Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. September , 2024, 12:17:20
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: cinstina alebo azijska kuchyna a ine...  (Prečítané 9918 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #75 kedy: 06. Január , 2011, 12:13:32 »

prave to co sa predava po BA ako denne menu (v hocijakom podniku) je spravidla najvacsi pruser proti beznej ponuke z jedalneho listku...

Ako kde, niekde je to fakt pruser ako zo skolskej jedalne, niekde je to podstatne lepsie ako prekorenena cina s podozrivym vyschnutym masom.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #76 kedy: 06. Január , 2011, 12:26:23 »

prave to co sa predava po BA ako denne menu (v hocijakom podniku) je spravidla najvacsi pruser proti beznej ponuke z jedalneho listku...

Je par restik kam chodim dost casto a menu tam je podstive, akurat nestoji 3.20.

Pre mna je pojem azijske bistro symbolom neskutocne odflaknuteho jedla, ktore nema absolutne nic spolocne - ci uz koreninami alebo chutou - s vychodnym svetom. Uplne suhlasim s Rastom, ze v cinskych restauraciach Panda varia celkom solidne, sice to tiez cinu ani nevidelo, ale jedla su tam skutocne chutne. Chrumkave kura som na Racku dostal vzdy stavnate a este k tomu aj velka porcia, 2 kusy reznov.

Najcastejsie chodim do indickej restiky Ganesh Utsav. Cely personal je z juznej Indie. Menu stoji 5eur, je v nom zahrnuta polievka, tri hlavne jedla, ryza/kuskus/podla ponuky, indicke placky a dezert + nekonecne mnozstvo vody s citronom. Akurat je to veg restika, takze mnohi si nepridu na svoje. Presne takemuto typu gastronomickeho zariadenia verim, myslim si, ze to jedlo je naozaj ten original. Personal je mili, po slovensky nevedia ani ň (eng plynule), nazrel som raz aj do kuchyne v plnom prude (o dvanastej) a mozem povedat, ze im bastim aj tu hare krishna muziku. Hare hare
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #77 kedy: 06. Január , 2011, 12:30:37 »

Tam som bol zoparkrat s frajerkou na vecenu a mozem povedat, ze varia velmi dobre.
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #78 kedy: 06. Január , 2011, 12:42:37 »

 Je to asi o "psychike", ale videl som zopar dokumentov o Indii a o ich sposobe prípravy jedla a  indicke jedlo " nemožem ani keby som chcel"   Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #79 kedy: 06. Január , 2011, 12:48:02 »

Je to asi o "psychike", ale videl som zopar dokumentov o Indii a o ich sposobe prípravy jedla a  indicke jedlo " nemožem ani keby som chcel"   Na zdravie!

No nedavno tu aj boli mile fotky z Indie, hnijuce mrtvoly v rieke a na pobrezi, k tomu si v klude varia, zadky si utieraju rukami a pod. Tiez ma to nejako nelaka. Bavím sa skvele Ale parkrat sme s frajerkou boli a jedla mi chutili aj napoje, akurat obsluha je az prilis na moj vkus dotierava a moc usluzna.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #80 kedy: 06. Január , 2011, 14:03:43 »

Je to asi o "psychike", ale videl som zopar dokumentov o Indii a o ich sposobe prípravy jedla a  indicke jedlo " nemožem ani keby som chcel"   Na zdravie!

Nemozes porovnavat pripravu indickeho jedla v restike v centre BA (ano, tych 5 domov) s harehare kucharmi niekde v centre Dili.  :) Varia to z originalnych korenin(zelenina je urcite z metra), ale je to uz ine, resp. nedostanes ako darcek pasomnicku alebo iny smak.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #81 kedy: 06. Január , 2011, 14:28:01 »

(...) Najcastejsie chodim do indickej restiky Ganesh Utsav. (...)
Hej, ta je super Žmurk Cina je vzdy (od Kuchajdy, cez Pandu po lepsie bistra) taka divne mastna/olejnata, ble.
Zaznamenané

reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #82 kedy: 06. Január , 2011, 14:54:02 »

a nie len v BA, napr.  rezen rozklepú na hrúbku 1mm, obalia v 2cm cestíčku,vysmažia na prepálenom oleji,posypú hnusnym syrom,nadrbú kopu hranolkov-zas v prepálenom oleji,obložia kopou kapusty,mrkve,hnusnou uhorkou a zákazník sa teší jak dobrú a obrovskú porciu dostal za 1 gastráč.    Bavím sa skvele   a to nehovorím o roznych omáčkach pripravenych z prášku   Bavím sa skvele
No je to trocha drahšie ako jeden kastráč, ale varia tam super, polievky zvyknú byť fakt chutné a to polievky nemám rád. aj druhý chod zvykne byť úplne podobný tým od maminky  Bavím sa skvele, nie sú to dáke špeciality zo srnčieho chrbta, ale je to normálna slušná strava.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
yeah
Hosť
« Odpoveď #83 kedy: 06. Január , 2011, 15:38:36 »

Pravda bude zrejme niekde uprostred a kazdy ju ma asi aj tak vlastnu:
http://bratislava.sme.sk/c/5147951/pavel-pospisil-bratislavske-restauracie-katastrofa-a-zlodejina.html
http://www.urudolfa.sk/kuchyna/pavel_pospisil.htm

Brano: svagor co bol v Cine na veltrhu tak po ich cinskeho obchodneho partnera prisla sanitka (domaca hruskovica)  Na zdravie!
« Posledná zmena: 06. Január , 2011, 15:40:31 od Pablo Woozy » Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 23 otázok.