Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
05. Júl , 2024, 22:23:18
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: zamena KRKU  (Prečítané 4102 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Thrashers
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 121


\m/ IBANEZ


« Odpoveď #15 kedy: 27. November , 2008, 22:18:41 »

Tharhers - riesis hluposti, ziadny hmatnik nikomu este nepraskol, ani krk, pokial s tym nesvacol o zem.

este raz - krk je to cele a hmatnik je iba to tenke, na com su prazce. cely krk je k telu prisrobovany a za istych okolnosti sa da vymenit. hmatnik je ku krku prilepeny, pripadne tvori s krkom jednomaterialovy celok - si si isty, ze sa pytas na vymenu hmatnika ? to neni o slovickareni, ale o istej urovni diskusie.

aby si mohol vymenit krk na gitare za iny, musi mat ten novy krk okrem rovnakeho sposobu osadenia, uchytenia a hlbky zapustenia este hlavne taku istu menzuru, ako stary krk. co je menzura si najdi cez google.

pytam sa na krk...ja wem ze je to hlupost tak ale tak aj taky musia byt co sa to opytaju  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

IBANEZ PRESTIGE RG1527-----IBANEZ RGA8----
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #16 kedy: 27. November , 2008, 22:34:06 »

pytam sa na krk...ja wem ze je to hlupost tak ale tak aj taky musia byt co sa to opytaju  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

ako som uz pisal - niektore krky su zamenitelne, niektore nie - zalezi od sposobu uchytenia, hlbky zapustenia a menzury, uz sa opakujem...
Zaznamenané
Thrashers
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 121


\m/ IBANEZ


« Odpoveď #17 kedy: 28. November , 2008, 12:36:26 »

ako som uz pisal - niektore krky su zamenitelne, niektore nie - zalezi od sposobu uchytenia, hlbky zapustenia a menzury, uz sa opakujem...

aspon som tomu dobre pochopil :) :) :) a keby tieto veci sedeli a menzura by bola mensia alebo vecia...robilo by to asi problemi sak...prsote musia sediet setky veci...a to sa asi potom uz len z istotou oplati kupit krk typu
 gitary Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

IBANEZ PRESTIGE RG1527-----IBANEZ RGA8----
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #18 kedy: 28. November , 2008, 13:18:59 »

menzura = dlza znejucej struny, cize ina menzura = ine vzdialenosti medzi prazcami. pevne umiestnenie kobylky vyplyva z menzury. ina menzura krku = nespravne umiestnena povodna kobylka = nenaladitelna gitara
Zaznamenané
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #19 kedy: 28. November , 2008, 13:26:48 »

thrashers, vsetci ti tu naznacuju ze to nema ziadny vyznam,
ked sa ti zda uplne pohodlny tenucky krk na tvojej ibanezke NEPOHODLNY - nauc sa hrat! Fuuha zíram
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #20 kedy: 28. November , 2008, 14:28:51 »

thrashers, vsetci ti tu naznacuju ze to nema ziadny vyznam,
ked sa ti zda uplne pohodlny tenucky krk na tvojej ibanezke NEPOHODLNY - nauc sa hrat! Fuuha zíram
blba rada, ja by som odporucil zaobstarat si inu gitaru  Žmurk
Zaznamenané
Thrashers
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 121


\m/ IBANEZ


« Odpoveď #21 kedy: 28. November , 2008, 15:25:38 »

Ja som na mojej gitarocke nechcel menit krk v ziadnom pripade...moj krk je paradny...sice pohodlie ESP to neni ale to tiez raz bude Bavím sa skvele Bavím sa skvele...mna to iba tak napadlo a tak som chcel zistit ci by to bolo mozne...teraz viem ze hej ale iba za tych okolnosti keby sedeli tie parametre...a keby som to fakt chcel menit tak ozaj len kvoli niakej poruche..a nezabijal by som zbytocne cas a moje nervy hladanim krku co by mi tam sedel  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele takze diky ze fsetky prispevky a ze ste mi to vysvetlili  :) :) :)...
Zaznamenané

IBANEZ PRESTIGE RG1527-----IBANEZ RGA8----
Thrashers
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 121


\m/ IBANEZ


« Odpoveď #22 kedy: 28. November , 2008, 20:04:55 »

chalana este presvedcite ze jeho terajsi krk je pohodlny Bavím sa skvele

ja som zatial spokojny s tym co mam..takze presviedcat ma o nicom tuna nemusia  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané

IBANEZ PRESTIGE RG1527-----IBANEZ RGA8----
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #23 kedy: 28. November , 2008, 21:36:42 »

...sice pohodlie ESP to neni ale to tiez raz bude Bavím sa skvele Bavím sa skvele
hral si na nejakej, ze sa tak tou ESPckou furt ohanas? Žmurk
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.075 sekund, 23 otázok.