Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
21. September , 2024, 03:58:10
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: izi moja hi-tech  (Prečítané 3584 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« kedy: 14. September , 2006, 22:20:13 »

Po niekolkomesacnom hladani, bluzneni a zamylovavani sa do gitar, som sa nakoniec rozhodol pre Prker FLY Deluxe a dnes zakupil. Som nesmierne zvedavy ked mi dojde, lebo nazivo je to este vacsi ulet ako na fotkach. Ale najviac sa tesim na ten zvuk. Naozaj som zvedavy do coho som naskocil.


* parkerdeluxe.jpg (89.76 KB, 800x600 - prehliadnuté 483 krát.)
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 18:00:53 od Martinlm » Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #1 kedy: 14. September , 2006, 22:36:29 »

môj človekB) kráááása
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #2 kedy: 15. September , 2006, 05:26:50 »

mna velmi zaujima zvukova koncepcia ocelovych prazcov, ktore nahradili klasicke niklovo strieborne. Pocul som na to vela zmiesanych ohlasov, takze uvitam tvoju recenziu.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #3 kedy: 15. September , 2006, 10:27:15 »

uuaaaaaa:ohmy:  ppaaaaarrrkkeer:evil:.genialne gitary.zaujimalo by ma kde si ju kupil a v akych cenovych relaciach sa pohybuju
Zaznamenané

I hate commercion
izi_
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 16. September , 2006, 16:03:39 »

Kupil som ju cez ebay. Ceny tycto modelov sa pohybuju cca od 1.300 USD az 2.500 USD v zavislosti od roku. Cena novych je cca 2.500-3.000 USD.Dal som za nu nieco medzi. Bol to docela prca nakup. Jednu som mal vo vyhlade vo vybornom stave, ale akciu som nevyhral, nejaky borec vyhnal cenu dost vysoko.  Smútim  Za par hodin mi ale predavajuci pisal, ze ju dotycny z nejakych vaznych dovodov nemoze zobrat a tak mi ju ponuka za cenu  co som daval ako poslednu ponuku. Fuuha zíram Docela som si trieskal hlavu o stol, pretoze medzitym som uz kupil inu. Neser ma! A mohol som usetrit vcelku znacnu ciastku. Ale snazim sa na to rychlo zabudnut.  Smútim  Ked mi dorazi, napisem dojmy.
« Posledná zmena: 31. Marec , 2007, 18:17:20 od Martinlm » Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #5 kedy: 16. September , 2006, 18:26:00 »

....kamo......smekam.....a gratulujem!
Zaznamenané

izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #6 kedy: 26. September , 2006, 22:50:07 »

Konecne som si splnil sen. Kupil som si Parkera. Bola to strela do neznama, nakolko som ju nemal kde skusit a ohmatat. Poznal som ju len z obrazkov a recenzii. Po par dnoch co ju mam, mozem s kludnym svedomym povedat, ze mi uplne sadla a nic lepsie som v rukach este nemal.

Prve co ma napadlo po otvoreni kufru bolo, aka je mala a posobi az krehko. Tento pocit vo mne pretrvava a este sa podvedome bojim na nej hrat. Utvrdzuje to aj jej skoro musia vaha nieco pod tri kila.
Telo je vyrobene z jedneho kusu smreku a k nemu lepeny krk z lipy. Telo hlavne zo zadnej strany ako sa napaja krk je neuveritelne tenke cca 2,5-3 cm a postupne prechadza ku koncu hlavy na hrubku asi 3-3,5cm. Nie je tam jedina rovna plocha. Vdaka tomuto tvarovaniu sadne na telo ako „rit na serbel“. Vsetky oslabene miesta su spevnene grafitom, tak isto je z grafitu aj hmatnik s 24 lepenymi prazcami z rychle temperovanej ocele. Krk je o nieco tlstejsi nez som zvyknuty z S-kovyh a RG-ckovych rad Ibanez. Celkovy vzhlad nastroja posobi nezvykle ako z ineho sveta, ale zaroven kompakte. Nazivo je este krajsia a posobi az magicky.

