Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
09. Október , 2024, 00:28:32
Strán: 1 [2] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: basovy aparat  (Prečítané 7742 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #15 kedy: 14. Február , 2007, 10:22:33 »

Je tazko povedat ci si tie dva lepraky nebudu funkcne"zavadzat" ked hraju v jednej ozvucnici.Kazdy leprak ma urcite parametre oznacovane Q...Je preto lepsie si kysnu predelit na dve komori.Co sa tyka vyhybky.Tiez nechapem na co?Aked uz zistis na nieco,tak je otazne ci vies ako?Vyhybky su tak zaludne a hlavne narocne na odladenie ku konkretnam leprakon ze ja si to ani neviem predstavit ako to chces v amaterskych podmienkach bez dlhodobych skusenosti poriesit :-9Nehovoriac o tom,ze vyhybra impedancne zatazuje koncak v zavislosti na frekvencii a ete mnozstvo dalsich veci.Ten koncak moze hrat dodre,ale nie spolahlivo v muzikantskom nasadeni.Nema ziadne ochrany okrem tych co obsahuju IO.Pre vykon 200W ma malo koncovych tranzistorov pre zosik bez ochran.A este jedne vec cinitel tlmenia je u mostika ovela mensi ako u singlu.A pre basu potrebujes fakt naslapany koniec co sa tyka Dumpingu a vykonu,aby si mal daku rezervu.
Ak chces hrat kup si daky beringer za par korun a usetris si este riziko ze si odfajcis bednu ked ti streli koniec.Alebo si postav nieco ine ak si trufas.Na nete je plno schem fabrickych ampov a nie stavat lacne stavebnice pre zabavu. Zdravíčko
Zaznamenané
hopík
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


« Odpoveď #16 kedy: 04. Marec , 2007, 17:06:00 »

Ja som to davnejšie postavil.  Výsledok bol dobrý, až prekvapujúci. Mal som k tomu 100W koniec , tiež stavecbnicu.
Ešte stale je to na skušobni, funkčné. Používa sa to na odposluchy. Upozornujem že bez poriadnej basovej bedne od toho zazraky nečakaj.
Ked si zratas cenu za stavebnice, zdroj, /nehovorím o stravenom čase/ lepšie je asi kupit ojazdenu hlavu + bednu alebo kombo /čo si vyskúšaš/  a môžeš sa venovat hraniu okamžite.
« Posledná zmena: 04. Marec , 2007, 18:45:21 od hopík » Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 05. Marec , 2007, 12:41:28 »

PAMATUJ!: najspabší článok akéhokolvek zvukového reťazca je VŽDY reproduktor. toto bude platiť ešte par rokov
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 05. Marec , 2007, 15:38:19 »

 ?§!.
Zaznamenané

hopík
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


« Odpoveď #19 kedy: 06. Marec , 2007, 19:21:49 »

PAMATUJ!: najspabší článok akéhokolvek zvukového reťazca je VŽDY reproduktor. toto bude platiť ešte par rokov

 No hanbím sa..
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 06. Marec , 2007, 19:28:31 »

Co su to za reakcie?

Magez, s nicim nesuhlasis? Vo vseobecnosti to pravda je.
Zaznamenané

MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 06. Marec , 2007, 21:01:28 »

Tak zoberme si basovu aparaturu. Ako si zadefinujeme najslabsi clanok? Nechceme aby zostava hrala uplne "rovno". To je vacsinou na zivo nepouzitelny zvuk. Cize zjednodusene ide o to zosuladit menice s boxom tak, aby sa dosiahol pozadovany frekvencny priebeh. Cize nejake zvukove "nedostatky" menica sa pouzivaju na to, aby to "lepsie" hralo.

Ta generalizaca hlavne s tzm slovkom vzdy a anvzse v kontexte tejto temy mi pride ako uplny blud.

