmeni nezahltavalo. Lampy na rozdiel od tranzistorov dost reaguju na to, aky signal do nich lezie, preto treba na to pri nastavovani korekcii dbat. Samozrejme pri koncepcii korekcii pred skreslenim, co su MB mk, stare Fendre atd. Aparatom s koncepciou korekcii za skreslenim (drviva vacsina sucasnych strojov) je uplne jedno, co nastavis, pretoze zvuk tak neovplyvnis... Ak Ti to naozaj ovplyvnuje aj hlasitost, je nieco bud uplne rozhasene alebo stare lampy, najskorej oboje. Ale trebalo by to pocut...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #50 kedy: 11. Máj , 2005, 09:23:29 »

no keby tam boli tranzistory, tak by to pri takom nastavenie surovo odrezalo spicky tych basov a bolo by to nechutne skreslene :) tuna tie prebudene basy skor zabijali ostatne frekvencie. ja by som to uviedol ako chybu v pouzivatelovi.
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #51 kedy: 20. December , 2005, 10:52:52 »

Dávnejšie som si robil kópiu red boxu-HK,ide to celkom v pohode.Nahrávka je  IBANEZ-JACKHAMMER -kopia red boxu-sound blaster karta.

* jackhammer.mp3 (58.83 KB - stiahnuté 181 krát.)
« Posledná zmena: 26. Január , 2007, 08:12:53 od guitman » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #52 kedy: 20. December , 2005, 10:57:38 »

Je to ten spravny  \"speakesim\" charakter zvuku :)

Krabicka vyborna.

Ake to ma napajacie napatie? Lebo toto co som sa ja pokusal spravit, tak ked si na to pripojil lampovy preamp, tak ten mal taky vysoky vystup, ze to prebudilo hadam uz prvy OZ. Dalo by sa to stisit, ale vraj ten preamp hral krajsie na plnej hlasitosti.

Naposledy upravil martinlm, : 20.12.2005 o 11:14
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #53 kedy: 20. December , 2005, 11:09:54 »

vežmi slušný zvuk. čo ťa vyšlo postavenie tej krabičky, lebo redbox nie je nejaká extrémne drahá záležitosť...
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #54 kedy: 20. December , 2005, 11:21:07 »

Napájanie 9 voltov,cena súčiastok malá-asi 200 korún.Trochu viac práce s krabicou.Čo sa týka prebudenia,je dosť odolný,ale treba si to ustrážiť.

Naposledy upravil ffamp, : 23.12.2005 o 20:43
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 23 otázok.