Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
10. Október , 2024, 14:28:39
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fender Frontman 212R  (Prečítané 1833 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
radyus
nováčik
*
Príspevkov: 23


« kedy: 07. Február , 2009, 01:39:50 »

Nazdar. Dostala sa mi do ruky hlava a repro z komba Fender Frontman 212R... chcel by som to dat dokopy, ale mal by som zopar otazok na skusenejsich:

1. Je vhodnejsie postavit box ako kombo, alebo to rozdelit a urobit z toho hlavu a 2x12 box zvlast??

2. Aky material mi na to odporucate?? Original je tusim z MDF, ale co som cital tu v diskusiach aj v inej literature, tak najlepsie zvukove vlastnosti ma brezova preglejka, takze neviem, ktory by bol vhodnejsi.

3. Original footswitch som k tomu nedostal, iba nejaky lacnejsi, ktory vsak prepina iba medzi kanalmi clean a more drive... chcel by som sa spytat, ci by som mohol pouzit tuto schemu pre footswitch (je to zo schemy tohto komba zo stranky Fender.com)

Zaznamenané
radyus
nováčik
*
Príspevkov: 23


« Odpoveď #1 kedy: 07. Február , 2009, 01:48:18 »

no obrazok sa mi akosi nepodarilo umiestnit....  Smútim

skusim to este raz

Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #2 kedy: 07. Február , 2009, 02:41:37 »

ak smiem vedet od kial maš len repraky a vnutro zosilovača ?  ha ha ha to si niekde po koncerte pozbieral zbytky ked to neikto rozlatil po tom ked mu pukli nervy že ak to hra :-D
to je tranzistor nie? ak to je to čo si myslim tak som na tom hral niekolko krat aj koncerty a všetkych čo poznam to do roka predali .... asi najvadnejši vyrobok od fendra  Bleee ak sa nemylim
 
tak prečo nie spravit hlavu a box.....

brezova preglejka je dobra tam neni o čom  :)
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #3 kedy: 07. Február , 2009, 10:52:42 »

1. Je vhodnejsie postavit box ako kombo, alebo to rozdelit a urobit z toho hlavu a 2x12 box zvlast??
urcite hlavu + box
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
radyus
nováčik
*
Príspevkov: 23


« Odpoveď #4 kedy: 07. Február , 2009, 17:59:50 »

ak smiem vedet od kial maš len repraky a vnutro zosilovača ?  ha ha ha to si niekde po koncerte pozbieral zbytky ked to neikto rozlatil po tom ked mu pukli nervy že ak to hra :-D
to je tranzistor nie? ak to je to čo si myslim tak som na tom hral niekolko krat aj koncerty a všetkych čo poznam to do roka predali .... asi najvadnejši vyrobok od fendra  Bleee ak sa nemylim

nie po koncerte som to nezberal..  ha ha ha pravdepodobne predosly majitel pouzil case na vyrobu reproboxu k nejakej hlave alebo nieco podobne  Huh!
jj je to tranzistor... s tym, ze je to vadny alebo nie som sa este nestretol.. takze neviem...

a dik za radu... ja som tiez premyslal nad tym, ze hlava+ box by bolo vhodnejsie...
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #5 kedy: 07. Február , 2009, 18:16:43 »

nie po koncerte som to nezberal..  ha ha ha pravdepodobne predosly majitel pouzil case na vyrobu reproboxu k nejakej hlave alebo nieco podobne  Huh!
jj je to tranzistor... s tym, ze je to vadny alebo nie som sa este nestretol.. takze neviem...

a dik za radu... ja som tiez premyslal nad tym, ze hlava+ box by bolo vhodnejsie...

chod do toho, to kombo ma dobry clean, skresleny kanal ale nic moc
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
radyus
nováčik
*
Príspevkov: 23


« Odpoveď #6 kedy: 09. Február , 2009, 14:30:28 »

No a este by ma zaujimal ten Footswitch... zaujimalo by ma, ci by som mohol tu vyssie spomenutu schemu pouzit pri vyrobe switcha, alebo switch ma inu schemu??

cela schema je tu: http://www.fender.com/support/amp_schematics/pdfs/FM212_Schematic.pdf
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 23 otázok.