Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
05. Október , 2024, 23:37:25
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zbrusenie diery v laku.  (Prečítané 1727 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« kedy: 09. August , 2007, 16:58:54 »

Zdravas.
Mam taky problem.Vzadu na tele je diera v laku(vid obrazok) a je ohranicena popraskanym lakom.Nechcem,aby sa dalej lak odlupoval, a preto by som ho rad zabrusil.Poradte prosim s cim by to bolo najlepsie urobit tak,aby som co najmenej zasiahol "zdravu" cast laku.Aby bol prechod od laku ku drevu hladky a nedal sa len tak odlupnut ako teraz.
Dik Mato.
[cervena je tam dorobena]


* buchanecIB.JPG (234.85 KB, 692x519 - prehliadnuté 316 krát.)
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 11. August , 2007, 07:26:35 »

no, ja si myslím, že budeš musieť odstrániť lak až po hranicu, kde sa už neodlupuje. Potom postupovať podľa toho, čo s tým ďalej chceš urobiť. Ak to miesto chceš nalakovať takým istým odtieňom, tak asi okraje ošúchaného miesta prebrúsiť brúsnym papierom, začať tak od cca 120 (treba vyskúšať) a postupne zjemňovať brúsny papier (zvyšovať jeho číslo), môžeš skončiť až na 1000 a to sa brúsi "pod vodou" - papier sa namočí do vody, aby ti odplavovalo zbrúsený materiál (tak nejako to funguje :). ALe to je vlastne postup (s tým jemným šmirglom), ak po novom nátere budeš chcieť ten "spoj" (prechod) zahladiť a vyrovnať. Alebo potom ešte raz celú gitaru prelakovať, ale neviem, ako to ovplyvní zvuk gitary. Treba sa asi poradiť s nejakým odborníkom...
Zaznamenané
kovrom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 151


« Odpoveď #2 kedy: 11. August , 2007, 07:30:32 »

Aká je to gitarka ?
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #3 kedy: 11. August , 2007, 09:48:26 »

Aká je to gitarka ?
starsia Ibaneza,nieco ako LP,preco?
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #4 kedy: 11. August , 2007, 09:55:14 »

no, ja si myslím, že budeš musieť odstrániť lak až po hranicu, kde sa už neodlupuje. Potom postupovať podľa toho, čo s tým ďalej chceš urobiť. Ak to miesto chceš nalakovať takým istým odtieňom, tak asi okraje ošúchaného miesta prebrúsiť brúsnym papierom, začať tak od cca 120 (treba vyskúšať) a postupne zjemňovať brúsny papier (zvyšovať jeho číslo), môžeš skončiť až na 1000 a to sa brúsi "pod vodou" - papier sa namočí do vody, aby ti odplavovalo zbrúsený materiál (tak nejako to funguje :). ALe to je vlastne postup (s tým jemným šmirglom), ak po novom nátere budeš chcieť ten "spoj" (prechod) zahladiť a vyrovnať. Alebo potom ešte raz celú gitaru prelakovať, ale neviem, ako to ovplyvní zvuk gitary. Treba sa asi poradiť s nejakým odborníkom...
Ta diera mi nevadi,zatriet ju nechcem.vadia mi len tie okraje Smútim
Chcel by som to mat mierne sikme(maly uhol) od laku az ku drevu a nie absolutne strme, ako je to teraz.
Dik za radu.
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 11. August , 2007, 10:48:16 »

tak potom len zabrúsiť a hotovo
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.104 sekund, 23 otázok.