Osadena je dvoma HB DiMarzio a piezo snimacom Fishman v kobylke. Prepinat je mozne medzi HB krk, kobylka alebo vnutorne cievky oboch snimycov. K tomu je mozne primixovat piezo alebo navolit samostatne len piezo. Pri oboch typoch snimania nechyba tonovy clona a hlasitost plus celkova hlasitost. Do jedineho vystupu je mozne okrem klasickeho mono kabla zapojit prilozeny stereo kabel a poslat tak zvuk z magnetickych snimacov a pieza do dvocha samostatnych liniek.
Hlava – uzamykatelna mechanika Sperzel, nulty prazec Graphtech a kobylka, to je vychytavka. Ziadne pruziny ako v „beznych“ systemoch. Ohybany pruziaci plech s nastavitelnou tvrdostou pomocou plastoveho koliecka. Nastavit ide ako pevna, jednozvratna alebo obojzvratna. Funguje to genialne a nerozladuje sa. Pri tvrdsom hrani sa neozyva ziadne chvenie ako som bol zvyknuty z floydu. Uvidime ako sa osvedci dlhodobo.

Okrem toho, ze na telo sadne ako uliata, na krk sa hraje velmi pohodlne. A hmatnik? To je paraaaaada. Nizky dohmat, prsty sa len tak smykaju, vsetko ide zrazu lahsie a zistujem ako som krivy. Gitarka na sucho znie velmi konkretne a vyvazene a z celej gitary je citit prijemne vibracie. Charakteristicky je pre nu trocha perkusivny zvuk prave dosledkom ocelovych prazcov. Na sucho asi ako drnciace struny o prazce, len bez negativnych ucinkov na vysledny zvuk. Nie kazdemu to ale sadne. Mne to vyhovuje, leze z toho konkretny ton. Najviac som sa obaval zodranych prazcov. Mozem ju poslat pekne k panovi Parkerovi a on mi ju za urcite „mierny“ poplatok posle preprazcovanu spat. Ale ked som ich zbadal, ze su ako nove, bez jedineho naznaku opotrebovania, a to je vyrobena v 97!!!, tak ma moje obavy presli.
Sustain. Fuuuuha. Pjekneeeeeeee. Toto som veru necakal. Krasa, krasa, krasa.
Zatial som ju skusal len cez Line 6 a velka pohoda, co nastavis to vyleze. Zvukovo je velmi variabilna, nastavit sa da naozaj od vyskoveho po pekny tucny zvuk. Zabava je kombinacia oboch typov snimania. Este ju nemam odskusanu na lampaci, takze uvidime. Som maximalne spokojny a v zrkadle s nou vyzeram dobre Ja som čert..


* parker.jpg (14.6 KB, 240x320 - prehliadnuté 454 krát.)
« Posledná zmena: 02. Január , 2007, 17:38:13 od Martinlm » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 26. September , 2006, 23:15:03 »

Celkom rad by som ju vyskusal na svojom zosiku, ako by to hralo veru. Inak gratulujem ku kupe vysnivaneho nastroja, za svojimi snami si treba vytrvalo ist a realizovat ich. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 27. September , 2006, 00:02:38 »

izi napísal:
[quote...a z celej gitary je citit prijemne vybracie.[/quote]
Nie som nejaky \"gramatik\", ale AUUU. Ma ju aj gitarista z Flower kings,  hra mu tu pekne (no mozno pocuvam albumy, kde ju este nema).
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #9 kedy: 27. September , 2006, 10:00:52 »

Gratulujem, tesi ma, ze si sa vybral touto cestou. Je pekne mat takyto exoticky kusok doma. Žmurk
Zaznamenané
izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #10 kedy: 01. November , 2006, 16:24:07 »

progrocker napísal:
Citácia
Celkom rad by som ju vyskusal na svojom zosiku, ako by to hralo veru. ...


Toho 12-teho ak sa mi podari prist pozriet na test, tak budes mat moznost.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 23 otázok.