Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. September , 2024, 22:29:19
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: STAVBA KOMBA??  (Prečítané 2929 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Matej
okukávač

Príspevkov: 2


« kedy: 26. Apríl , 2007, 20:55:28 »

cawte, chcem si postavit nejake kombo a chcel by som sa spytat ci je v hodne pouzit ku gitarovemu kobmu koncak s integrovanym obvodom LM3886T...ako som pozeral tak ma velmi dobre vlastnosti ale niesom isty ci je vhodny ppre git. kombo... zaklad komba je GC2000 s Amaterskeho radia 06/2002,.....ako repro by som chcel pouzit nejaky celestion G12T - 100 ......dakujem
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #1 kedy: 26. Apríl , 2007, 21:01:29 »

pripadne si skus najst schemu na nete, tak si mozes spravit kopiu oblubeneho aparatu, a osobne by som asi riesil hlava + bedna :)
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 26. Apríl , 2007, 22:38:26 »

Niekde je tu tema, kde si vilo postavil vlastne kombo.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #3 kedy: 27. Apríl , 2007, 09:42:31 »

ja na tvojom mieste by som si spravil koncak s mosfet tranzistormi kvoli zvuku alebo hybridnyzosilovač z amaterskeho radia prakticka elektronika A radio(9/2001) ma to celkom dobry zvuk,mam ho doma spraveny,
, alebo ked maš 5-6 000 sprav si celolampove z amaterskeho radia
 http://forum.gitaristi.sk/index.php?topic=61768.0
,a hlava+ bedna je podla mna dost velke ale ked chceš byt dost hlučnu a byt velke hovado  Bavím sa skvele tak ako ja a niektory, sprav si hlavu  a daj k tomu 4x12 box  Žmurk :), ale stači ti kludne spravit kombo a ked nie tak spraviš tak aby sa ku kumbu dal pripojit box Žmurk
« Posledná zmena: 27. Apríl , 2007, 09:44:00 od tipek » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #4 kedy: 27. Apríl , 2007, 15:34:19 »

LM sa pouzivju do zosilovacov s linearnym priebehom, napriklad do studiovych aktivnych monitorov. Gitarovy koniec si ziada podla ma nieco trochu ine, nemusi (a ani by nemal) mat bohvieake hi-fi parametre.

Ked chces nieco stavat, postav osvedcenu schcemu gitaroveho ampu, nie nejakeho zosilovacu z Amaterskeho radia...

naprikald:

http://www.tubefreak.com/

nie som elektrotechnik a nemam sajn, ci su tie schemy presne alebo realizovatelne, ale rozhodne mi pridu sympatickejsie, ak ocosi s LM3886
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #5 kedy: 28. Apríl , 2007, 07:24:10 »

Tak,tak.Na AR by som sa nespoliehal.Nejaký osvedčený model je určite rozumnejšia varianta.To LM sa dá použiť v pohode,ale bolo by vhodné upraviť mu frekvenčný priebeh./spätná väzba/
Zaznamenané
stenčo
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 144



« Odpoveď #6 kedy: 29. Apríl , 2007, 12:38:18 »

no to LM je kvalitny zosik ale na tranzistorovy koniec proste nema. ked trochu vidis do elektroniky tak by som ti odporucal leach amp. tu je schema.
Zaznamenané

ARIA GT series & BatonRouge Burnt
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.103 sekund, 23 otázok.