Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
02. Október , 2024, 11:31:38
Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: tonova clona TBX  (Prečítané 13225 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #60 kedy: 12. Marec , 2008, 21:56:22 »

baterka do gitary nepatri a basta.
ak sa da z gitary dosat viac pasivnym clenom nevidim v tom problem.
nie som zastancom neakych prevranych tuningov, nikdy som necitil potrebu to v gitare mat, ale mam chut trosku experimentovat. s TBX to vyslo nad moje ocakavania, ale to by som si do itary tiez nedal a asi by som tomu ani neveril, keby ho pred tym na inej gitare nevyskusam.
s tym mid scoop obvodom je to cisto o tom, ze som zvedavy ake moznosti to gitare prida.
co som cital nazory tak boli len pozitivne, tak uvidim sam ked vyskusam.
napr. John Mayer ma specialne snimace na svojom signovanom fendri, ktore maju vyrezane stredy. Staci si vypocut jeho nahravky.
Tak preco to nevyskusat, ked je tu moznost aby gitara mala o niekolko dalsich zvukovych farieb viac.
Zaznamenané

FALLGRAPP
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #61 kedy: 12. Marec , 2008, 21:58:16 »

uz si presne nepamatam definiciu skreslenia, ale vravela, ze pojmom skreslenie sa oznacuje rozdiel medzi vstupným a výstupným signálom.
cize ak OZ limituje, generuje sum, alebo akokolvek inak upravuje signal tak sa jedna o skreslenie.   
cize tvoje tvrdenie:je hlupost.

..len pre poriadok...

o com to vravis? ?§!. ked nieco generuje sum, tak to skresluje? mas veru skreslene predstavy. ked OZ limituje - skresluje. je to tazke pochopit? cize chces povedat, ze preamp na napriklad mikrofon skresluje? ked sumi? hovorim o pocutelnom skresleni. nie o meratelnom alebo co, lebo to sa vyskytuje skoro vzdy
« Posledná zmena: 12. Marec , 2008, 22:00:46 od mario bross » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #62 kedy: 13. Marec , 2008, 09:20:25 »

baterka do gitary nepatri a basta.
potom zrus aj elektricku gitaru komplet aj s aparaturou a hraj na akustiku  Na zdravie!
Zaznamenané
ydur
Hosť
« Odpoveď #63 kedy: 13. Marec , 2008, 10:09:54 »

baterka do gitary nepatri a basta.

Mates,skus o tom podebatovat s p.Šlapakom. Možno zmeniš nazor. Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #64 kedy: 13. Marec , 2008, 10:12:50 »

kazdu temu
kazdu isto nie, nepozeram vsetky..ak ti to vadi, tak sorry  Na zdravie! polepsim sa Zdravíčko
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #65 kedy: 13. Marec , 2008, 10:41:35 »

joooj - to je reci pre blbu tonovu clonu  Bavím sa skvele OT - tvrda limitacia, signal s ostrymi hranami = skreslenie.
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #66 kedy: 13. Marec , 2008, 10:52:31 »

Mates,skus o tom podebatovat s p.Šlapakom. Možno zmeniš nazor. Na zdravie!
cital som s nim par rozhovorov, viem o co mu ide.
aj moj vyrok, ze baterka do gitary nepatri treba brat trosku s nadhladom :)
mozno keby Leo Fender s kamosmi vedel nieco o aktivnych snimacoch (teda o aktivnej elektronike) , tak by do stratu mozno osadil tie..
nemozem ani tvrdit, ze aktivne snimace nie su prinos a ze su zbytocne, lebo naozaj svoj vyznam maju,
ale je to vzdy o prioritach.
bud mi nenej vadia pasivne, alebo aktivne.
Mne osobne viac vyhovuju pasivne snimače.
Zaznamenané

FALLGRAPP
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #67 kedy: 13. Marec , 2008, 11:02:31 »

je pravda, ze keby Leovci mali v kapse snimace na baterku, tak by ich rvali odjakziva do vsetkych gitar, to nikto nepoprie  Bavím sa skvele ale nastastie nemali a dnes mozme tvrdo hlasat, ze baterky do gitar nepatria  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mcmaros
stály hosť
*****
Príspevkov: 1173


Max for President!


« Odpoveď #68 kedy: 13. Marec , 2008, 12:29:59 »

Ja to beriem tak, ze nie je tolko typov aktivnych snimacov aby si moc vyberavy gitarista vedel zvukovo vybrat. Pasivnych je pozehnane. Ale napriklad aktivne single emg hraju ako single, nie? Žmurk

Ja som zastancom aktivnych snimacov aj z ineho dovodu. Ak hram nasucho alebo cez sluchatka, tak mi magnety menej brzdia struny. Uz po vyhodeni troch snimacov z gitary som mal pocit, ze ta moja gitara zacala hrat. ha ha ha

MaTeS: Ved hovorim, hladaj v gitarovych forach gitarove mody a mozno nieco najdes. Uz som videl rozne salenosti. Bavím sa skvele
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #69 kedy: 13. Marec , 2008, 14:55:54 »

styrioci, mario bross :
byt adminom, tak zmazem 90% vasich duchaplných príspevkov
kazdu temu musite okomentovat neakym "vtipnym" OT.
tak Vám chcem podakovat ze ste napisali svoje vtipne postrehy aj do temy o TBX ako aj do dalsich inych,
cim ste podvihli uroven a odbornosť gitarového fóra. večná vďaka . . . .

ja som nic vtipne nekomentoval. to len ty mas voci nam nejaku apatiu. Tvoje tvrdenia su chybne a ked Ta opravim, tak sa urazis alebo neviem co. a neboj  - tym, ze niekedy pises "bludy" tiez nepridavas odbornosti na fore. ako aj teraz - napisal si informaciu, ktora sa Ti zdala, bez nejakeho padneho argumentu. ja nevravim, ze ja mam vzdy pravdu, ale aspon sa snazim to nejako zdokladovat. sorry, ze Ti pisem do tejto tvojej posvatnej temy o TBX No hanbím sa.. a ja so styriocim ideme "kurvit" temy niekde inde vsak? Na zdravie!
« Posledná zmena: 13. Marec , 2008, 14:56:59 od mario bross » Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 23 otázok.