Nehovoriac o tom, ze najlabsim clankom je ludske vnimanie zvuku.  :)
Zaznamenané

paci
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #22 kedy: 05. Apríl , 2007, 22:16:56 »

no mamto v kope ide to celkom slusne.som spokojny Na zdravie! ,konc. 200w ,akurat jeden potenciometer blbne ale neviem vobec co sa tam mohlo posrat.. a..vysvetli mi dakto co znamenaju funkcie MODE BAND a freq-to daco z frekvenciou bude mat ale envem no.. Som metlak
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #23 kedy: 16. Apríl , 2007, 20:03:25 »

Keď zosík na basu, tak odporúčam ako koncák mostíkový obvod z dvojice TDA7294. Je to D-MOS výkonový operačný zosilňovač. Ak sa k tomu urobí dobrý zdroj, tak to šlape fakt jedna báseň a na zvuku to nádherne poznať. Navyše vďaka tomu, že je to FET, má krásnu "lampovitú" farbu zvuku, neprská a nechrčí pri prebudení špičkou v slape a znie hutne, ako keby mierne skomprimovane. Proste ten zvuk má gule ...

Pripočítajme k tomu fakt, že na tom švábe sú snáď všetky možné ochrany, a to, že na kompletný koncový zosík stačí iba pár súčiastok, a je to jasný kandidát na amatérsku stavbu slušne znejúcich basových mašín.

Nedávno som pre kamaráta postavil basovú hlavu zo starého zosíka Tesla Disco 240E. Z pôvodného zosíka ostalo šasi, 10-pásmový ekvalizér a trafo. Všetky plošáky a kabeláž som vypitval a dno som strčil modul s dvomi TDA7294. Ten zosík je teraz zvnútra skoro prázdny  Žmurk ale hraje výborne. Používa to s basovou bedňou Hartke a je spokojný.

Keďže kamarát má aj kúsok s pôvodným koncákom z Tesly Vráble, urobili sme si porovnávku a ten D-MOS je jednoznačne iná trieda, tomu bipoláru z pôvodného zapojenia stačilo trochu viac pridať basy a už to malo tendenciu chrchlať v špičkách.

Pôvodne chcel kúpiť Warwick za 16 000, ale potom sa so mnou dohodol, že mu zosík spravím výmenou za staré Mono-50. Dnes neľutuje.
« Posledná zmena: 16. Apríl , 2007, 20:09:13 od Predator » Zaznamenané
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #24 kedy: 19. Máj , 2009, 13:33:17 »

predator co si ktomu koncaku prihodil ako predzosilnovac mozes nieco odporucit? alebo ten eq funguje zaroven aj ako predzosik?
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #25 kedy: 19. Máj , 2009, 14:15:17 »

toto je aka punkova aparatura :) ani SID VICIOU nemal taky apec  Bavím sa skvele

hrat to bude len ako.. skus uvidiš.. neiktore taketo experimenty zneju dobre ine zas hruza strach....

zvuk je o basgitare..ked je ta nahovno dobry aparat spravy prijatelny zvuk.. ale zase na konci retazca su repraky.. ekd su kvalitne repraky može bit všetko pred tym biedne...

a ešte na začiatku retazca je samotny hrač  Je to frajer
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #26 kedy: 19. Máj , 2009, 14:19:17 »

toto je aka punkova aparatura :) ani SID VICIOU nemal taky apec  Bavím sa skvele

ty skomolis kazde meno a pomaly kazde anglicke slovicko  :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #27 kedy: 19. Máj , 2009, 14:37:56 »

ty skomolis kazde meno a pomaly kazde anglicke slovicko  :)
a este ta gramatika a tak hotentotsky je to napisane, ze nechapem, co tym chcel povedat, ze ci je dolezita basa, hrac, aparat alebo repraky lebo z toho som pochopil, ze staci z toho jeden dobry clanok a spravy sa dobry zvuk  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 19. Máj , 2009, 14:38:18 od styrioci » Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #28 kedy: 19. Máj , 2009, 15:53:55 »

 ha ha ha ha ha ha
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #29 kedy: 19. Máj , 2009, 16:01:46 »

nieje na smiech.
Zaznamenané

Strán: 1 [2] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 23 otázok.